KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

Akcje azjatyckie odbijają się od nadziei handlowych USA-Chiny

PEKIN (AP) – akcje azjatyckie odbiły w piątek w nadziei, że rozmowy amerykańsko-chińskie w przyszłym miesiącu mogą przynieść postęp w kierunku zakończenia kosztownej wojny taryfowej o handel i technologię.

Benchmarki w Szanghaju, Tokio, Hongkongu i Sydney podążały wyżej na Wall Street.

Inwestorów zachęciło oświadczenie chińskiego rządu, że jego kary za import z USA są odpowiednie. To sugerowało, że Pekin może zatrzymać się w cyklu podwyżek taryf po obu stronach, co podsyciło obawy, że walka doprowadzi światową gospodarkę do recesji.

Chiński komentarz był „chwilową ulgą dla rynków”, powiedział Jingyi Pan z IG w raporcie. Pan ostrzegł jednak, że jest to zgodne z poglądem, że Pekin „może opóźnić umowę do wyborów w USA w 2020 r.”.

Niektórzy analitycy twierdzą, że Pekin może mieć nadzieję na zawarcie korzystniejszej umowy, jeśli prezydent Donald Trump znajdzie się pod presją podczas kampanii reelekcyjnej – lub może wstrzymać się z negocjacjami ze swoim następcą, jeśli przegra.

„Może to nadal powodować przedłużającą się niepewność handlową” – powiedział Pan.

Shanghai Composite Index zyskał 0,6% do 2 908,50, a tokijski Nikkei 225 wzrósł o 1% do 20 673,25. Hang Seng w Hongkongu był wyższy o 0,7% i wynosił 25 893,44.

Seul’s Kospi wzrósł o 1,6% do 1 965,09, a Sydney & S-P-ASX 200 wzrósł o 1,2% do 6 586,60.

Wzrosły również rynki na Tajwanie, w Nowej Zelandii i Azji Południowo-Wschodniej.

Na Wall Street akcje zakończyły czwartek dużymi zyskami, podnosząc średnią przemysłową Dow Jones o ponad 300 punktów więcej.

Indeks S&P 500 wzrósł o 1,3% do 2 924,58. Dow wspiął się o 1,3% do 26 362,25. Nasdaq zyskał 1,5% do 79 939,39. S&P 500 jest na dobrej drodze do pierwszego cotygodniowego wzrostu od pięciu tygodni.

Niepokój związany z amerykańsko-chińską walką handlową podsycił zmienność rynku w tym miesiącu.

Waszyngton i Pekin znajdują się w impasie w rozmowach na temat skarg USA na nadwyżkę handlową Chin, a plany branżowe, jak twierdzą partnerzy handlowi, polegają na kradzieży lub wywieraniu presji na firmy, aby przekazały technologię.

Podwyżki taryf za Tit-For-Tat przez obie strony osłabiły handel, budząc obawy, że walka może doprowadzić światową gospodarkę do recesji.

Negocjatorzy mają się spotkać w przyszłym miesiącu w Waszyngtonie po ostatniej lipcowej rundzie rozmów w Szanghaju, która nie przyniosła żadnych oznak postępu.

ENERGIA: Benchmark amerykańska ropa spadła o 20 centów do 56,51 USD za baryłkę w handlu elektronicznym na nowojorskiej giełdzie Mercantile Exchange. Kontrakt wzrósł w czwartek o 93 centy i zamknął się za 56,71 USD. Ropa Brent, używana do wyceny międzynarodowych olejów, zrzuciła 9 centów do 60,40 USD za baryłkę w Londynie. W poprzedniej sesji zyskał 56 centów do 60,49 USD.

WALUTA: Dolar spadł do 106,44 jena z 106,52 jena w czwartek. Euro wycofało się do 1,1048 USD z 1,1057 USD.

 

zrodlo:apnews.com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: