DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Najnowsze: protestujący maszerują, gdy przywódcy G-7 przybywają do Francji

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

BIARRITZ, Francja (AP) – Najnowsze informacje na szczycie Grupy Siedmiu (cały czas lokalne):

Działacze Oxfam, ubrani w maski przywódców G-7, odgrywają spektakl na plaży w Hendaye we Francji, w sobotę, 24 sierpnia 2019 r. Światowi przywódcy i protestujący spotykają się w miejscowości Biarritz w południowo-francuskiej miejscowości G-7 szczyt. Maski przypominają od lewej premiera Kanady Justina Trudeau, prezydenta USA Donalda Trumpa, premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona i prezydenta Francji Emmanuela Macrona. (AP Photo / Emilio Morenatti)

11:50

Setki protestujących maszerują, gdy grupa siedmiu przywódców przybywa do francuskiego kurortu Biarritz.

Protestujący planowali przedostać się do Hiszpanii z miasteczka Hendaye na granicy z Francją. Na początku marszu trzymali w górze kartonowe znaki ze zdjęciami Ziemi, protestując przeciwko polityce klimatycznej, którą obwiniają kraje G-7 na świecie.

Prezydent Francji Emmanuel Macron, gospodarz, umieścił pożary Amazonii na pierwszym planie programu weekendowego spotkania.

Japoński premier Shinzo Abe i jego żona Akie Abe przybywają na lotnisko w Biarritz we Francji na pierwszy dzień szczytu G-7, w sobotę 24 sierpnia 2019 r. Prezydent USA Donald Trump i sześciu innych przywódców grupy Siedmiu narodów rozpocznie spotkanie w sobotę przez trzy dni w południowo-zachodniej Francji miejscowości wypoczynkowej Biarritz. Francja sprawuje prezydencję G-7 w 2019 r., Która obejmuje również Wielką Brytanię, Kanadę, Niemcy, Włochy i Japonię. (AP Photo / Peter Dejong)

11:30

Japoński premier Shinzo Abe przybył na szczyt Grupy Siedmiu w obliczu narastających napięć z Koreą Południową.

Korea Południowa anulowała umowę o współudziale wywiadu wojskowego, głównie w sprawie Korei Północnej, po sporze handlowym między tymi dwoma krajami.

Stosunki między dwoma krajami, oboma sojusznikami USA, są w najniższym punkcie od czasu nawiązania stosunków dyplomatycznych w 1965 r.

Samolot Abe wylądował w sobotę rano we francuskim kurorcie nadmorskim na Biarritz.

11:05

Niemcy twierdzą, że utrudnianie umowy handlowej między Unią Europejską a południowoamerykańskim blokiem handlowym Mercosur nie pomoże w ograniczeniu niszczenia lasów deszczowych w Brazylii.

Centrum Neri dos Santos Silva, obserwując zbliżające się zagrożenie pożarowe po kopaniu rowów, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się płomieni na farmie, nad którą pracuje, w gminie Nova Santa Helena, w stanie Mato Grosso, Brazylia, piątek, 23 sierpnia, 2019. Pod rosnącą międzynarodową presją powstrzymania pożarów ogarniających części Amazonki prezydent Brazylii Jair Bolsonaro w piątek zezwolił na użycie wojska do walki z ogromnymi płomieniami. (AP Photo / Leo Correa)

W piątek francuski prezydent Emmanuel Macron, gospodarz szczytu grupy siedmiu, zagroził zablokowaniem niedawno uzgodnionej umowy handlowej z Mercosurem, która obejmuje również Argentynę, Paragwaj i Urugwaj. Irlandia przyłączyła się do groźby.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel wyjaśniła, że podziela obawy Macrona związane z pożarami. Jednak jej rząd powiedział w e-mailowej odpowiedzi w sobotę na pytanie dotyczące zagrożenia dla umowy Mercosur, że jej sekcja handlowa „zawiera ambitny rozdział dotyczący zrównoważonego rozwoju z wiążącymi przepisami dotyczącymi ochrony klimatu”, w którym obie strony zobowiązały się do wdrożenia porozumienia paryskiego w sprawie klimatu.

Dodał: „brak zawarcia (umowy) jest zatem z naszego punktu widzenia nieodpowiednią odpowiedzią na to, co dzieje się obecnie w Brazylii”.

10:55

Niemiecka kanclerz Angela Merkel mówi, że grupa siedmiu przywódców „nie może milczeć” w obliczu pożarów ogarniających części brazylijskiej Amazonki i wezwie do zrobienia wszystkiego, aby powstrzymać pożary w lesie deszczowym.

Niemcy popierają wezwanie francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona do omówienia pożarów podczas weekendu na szczycie G-7 we Francji. Merkel powiedziała w swoim cotygodniowym komunikacie wideo w sobotę: „Emmanuel Macron ma rację – nasz dom płonie i nie możemy milczeć”.

Powiedziała, że przywódcy są „wstrząśnięci” pożarami i że przedyskutują „w jaki sposób możemy tam wesprzeć i pomóc oraz wysłać wyraźne wezwanie, że wszystko należy zrobić, aby las deszczowy przestał płonąć”.

Wśród szeregu nieporozumień dotyczących polityki i handlu, do których nie odniosła się wyraźnie, Merkel powiedziała, że „rozmawianie ze sobą jest zawsze lepsze niż o sobie nawzajem – a G-7 jest na to doskonałą okazją”.

10:30 rano

Światowi przywódcy i protestujący spotykają się w południowo-francuskiej miejscowości Biarritz na szczycie G-7.

Prezydent Francji Emmanuel Macron jest gospodarzem szczytu, który rozpoczyna się w sobotę i opuścił miasto znane z plaży w ostatnim tygodniu przerwy letniej. Odrzucił wszelkie oczekiwania dotyczące jednolitego frontu ze strony przywódców Grupy Siedmiu Demokracji.

Prezydent USA Donald Trump przybywa później tego samego dnia. Na zeszłorocznym spotkaniu Trump wyszedł wcześnie i odrzucił wspólne oświadczenie Air Force One.

Na czele programu znajdują się zmiany klimatu – a zwłaszcza pożary płonące w Amazonii – oraz globalna gospodarka, która balansuje na krawędzi recesji.

 

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: