TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.
LISTA - KANAŁY - AUTORÓW PUBLIKUJĄCYCH FILMY I ARTYKUŁY NA STRONIE M-FORUM -WYBIERZ Z LISTY KANAŁ Z WSZYSTKIMI PUBLIKACJAMI AUTORA
Kategorie
archiwum bloga wpisy od 2009 roku
WIELKI BUNT SPOŁECZNY W POLSCE WYWOŁANY GŁODEM26 kwietnia 2020
-1996833 sekund temu.

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

CZERWONE

Australia, Wietnam zaniepokojone działaniami Chin w szeregu morskim

HANOI, Wietnam (AP) – Australia i Wietnam wyraziły w piątek poważne zaniepokojenie z powodu napięć na spornym Morzu Południowochińskim, gdzie Hanoi twierdzi, że chiński statek do badań gazu naruszył jego terytorium i zakłócił działalność poszukiwawczą Wietnamu.

Premier Australii Scott Morrison spotkał się w Hanoi ze swoim odpowiednikiem Nguyenem Xuan Phucem i obaj przywódcy wezwali do poszanowania prawa międzynarodowego i wolności żeglugi.

Wcześniej Stany Zjednoczone wyraziły głębokie zaniepokojenie, że Chiny nadal ingerują w wieloletnią działalność Wietnamu w zakresie ropy i gazu w wyłącznej strefie ekonomicznej Wietnamu. Chiny twierdzą, że Morze Południowochińskie praktycznie w całości, i wysłało statek badawczy z uzbrojonymi eskortami na wody u wybrzeży Wietnamu, ignorując wezwania Hanoi do opuszczenia tego obszaru.

″ (Wszyscy musimy przestrzegać) zasad związanych z wolnością żeglugi, swobodą przelotu, zapewnianiem, że narody mogą realizować i rozwijać możliwości, które istnieją w ramach wse i na granicach morskich, i mogą w pewien sposób zajmować się tym biznesem która jest niezamieszkana, wspierana i podtrzymywana przez regionalną architekturę i rządy prawa, które wspierają to swobodne prowadzenie działalności ”- powiedział dziennikarzom Morrison.

Phuc powiedział, że kraje zjednoczyły się na swojej pozycji na Morzu Południowochińskim, gdzie Chiny zatrzęsły mniejszymi sąsiadami, budując siedem sztucznych wysp na spornych wodach i wyposażając je w pasy startowe i posterunki wojskowe.

W piątek w Pekinie rzecznik chińskiego MSZ Geng Shuang nie odniósł się bezpośrednio do oskarżeń USA, ale powiedział, że Chiny sprzeciwiają się temu, co określił jako kampanię USA mającą na celu podział.

„Ma to na celu przesunięcie klina między Chinami i innymi krajami, co nie ma zamiaru. Celem jest wywołanie chaosu w sytuacji na Morzu Południowochińskim oraz zniszczenie regionalnego pokoju i stabilności. Chiny zdecydowanie się temu sprzeciwiają – powiedział Geng.

Morrison i Phuc przestali mówić wprost o Chinach.

„Nie jestem tutaj, aby wysuwać oskarżenia lub robić coś takiego. Nie opowiadamy się za stronami – powiedział Morrison. Zarówno on, jak i Phuc, wzywali wszystkie strony do powstrzymania się od groźby lub użycia siły do ​​rozstrzygania sporów zgodnie z prawem międzynarodowym.

Morrison powiedział, że nie chce się zgodzić ani nie zgodzić z USA, podkreślając, że stanowisko Australii było spójne.

„Jesteśmy starannie skalibrowani według tego, co mówimy, ale najważniejsze, z szacunkiem” – powiedział.

 

 

zrodlo:apnews.com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: