NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1164 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
"Nie daj się dźgnąć szczepionką COVID-19!!!!!, dopóki tego nie przeczytasz!!!!!!
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
"Polska rżnie lasy. Puste place widać z kosmosu!!!!" ☀Autor Gabi☀
Posłuchaj tego doktora i byłego profesora szkoły medycznej o spisku kryminalnym i eksperymentalnych szczepionkach ☀Autor Gabi☀
To oni zniechęcają Polki i Polaków do szczepień! ☀Autor Gabi☀
SPORE ZMIANY!  RZĄD ZMIENIA KOLEJNOŚĆ SZCZEPIEŃ! ZASKAKUJĄCA DECYZJA ☀Autor Gabi☀
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Analiza: konserwatywni krytycy Trumpa mówią kodeks

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

WASHINGTON (AP) – Jak szeptacze podczas burzy, konserwatywni urzędnicy w całym rządzie Donalda Trumpa informują go, co o nim myślą, a niektóre z nich nie są ładne.

PLIK – na zdjęciu z 28 lutego 2017 r. Prezydent Donald Trump ściska dłoń prezesowi Sądu Najwyższego Johnowi Robertsowi, gdy przybywa na Kapitol w Waszyngtonie, aby wygłosić przemówienie na wspólnej sesji Kongresu. Czy w Ameryce Trumpa ktoś słucha konserwatywnych mędrców, którzy potępiają go słabą, zakodowaną krytyką? (Jim Lo Scalzo / Obraz basenu przez AP, plik)

Ale mówią och tak cicho, w rodzaju kodu, do kraju, który słyszy tylko krzyki.

Jim Mattis jest najnowszym ciągiem wiodących świateł z konserwatywnego establishmentu, które rzucają cień na Trumpa. Podobnie jak inni – naczelny sędzia, specjalny doradca, różni republikańscy ustawodawcy, którzy mają nadzieję na przyszłość polityczną – słowa byłego szefa Pentagonu są subtelne, przefiltrowane przez pojęcia obowiązku, godności, szacunku dla historii, tym większe dobro.

Złam kod, a czasem możesz zobaczyć głęboki dyskomfort z Trumpem, kontury piekącego odrzucenia. W opinii wielu instytucjonalistów prawicy, jak i lewicy, niszczy wartości drogie Ameryce.

Jednak negatywność wyrażona jest słowami umiaru i ostrożności. Jaki to ma wpływ na Amerykę Trumpa?

Są to trzeźwi, powściągliwi gracze w oszustach wyprodukowanych, wyreżyserowanych i zdominowanych przez bezpośredniego prezydenta.

PLIK – Na zdjęciu z 23 października 2018 r. Sekretarz obrony Jim Mattis przemawia obok prezydenta Donalda Trumpa podczas odprawy z wyższymi dowódcami wojskowymi w Gabinecie w Białym Domu w Waszyngtonie. Czy w Ameryce Trumpa ktoś słucha konserwatywnych mędrców, którzy potępiają go słabą, zakodowaną krytyką? (AP Photo / Manuel Balce Ceneta, plik)

„Dobrze poinformowana opinia publiczna rozumie, co mówią i jak bardzo są zaniepokojeni” – powiedział Cal Jillson, profesor nauk politycznych i historyk z Southern Methodist University w Dallas. „Reszta społeczeństwa może tego nie rozumieć”.

Mówi Eric Dezenhall, specjalista ds. Zarządzania kryzysowego, który badał rozwój biznesu i polityki Trumpa: „W walce między skromnością a dyskrecją w nowym tysiącleciu, skrytość wygrywa za każdym razem”.

Znana w Waszyngtonie gorączka partyzancka współistnieje z bardziej ozdobną tradycją w niektórych kwartałach – podnoszenia brwi zamiast podnoszenia piekła, mówienia rzeczy tak wieloma słowami bez użycia tych słów. Ludzie tacy jak Mattis, były specjalny doradca Robert Mueller i naczelny sędzia John Roberts są przesiąknięci tymi problemami.

Gdy pewne osoby zawiodą, historia może się zdarzyć. Tak było wtedy, gdy Joseph Nye Welch, prawnik reprezentujący zapiętą armię amerykańską, zaatakował senatora Josepha McCarthy’ego podczas kongresowego przesłuchania w 1954 r., Pamiętając o tym, że utonął w pogoni za senatorem pościgów mężczyzn i kobiet, których uważał za komunistycznych sympatyków w rządzie i społeczeństwo:

„Czy pan nie ma w końcu poczucia przyzwoitości? Czy nie pozostawiłeś poczucia przyzwoitości?

W epoce McCarthy’ego i Richarda Nixona „przywódcy kongresowi zajęli Partii Republikańskiej dostrzeżenie szkód dla ich partii i wkroczenia” – powiedział Jillson i nie osiągnięto takiego punktu zwrotnego w szeregach republikańskich. Jeśli nadejdzie, powiedział: „wtedy będą rozmawiać, a wtedy wszyscy je usłyszą”.

PLIK – w tym 29 maja 2019 r. Zdjęcie archiwalne, specjalny doradca Robert Mueller mówi w Departamencie Sprawiedliwości o dochodzeniu w Rosji. (AP Photo / Carolyn Kaster)

„Republikanie nie zrobią tego, gdy będą sądzić, że dzięki prezydencji Trumpa można jeszcze osiągnąć korzyści” – powiedział. Ale jeśli strach wywołany stratami w 2018 r. I zachowaniem Trumpa odtąd „zamieni się w przerażony terror”, to „gdy uwolnią swoich ludzi”, złamanie lojalności i więcej w GOP porzucą prezydenta.

Na razie cenzura pojawia się w zakodowanej formie od potężnych graczy w bezpartyjnym świecie – jak również frontalnie od kilku republikańskich ustawodawców, gdy wychodzą z kariery i, jak można się spodziewać, od Demokratów.

„Mattis, Mueller i inni żyli w świecie konsekwencji, co w połączeniu z ich naturą sprawiło, że są dyskretni”, mówi Dezenhall, specjalista ds. Zarządzania kryzysowego. „Nie zamierzają wysadzić Trumpa, ponieważ uważają to za hańbę”. Ale sugerują, co myślą.

Kiedy The Associated Press poprosiła głównego sędziego ostatniej jesieni, aby odniósł się do krytyki Trumpa wobec sędziów, którzy orzekli wbrew jego woli – takich jak „sędzia Obamy”, który właśnie odrzucił jego politykę azylową dla migrantów – tak naprawdę nie oczekiwał odpowiedzi. Ma jeden.

„Nie mamy sędziów Obamy ani sędziów Trumpa, sędziów Busha ani sędziów Clintona” – odpowiedział w oświadczeniu nominowany przez Republikanów Roberts. „To, co mamy, to niezwykła grupa oddanych sędziów, którzy dokładają wszelkich starań, aby robić równe prawa z tymi, którzy się przed nimi pojawiają.” Dodał: „Niezależne sądownictwo jest czymś, za co wszyscy powinniśmy być wdzięczni”.

Były sekretarz obrony USA Jim Mattis przemawia w Radzie Stosunków Zagranicznych w Nowym Jorku we wtorek, 3 września 2019 r. (AP Photo / Richard Drew)

Jego słowa były zarówno zaskakujące, jak i ostrożne, nie prowokujące z pozoru jak lekcja obywatelska, ale rzadkie zaangażowanie najwyższego sądu w bitwę.

Roberts nigdy nie zajmował się osobistą krytyką Trumpa, czy to jako prezydentem, czy ekspertem („Gratulacje dla Johna Robertsa za to, że Amerykanie nienawidzą Sądu Najwyższego z powodu jego BS”, Trump napisał na Twitterze w 2012 r.). Ale kiedy Trump retorycznie zaatakował przez zaporę niezależnego sądownictwa, naczelny sąd subtelnie go wezwał.

Wśród elit ci bez szat utrzymują stoicyzm poprzez procy i strzały, do pewnego stopnia.

Nominowany przez Trumpa prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell przygryza wargi w milczeniu, gdy prezydent, zdenerwowany faktem, że stopy procentowe nie są niższe, przyjmuje cel, który były prezydenci tylko podnieśli. „Moje jedyne pytanie brzmi, kto jest naszym największym wrogiem, Jayem Powelem lub Prezesem Xi?” – zapytał Trump tweetem, wpisując nazwisko prezesa Fed, i odnosząc się do prezydenta Chin.

Mistrzostwo Muellera sprawiło, że przeciwnicy Trumpa zachwiali się w godzinach kongresowego zeznania o jego specjalnym dochodzeniu dotyczącym rosyjskiego ataku na wybory w 2016 roku i jego kontaktów z kampanią Trumpa. Demokraci nacisnęli go, by powiedział to, co chcieli usłyszeć, ale on wymówił kodeks.

„Problematyczne to mało powiedziane” – tak długoletni republikanin scharakteryzował swój pogląd na zachęcanie Rosji przez Trumpa w 2016 r. Do znalezienia brakujących e-maili przeciwnika politycznego Hillary Clinton.

„Mam nadzieję, że nie jest to nowa norma, ale obawiam się, że tak”, powiedział Mueller o pomyśle kampanii amerykańskiej obejmującej pomoc zagranicznego rządu. „To nie jest polowanie na czarownice” – powiedział o sondzie, którą Trump wielokrotnie zaatakował. Nie był bardziej ożywiony niż kamienne posągi Kapitolu.

Przez dwa lata swojego dochodzenia Mueller nigdy nie zareagował na żaden z ataków Trumpa, nigdy nie informował opinii publicznej o swojej pracy i na pewno nigdy nie rzucił okiem na osobistą opinię prezydenta. Jednak jego raport końcowy zawierał cholernie szczegółowe, owinięte w legale, informacje o staraniach Trumpa o zwolnienie Muellera, pomocników do kłamstwa w jego imieniu, pozyskanie prokuratora generalnego, którego uważał za lojalistę, który przejmie kontrolę nad dochodzeniem – a jednocześnie zatrzymuje się na krótko. oskarżania Trumpa o przestępstwo.

Współpracownik Muellera, Marine, Mattis, zrezygnował z funkcji sekretarza obrony, zanim Trump nadał mu obraźliwy przydomek, chociaż prezydent zbliżył się do nadania Mattisowi „swego rodzaju demokraty”. Mattis zrezygnował z różnic z Trumpem w sprawie Syrii i walki o Państwo Islamskie i jest znany z tego, że sprzeciwił się lekceważeniu przez Trumpa tradycyjnych sojuszników.

Kilka miesięcy później Mattis promuje swoją nową książkę, „Call Sign Chaos: Learning to Lead”, która nie mówi o Trumpie, pomimo tytułu. A na razie mówi kod.

„On jest niezwykłym prezydentem, naszym prezydentem” – powiedział bezbarwnie w wywiadzie dla „CBS Sunday Morning”, dodając eliptycznie: „tylko wściekły charakter dzisiejszej polityki, musimy być ostrożni”.

Następnie w tym tygodniu odbyła się wymiana zdań na „PBS NewsHour”, kiedy Mattis został zapytany, czy powiedziałby tak, gdyby uważał, że Trump lub jakikolwiek prezydent nie nadaje się na urząd.

„Tak.”

Więc myśli, że Trump nadaje się na prezydenta?

„Nie, nie mówię tego. Nie dokonuję ocen politycznych w ten czy inny sposób. Pochodzę z Departamentu Obrony.

Mattis, student historii, w wywiadzie dla artykułu w magazynie The Atlantic, cytował francuską koncepcję „obowiązku milczenia”, aby wyjaśnić, dlaczego nie mówi, czy uważa, że ​​Trump jest w stanie rządzić.

„Może nie podoba mi się jeden dowódca nędzny” – powiedział. Ale: „Kiedy zostawiasz administrację z powodu wyraźnych różnic w polityce, musisz dać ludziom, którzy wciąż są tam, jak najwięcej możliwości obrony kraju”.

Wydaje się jednak, że człowiek o pseudonimie morskim, którego Trump kiedyś kochał – Wściekły Pies – pewnego dnia złamie smycz i warknie.

„Jest okres, w którym zawdzięczam swoje milczenie” – powiedział magazynowi. „To nie jest wieczne. To nie potrwa wiecznie. ”

___

Powiązani pisarze prasowi Robert Burns, Eric Tucker i Mark Sherman przyczynili się do tego raportu.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: