DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Żydzi rabują Polskę!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Warsaw FriendsRESTYTUCJA MIENIA W WARSZAWIE:  INFORMACJE DLA OSÓB, KTÓRE PRZEŻYŁY ZAGŁADĘ I ICH SPADKOBIERCÓW

NOWY SZEŚCIOMIESIĘCZNY TERMIN USTALONY PRZEZ POLSKĘ 

17 września 2016 r. Weszło w życie polskie prawo, które zlikwiduje wiele otwartych roszczeń z tytułu własności prywatnej w m. St. Warszawy wniesionych po 1945 r. (Zwanych tutaj „prawem warszawskim”) – chyba że właściciele nieruchomości lub ich spadkobiercy wystąpią z wnioskiem o reaktywację roszczenia.

Screenshot_10.jpg

W odpowiedzi WJRO uruchomiło tę nową stronę internetową jako usługę dla osób, które przeżyły Holokaust i ich spadkobierców, którzy mogli być właścicielami nieruchomości w Warszawie, a zatem mogą kwalifikować się do dochodzenia roszczenia złożonego po 1945 r. Na mocy dekretu warszawskiego. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o dekrecie warszawskim .

Ta strona internetowa zawiera unikalną bazę danych, którą można przeszukiwać, utworzoną przez WJRO, aby pomóc ci ustalić, czy ty lub twój krewny złożyliście roszczenie na podstawie dekretu warszawskiego.

Dziś tysiące spraw pozostają otwarte.   Wielu ocalonych z Holokaustu nie pamięta, że ​​złożyli roszczenia po Holokauście. Wielu ich spadkobierców może nawet nie wiedzieć, że ich krewni złożyli roszczenia.

Uwaga: Nowe prawo warszawskie nie przewiduje procesu zgłaszania nowych roszczeń. Roszczenie musiało być już złożone do m.st. Warszawy na podstawie dekretu warszawskiego. 


CEL TEJ STRONY

Ta strona ma pomóc ocalonym z Holokaustu i ich spadkobiercom odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań:

 1. Czy ty lub twój krewny złożyliście wcześniej roszczenie na podstawie dekretu warszawskiego z 1945 r.?
 1. Jeśli tak, to w jaki sposób możesz zachować swoje roszczenia majątkowe i dochodzić odszkodowania?
 1. Jakie zasoby są dostępne, aby ci pomóc?

WYSZUKAJ SWOJE ROSZCZENIE – WARSZAWSKA BAZA DANYCH WJRO

Nowa baza danych WJRO ma na celu pomóc ci ustalić, czy ty lub inny właściciel tej samej nieruchomości mógł złożyć roszczenie na podstawie dekretu warszawskiego.

Miasto Warszawa opublikowało listę 2613 adresów ulic dla otwartych roszczeń w załączniku 2 do „Białej księgi” z czerwca 2016 r.  Nie opublikowały jednak nazwisk osób zgłaszających roszczenia lub właścicieli nieruchomości – jedynie adresy ulic.

Baza danych WJRO dopasowuje 2613 adresów ulic z listy miasta z nazwami właścicieli nieruchomości znalezionymi w Spisie Domów Właścicieli Domów 1939/1940 dla Warszawy lub, jeśli nie było to możliwe, w Spisie Domów Właścicieli Domów z 1930 r., A także poprzez wykorzystanie informacji o hipotece.   Kliknij tutaj, aby wyświetlić bazę danych WJRO .


WAŻNE NOTATKI

 • Ta baza danych jest przeznaczona wyłącznie do celów informacyjnych, jako usługa dla osób, które przeżyły Holocaust i ich spadkobierców. Informacje w bazie danych nie mają służyć jako porady prawne, a WJRO nie może zagwarantować ich dokładności.
 • Pojawienie się Twojej nieruchomości lub nazwy w bazie danych NIE gwarantuje, że istnieje uzasadnione roszczenie.
 • Należy pamiętać, że baza danych WJRO oparta jest na liście nieruchomości opublikowanej przez Miasto Stołeczne Warszawa. Niektóre nieruchomości znajdujące się na liście mogły podlegać decyzji władz polskich. Nieformalne tłumaczenie tytułu załącznika nr 2 do białej księgi z czerwca 2016 r. Brzmi: „Lista toczących się postępowań w sprawie dekretu warszawskiego, w tym tych, w których Minister Finansów wydał decyzję o odszkodowaniu”.
 • Nie byliśmy w stanie zidentyfikować nazwisk w katalogach właścicieli domów z lat 1939/1940 lub 1930 ani za pomocą dostępnych informacji o hipotece dla każdego adresu.
 • Nazwisko, które pojawiło się w katalogach właścicieli domów z lat 1939/1940 lub 1930 lub pojawiło się w informacjach o hipotece, niekoniecznie oznacza osobę, która wniosła roszczenie w 1945 r., Lub krewnego tej osoby.
 • WJRO nie wie, czy istnieją inne otwarte roszczenia poza tymi na liście.

Co zrobić, jeśli Ty lub Twój krewny złożyliście roszczenie dotyczące nieruchomości w Warszawie

Zgodnie z prawem warszawskim m. St. Warszawa opublikuje ogłoszenie na swojej stronie internetowej oraz w krajowej i lokalnej polskiej gazecie dotyczące konkretnej nieruchomości. Miasto Warszawa opublikowało w każdym z poniższych terminów następującą liczbę ogłoszeń o nieruchomościach:

Data ogłoszenia nieruchomości Liczba ogłoszeń o nieruchomościach
22 lutego 2017 r 48
29 marca 2017 r 15
26 kwietnia 2017 r 21
5 czerwca 2017 r 20
19 lipca 2017 r 3)
27 lipca 2017 r 3)
19 września 2017 r 22
23 listopada 2017 r 11
22 grudnia 2017 r 2)
31 stycznia 2018 r 10
12 marca 2018 r 33
25 kwietnia 2018 r 6
 25 maja 2018 r 4
20 czerwca 2018 r 8
20 lipca 2018 r 3)
20 sierpnia 2018 r 2)
20 września 2018 r 2)
30 listopada 2018 r 2)
14 grudnia 2018 r 1
18 stycznia 2019 r 3)
15 marca 2019 r 12
12 kwietnia 2019 r 4
8 maja 2019 r 3)
10 czerwca 2019 r 4
10 lipca 2019 r 1
12 sierpnia 2019 r 2)

Najnowsze ogłoszenia miasta, w języku polskim i angielskim, dla każdej nieruchomości można znaleźć na stronie internetowej Miasta  tutaj i kompilacją wszystkich 245 ogłoszeń w języku angielskim można znaleźć tutaj. Ponadto można znaleźć tutajdwadzieścia sześć tabel (po jednej dla każdego ogłoszenia zawartego w powyższej tabeli), w których zestawiono informacje wymienione w ogłoszeniach  – pamiętaj, że WJRO nie opracował tego dokumentu, a WJRO nie sprawdził jego dokładności .

 • Masz sześć miesięcy na zgłoszenie się od momentu opublikowania przez Miasto Warszawa ogłoszenia o Twojej nieruchomości.
 • Po upływie trzech miesięcy otrzymasz dowód, że masz prawo do nieruchomości. Może to obejmować podjęcie kroków prawnych w Warszawie, takich jak postępowanie spadkowe w celu udowodnienia, że ​​jesteś spadkobiercą.
 • Jeżeli właściciel nieruchomości nie dotrzyma tych terminów, sprawa zostanie umorzona, a nieruchomość zostanie przekazana Skarbowi Państwa lub miastu Warszawa.

Proszę zanotować:

W tej chwili nie wiadomo, kiedy Miasto Warszawa opublikuje ogłoszenie o danej nieruchomości. Takie ogłoszenie uruchamia sześciomiesięczny termin dla tej konkretnej nieruchomości.

Ale nawet jeśli miasto nie opublikuje ogłoszenia o Twojej nieruchomości, nadal możesz dochodzić tego roszczenia.


POMOC I DODATKOWE ZASOBY

 1. Pomoc techniczna
 1. WJRO nie może polecać prawników.
 1. Nieformalne tłumaczenie nowej ustawy warszawskiej na język angielski można znaleźć tutaj .
 1. Co się stanie, jeśli nie znajdziesz dopasowania dla swojej nieruchomości w bazie danych WJRO?
 • Możesz przeprowadzić dalsze badania, jeśli nie znajdziesz dopasowania w bazie danych WJRO. Instrukcje dotyczące dalszych badań można znaleźć tutaj .  
 • Właściciele nieruchomości lub ich spadkobiercy, którzy wcześniej nie wnieśli roszczenia, mogą skonsultować się z prawnikiem, czy istnieją inne sposoby na podstawie obowiązującego prawa w celu dochodzenia zwrotu lub odszkodowania za ich własność w Warszawie.

WJRO zaktualizuje tę stronę, uzyskując dodatkowe informacje od Miasta Stołecznego Warszawy.

WJRO nadal wzywa polski rząd do przyjęcia przepisów umożliwiających zgłaszanie roszczeń dotyczących nieruchomości w Warszawie i całej Polsce. Dowiedz się więcej o staraniach WJRO w Polsce i zapisz się na aktualizacje .

WJRO jest wdzięczna Konferencji w sprawie żydowskich roszczeń materiałowych przeciwko Niemcom (Konferencja roszczeń) za hojne wsparcie w tworzeniu bazy danych i rozpowszechnianiu informacji o tym programie.

WJRO z głęboką wdzięcznością przyjmuje pomoc Logana Kleinwaksa w tym projekcie. Pan Kleinwaks (GenealogyIndexer.org), genealog specjalizujący się w digitalizacji i korzystaniu z polskich katalogów, dopasował adresy ulic podane w Załączniku 2 Białej Księgi do Katalogu Właścicieli Domów 1939/1940 lub, jeśli nie było to możliwe, z Katalog właścicieli domów z 1930 r., A także poprzez wykorzystanie informacji o hipotece. 

ZDJĘCIE POCHODZI ZE ZBIORÓW MUZEUM HOLOKAUSTU W STANACH ZJEDNOCZONYCH, DZIĘKI UPRZEJMOŚCI ILLI SHERMAN
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: