DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Główne problemy, minimalne oczekiwania na szczyt G-7 we Francji

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

BIARRITZ, Francja (AP) – Gospodarka światowa z dnia na dzień drży, Amazonka płonęła w centrum debaty na temat zmian klimatu, a przywódcy wiodących demokracji na świecie zasiądą przy jednym stole, teoretycznie obciążeni wymyślanie rozwiązań największych problemów dnia.

Konni policjanci patrolują w pobliżu plaży pierwszego dnia szczytu G-7 w Biarritz we Francji w sobotę, 24 sierpnia 2019 r. Prezydent USA Donald Trump i sześciu innych przywódców Grupy Siedmiu Narodów rozpocznie spotkanie w sobotę dla trzech dni w południowo-zachodniej Francji miejscowości wypoczynkowej Biarritz. Francja sprawuje prezydencję G-7 w 2019 r., Która obejmuje również Wielką Brytanię, Kanadę, Niemcy, Włochy i Japonię. (AP Photo / Markus Schreiber)

Tyle tylko, że prezydent USA Donald Trump jest w dużej mierze niezainteresowany umowami międzynarodowymi, a inni przywódcy G-7 są poważnie kłopotani u siebie z powodu skandalu politycznego, niskiej liczby ankiet lub statusu kulawej kaczki. Witamy na corocznym szczycie Grupy Siedmiu, który rozpoczyna się w sobotę w miejscowości Biarritz w południowo-francuskiej miejscowości wypoczynkowej.

Prezydent Francji Emmanuel Macron, gospodarz, już jasno stwierdził, że nie ma najmniejszych oczekiwań, że Trump dołączy do każdego oświadczenia w sprawie walki ze zmianami klimatu, nawet gdy kwestia ta znalazła się na pierwszym miejscu w agendzie z powodu powszechnych pożarów w Amazonii. Już odrzucił prośbę Trumpa, aby Rosja powróciła do grupy pięć lat po wydaleniu z powodu zajęcia Krymu. I stara się utrzymać europejską linię w sprawie irańskiego porozumienia nuklearnego z zastrzeżeniami USA.

 

Policjanci wychodzą na morze z opuszczonej plaży pierwszego dnia szczytu G-7 w Biarritz we Francji w sobotę 24 sierpnia 2019 r. Prezydent USA Donald Trump i sześciu innych przywódców Grupy Siedmiu Narodów rozpocznie spotkanie Sobota przez trzy dni w miejscowości Biarritz w południowo-zachodniej Francji. Francja sprawuje prezydencję G-7 w 2019 r., Która obejmuje również Wielką Brytanię, Kanadę, Niemcy, Włochy i Japonię. (AP Photo / Markus Schreiber)

Na tym samym spotkaniu w zeszłym roku Trump odszedł wcześnie i odrzucił ostatnie oświadczenie w tweecie od Air Force One. Macron powiedział, że w tym roku nie będzie ostatecznego oświadczenia.

„Sytuacja jest trudna, ponieważ w kwestiach takich jak handel, Iran czy klimat, po raz pierwszy od dawna siódemka nie jest jednomyślna” – powiedział Macron dziennikarzom na początku tego tygodnia. „Dlatego chciałem uniknąć bezcelowych deklaracji. Mimo to uważam, że ta praca jest niezbędna, ponieważ musimy wymieniać się ze Stanami Zjednoczonymi, ponieważ musimy znaleźć zbieżności, ponieważ uważam, że w naszym interesie jest odbudowanie koordynacji ”.

Obniżone oczekiwania nie są niczym nowym dla G-7, ale tegorocznym zamiarem wydaje się być po prostu uniknięcie katastrofy dyplomatycznej, uratowanie możliwości i pokazanie wyborcom, że ich liderzy odgrywają rolę na arenie światowej.

„Kiedy masz postać, której stanowiska, których kaprysy, których interesy wydają się zmieniać w mgnieniu oka, niemożliwe jest zaplanowanie skoordynowanej polityki na tej podstawie. Myślę, że to, co widzimy, to większość krajów, które po prostu próbują na to czekać. Nie będzie żadnego postępu w wielkich sprawach, które naprawdę mają znaczenie ”- powiedział Tristen Naylor, badacz skupiony na międzynarodowych szczytach.

„Nie będzie wielkich ruchów w sprawie zmian klimatu jako zjednoczonego frontu siedmiu krajów. Nie będzie żadnego postępu w eliminowaniu protekcjonistycznych barier handlowych. Po prostu tak się nie stanie. Więc najlepsze, co mogą zrobić, to po prostu stąpać po wodzie, aby nie pogorszyć sytuacji. Myślę, że tak będzie wyglądać sukces na tym G-7 – powiedział Naylor.

Konni policjanci patrolują wzdłuż plaży, w sobotę 24 sierpnia 2019 r. W Biarritz. Przywódcy Grupy Siedmiu krajów przybywają w sobotę, aby dyskutować o problemach, w tym o globalnej gospodarce i zmianach klimatu do poniedziałku. Są to Stany Zjednoczone, Niemcy, Japonia, Wielka Brytania, Francja, Kanada i Włochy. (AP Photo / Francois Mori)

Wszyscy patrzą na dynamikę między Trumpem a brytyjskim premierem Borisem Johnsonem, dwiema postaciami, które rozkoszują się nieprzewidywalnością, którą zasiały. Kanclerz Niemiec Angela Merkel wychodzi z urzędu. Lider kanadyjski Justin Trudeau, który ma zostać ponownie wybrany tej jesieni, znajduje się w centrum skandalu politycznego. Sam Macron jest głęboko niepopularny w domu, a protestujący w żółtej kamizelce, którzy nękali go od zeszłego roku, poszli za nim do Biarritz.

Nawet to piękne kurortowe miasteczko jest raczej zrzędliwe, że zostało zamknięte w ostatnim tygodniu wakacji w większości Francji. Odpowiednio nazwane centrum kongresowe Bellevue, w którym przywódcy zgromadzą się w sobotnią noc, wychodzi na plażę ukochaną przez surferów i pływaków. Jest całkowicie pusty.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: