NA ŻYWO DZIŚ !! 21.00 WYDANIE SPECJALNE !! + GOŚĆ23 września 2019
2 dni pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

Turystyczny boom w Polsce. 16 mln turystów wykupiło nocleg od początku roku

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Liczba turystów w Polsce, którzy w pierwszej połowie tego roku skorzystali z noclegów, wzrosła o ponad 920,4 tys. do 16,06 mln z 15,14 mln rok wcześniej w tym samym czasie – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS). To wzrost o ponad 6 proc.

Turystyczny boom w Polsce. 16 mln turystów wykupiło nocleg od początku rokuPolska przyciąga turystów z całego świata. Na zdjęciu: Widok na latarnię morską w Kołobrzegu. (Fot. Getty Images)

Urząd poinformował też, że od stycznia do końca czerwca tego roku z bazy noclegowej w Polsce skorzystało 12,8 mln turystów krajowych i 3,3 mln turystów zagranicznych. Rok wcześniej było ich odpowiednio 12 mln i 3,1 mln.

Jak poinformował GUS, w pierwszym kwartale najwięcej turystów zagranicznych korzystających z noclegów przyjechało do Polski z Niemiec – było ich 824,7 tys. Na drugim miejscu znaleźli się turyści z Wielkiej Brytanii, których przyjechało 279,7 tys. Trzecie miejsce z liczbą prawie 262,9 tys. turystów zajęła Ukraina.

Najmniej turystów zdecydowało się do Polski przyjechać z Cypru – było ich 1 792 i z Malty – 2 460.

Z danych GUS wynika ponadto, że w pierwszych sześciu miesiącach tego roku udzielono turystom w Polsce 40 mln noclegów. Rok wcześniej w tym samym czasie udzielono ich 37,6 mln.

Polska jest bogata w atrakcje turystyczne. Na zdjęciu: Zamek krzyżacki w Malborku. (Fot. Getty Images)

zrodlo:londynek.net

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: