TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.
LISTA - KANAŁY - AUTORÓW PUBLIKUJĄCYCH FILMY I ARTYKUŁY NA STRONIE M-FORUM -WYBIERZ Z LISTY KANAŁ Z WSZYSTKIMI PUBLIKACJAMI AUTORA

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

pobrane (1).png przycisk

Znany pisarz Australii stoi w obliczu zarzutu szpiegostwa w Chinach

CANBERRA, Australia (AP) – Rząd Australii powiedział we wtorek „bardzo zaniepokojony i rozczarowany”, że chiński pisarz z Australii został formalnie aresztowany w Chinach pod zarzutem szpiegostwa.

To niedatowane zdjęcie opublikowane przez Chongyi Fenga pokazuje Yang Hengjun i jego żonę Yuan Xiaoliang. Rząd australijski powiedział we wtorek 27 sierpnia 2019 r., Że „bardzo się zaniepokoiło i rozczarowało”, że chiński pisarz z Australii został formalnie aresztowany w Chinach pod zarzutem szpiegostwa. Yang przebywa w chińskim areszcie od 19 stycznia 2019 r. Wraz z żoną Yuan i 14-letnią pasierbicą w Guangzhou na południu Chin z Nowego Jorku. Chiny ujawniły w lipcu, że 54-letni naukowiec i były urzędnik rządu Chin został zatrzymany. (Chongyi Feng przez AP)

 

Yang Hengjun przebywa w chińskim areszcie od 19 stycznia wraz z żoną Yuan Xiaoliang i 14-letnią pasierbicą w Guangzhou w południowych Chinach z Nowego Jorku. Chiny ujawniły w lipcu, że 54-letni naukowiec i były urzędnik rządu Chin został zatrzymany.

„Rząd jest bardzo zaniepokojony i rozczarowany, gdy dowiedział się, że obywatel Australii i naukowiec dr Yang Hengjun … został formalnie aresztowany w Chinach pod zarzutem szpiegostwa” – powiedziała w oświadczeniu minister spraw zagranicznych Marise Payne. Opisała go jako trzymanego w „trudnych warunkach” bez dostępu do jego prawników lub wizyt rodzinnych, choć odwiedzili go urzędnicy ambasady.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Chin podało, że Yang jest podejrzany o udział w działalności przestępczej, która zagraża bezpieczeństwu Chin.

Yang został formalnie aresztowany w piątek przez chiński oddział Biura Bezpieczeństwa Narodowego w Pekinie za „podejrzenie o szpiegostwo” – powiedział we wtorek rzecznik ministerstwa, Geng Shuang.

„Chińskie organy bezpieczeństwa państwa załatwiły sprawę zgodnie z prawem i w pełni zagwarantowały różne prawa Yang Jun. Yang Jun jest obecnie w dobrym zdrowiu”, powiedział Geng podczas codziennej odprawy.

Geng wyraził również „silne niezadowolenie z oświadczenia Australii w tej sprawie”.

„Strona australijska powinna poważnie szanować chińską suwerenność sądową i nie może w żaden sposób ingerować w chińskie postępowanie w tej sprawie” – powiedział.

Australijski prawnik Yanga, Rob Stary, powiedział, że podstawa zarzutu szpiegostwa pozostaje niejasna.

„Uważamy, że dotyczy szpiegostwa w imieniu Australii, ale nie zostało to określone w arkuszu opłat”, powiedział Stary. „Najwyraźniej bylibyśmy tym zaniepokojeni, gdyby to był zarzut, ponieważ absolutnie nie ma na to żadnych podstaw”.

Stary podejrzewa, że zarzut szpiegowski dotyczy aktywizmu demokratycznego Yang. „Jest blogerem i właśnie tym się zajmuje, jest naukowcem, jest innego rodzaju” – powiedział Stary.

Yang posiada obywatelstwo australijskie od 2002 roku i doktorat na University of Technology Sydney. Mieszkał w Nowym Jorku jako wizytujący naukowiec na Columbia University.

Payne powiedziała, że rozmawiała z chińskim ministrem spraw zagranicznych Wang Yi o obawach rządu australijskiego dotyczących zatrzymania Janga.

„Mamy poważne obawy o dobro dr Yang i warunki, w jakich jest przetrzymywany”, powiedział Payne. „Ważne jest, i oczekujemy, że spełnione są podstawowe standardy sprawiedliwości i uczciwości proceduralnej. Z szacunkiem ponawiam moje poprzednie prośby, że jeśli dr Yang jest przetrzymywany za swoje przekonania polityczne, powinien zostać zwolniony. ”

Payne powiedział, że Australia oczekuje, że Yang będzie traktowany zgodnie z międzynarodowym prawem dotyczącym praw człowieka, w tym Powszechną Deklaracją Praw Człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem tych przepisów, które zabraniają tortur i nieludzkiego traktowania, chronią przed arbitralnym zatrzymaniem i chronią prawo do wolności myśli , sumienie i religia.

Zanim Yang został przeniesiony do aresztu karnego, był przetrzymywany w tak zwanej inwigilacji mieszkaniowej w wyznaczonym miejscu. Może to obejmować ochronę 24 godziny na dobę przy ciągłym zapalaniu świateł i tortury, w tym pozbawienie snu, przywiązanie do krzesła lub zmuszenie do stania godzinami.

 

 

 

zrodlo:apnews.com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: