Izraelscy żołnierze zdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay

Żydowska rodzina padła ofiarą zamachu bombowego do jakiego doszło na Zachodnim Brzegu. W wyniku eksplozji śmierć poniosła 17. letnia dziewczyna. Izraelska armia poszukuje sprawców ataku.

Do ataku doszło w rejonie popularnego miejsca wędrówek niedaleko osiedla Dolev na Zachodnim Brzegu. Rina Shnerb zmarła w wyniku obrażeń mimo pomocy udzielonej przez cywilów i przybyłych wojskowych sanitariuszy.

Jej ojciec Eitan, który jest rabinem w Lod, oraz jej 19. letni brat Dvir wyszli z ataku z ciężkimi obrażeniami i zostali zostali zabrani do szpitala przez wojskowy śmigłowiec.

Zamach przeprowadzono z wykorzystaniem improwizowanego ładunku wybuchowego. Nie jest jasne czy został on rzucony w kierunku żydowskiej rodziny , czy też był zakopany i został zdetonowany gdy się do niego zbliżała.

Israel Defense Forces

@IDF

An Israeli father & his 2 children were seriously injured when a bomb was detonated while they were at a natural spring together near the community of Dolev this morning.

We are searching for the terrorist responsible for this heinous terror attack.

Zobacz obraz na Twitterze

Miejsce zamachu przeczesuje izraelska armia. Na razie nie schwytano ani nie wytypowano sprawców, którzy mieli się oddalić z miejsca zdarzenia samochodem.

Bejamin Netanjahu, premier Izraela, złożył rodzinie kondolencje i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. Zapowiedział także iż sprawcy zamachu zostaną schwytani.

Do zamachu doszło w okresie wzrostu napięcia między Hamasem i Izraelem w Strefie Gazy. kilku członków Hamasu zginęło niedawno podczas próby przedostania się na teren Izraela. W ostatnich dniach na Izrael wystrzelono kilka rakiet, które albo zostały zestrzelone przez system Żelazna Kopuła albo spadły na tereny niezamieszkałe. Izraelski F-16 zbombardował w odwecie wykorzystywaną przez Hamas przystań na brzegu Morza Śródziemnego.

We wrześniu w Izraelu odbędą przedterminowe wybory parlamentarne i wielu izraelskich polityków utwardza swoje stanowisko licząc na przychylność Żydów. Może to doprowadzić do bardziej zdecydowanych działań ze strony Izraela i eskalacji sytuacji w Strefie Gazy.

Źródło: „ToIz”/Twitter