TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.
KONTA AUTORÓW PUBLIKUJĄCYCH FILMY I ARTYKUŁY KLIKNIJ W WYBRANEGO AUTORA ABY ZOBACZYĆ WSZYSTKIE JEGO MATERIAŁY

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

live-stream pobrane (1).png

Obrońcy kościoła i radny PiS zakłócili próbę upamiętnienia ofiar księży, którzy molestowali i gwałcili dzieci

Kolejny dowód totalnej demoralizacji polskich środowisk fundamentalistycznych. Akcja wieszania dziecięcych bucików przepasanych czarną wstążką ku pamięci ofiar pedofilów w sutannach została w Szczecinie przerwana przez grupę katolickich integrystów pod wodzą Dariusza Mateckiego – radnego Prawa i Sprawiedliwości.

PropellerAds

 

Akcja „Baby Shoes Remember” zapoczątkowana została około roku 2010 w Irlandii. Polscy aktywiści przeprowadzają ją po raz drugi. W Szczecinie miała ona wyjątkowo burzliwy przebieg.

Uczestnicy happeningu spotkali się w południe na Pl. Zwycięstwa. Tuż przy Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa. Chodziło o symboliczne wsparcie dla ofiar kościelnej pedofilii oraz ich rodzin.

Jedna z osób, która brała udział w tym wydarzeniu powiedziała dziennikarzom portalu TVN24, iż akcja ta „jest również aktem przypomnienia”.

– Ofiary [księży pedofilów – przyp. red.] przez wiele lat milczą, dopiero zaczęły mówić i tak naprawdę dopiero jesteśmy przed zmierzeniem się z tym problemem. Również jako społeczeństwo – powiedziała.

Niestety, happeningu nie udało się przeprowadzić, tj. udało się zawiesić dziecięce buty na ogrodzeniu otaczającym świątynię tylko na chwilę. Blokadę zorganizował radny Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Matecki i ksiądz Tomasz Kancelarczyk.

Alicja Mandat@AlfaOmegaB1

Baby Shoes Remember w 4 aktach- Szczecin! Buciki ostały powieszone! Nasłany przez klechę facet odcina buciki i wrzuca do worka na śmieci. Pojawia się ksiądz. Bardzo agresywny. Robi zdjęcia, wyrywa mikrofon dziennikarce, wykrzykuje słowa: lewacy, niewinni ludzie są w kościele😡

Zobacz obraz na TwitterzeZobacz obraz na TwitterzeZobacz obraz na TwitterzeZobacz obraz na Twitterze
Ludzie o tym mówią: 86

– To jest akcja wymierzona w Kościół katolicki, tylko i wyłączne robiona po to, żeby uderzyć w księży Kościoła, którzy są w tej chwili ostoją polskości, ostoją polskich wartości – grzmiał samorządowiec z PiS cytowany przez portal TVN24.

– Jeśli chcą robić tego typu manifestacje, to niech robią także pod siedzibami adwokatury, pod siedzibami Związku Nauczycielstwa Polskiego, ponieważ również w tych zawodach przydarzają się pedofile, równie często, co w kościele katolickim – tłumaczył. Inicjatorów i uczestników akcji określił jako „nowy odłam bolszewizmu”.

Akcja Baby Shoes Remeber odbyła się dziś (25 sierpnia) także w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Katowicach, Kielcach, Kłodzku, Pile, Toruniu, Chrzanowie i Węgorzewie. Do ekscesów doszło jednak wyłącznie w Szczecinie. We Wrocławiu wychodzący z nabożeństwa parafianie pozrywali jedynie kartki z napisem „#wierzymyofiarom” i pary bucików pozostawione przez osoby, które wzięły udział w tym wydarzeniu przy kościele Opatrzności Bożej w tym mieście. Warto przypomnieć, że właśnie w tym kościele swoją posługę kapłańską rozpoczynał ksiądz Piotr M. z Ruszowa, któremu w czerwcu br. jeleniogórska prokuratura przedstawiła zarzut seksualnego wykorzystywania dziecka.

3 thoughts on “Obrońcy kościoła i radny PiS zakłócili próbę upamiętnienia ofiar księży, którzy molestowali i gwałcili dzieci

  1. Probuje sie opiniowac ,ze Kosciol jest zrodlem zla i pedofilii. Jak sie osiagnie ten cel ,to lgbt bedzie promotorem mysli i zachowan. Logicznie myslacy – nie dajcie sie na ten NR. nabrac!!

  2. Wszystko w porzadku. a gdzie ktos pokaze akcje Pedofilow CYWILNYCH (bez habitu,czy komzy) – czekam na relacje…Nagonka na kosciol nie ustaje, a K.K to przeciez nie tylko podstawieni pedofile. ilu tam jest wspanialych wolontariuszy niosacych za friko pomoc ludziom w potrzebie..Zniszczycie Kosciol, to zniszczycie ,zapal i checi pomocy,a zatem – NADZIEJA na odnowe spoleczestwa Upadnie.. Pozostanie zgoda na UNICESTWIENIE.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: