DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

USA i talibowie wznawiają rozmowy na temat zakończenia najdłuższej wojny w Ameryce

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

KABUL, Afganistan (AP) – wysłannik Stanów Zjednoczonych i talibowie wznowili w czwartek negocjacje w sprawie zakończenia najdłuższej wojny w Ameryce po wcześniejszym zasygnalizowaniu, że są blisko porozumienia.

PLIK – na zdjęciu z 28 maja 2019 r. Mułła Abdul Ghani Baradar, najwyższy przywódca polityczny talibskiej grupy, trzeci od lewej, przybywa z innymi członkami delegacji talibskiej na rozmowy w Moskwie w Rosji. Wysłannik USA Zalmay Khalilzad i talibowie wznowili negocjacje w sprawie zakończenia najdłuższej wojny w Ameryce. Członek talibów powiedział, że Khalilzad spotkał się również w środę, 21 sierpnia 2019 r., Z Baradarem, głównym negocjatorem talibów, w Katarze, gdzie grupa powstańcza ma biuro polityczne. (AP Photo / Alexander Zemlianichenko, plik)

Członek talibów zaznajomiony z rozmowami, które wznowiono w Katarze, ale nie w jego części, powiedział, że wysłannik USA Zalmay Khalilzad spotkał się również w środę jeden na jednego z głównym negocjatorem talibów, mułłą Abdulem Ghani Baradarem. Członek talibów przemawiał pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ nie był upoważniony do rozmów z reporterami.

Baradar jest jednym z założycieli talibów i ma prawdopodobnie największy wpływ na szeregowych członków grupy powstańczej. Niektórzy w Afganistanie obawiają się, że bojownicy talibów, którzy odrzucą umowę z USA, mogą migrować do innych grup bojowników, takich jak brutalny lokalny oddział grupy państwa islamskiego , który twierdził, że ponosi odpowiedzialność za samobójcze zamachy bombowe na weselu w Kabulu w weekend, który zabił przynajmniej 80 osób.

Atak ten ponownie wywołał obawy wśród Afgańczyków, że umowa USA z talibami przyniesie niewiele spokoju cierpiącym cywilom, którzy zginęli dziesiątkami tysięcy w samej ostatniej dekadzie.

W zeszłym roku USA i talibowie przeprowadzili osiem poprzednich rund negocjacji dotyczących takich kwestii, jak wycofanie wojsk amerykańskich, zawieszenie broni, negocjacje wewnątrz Afganistanu, a talibowie gwarantują, że Afganistan nie będzie miejscem startu dla globalnych ataków terrorystycznych .

Wcześniej Khalilzad powiedział, że negocjacje wewnątrz Afganistanu będą okazją do wypracowania drażliwych kwestii, takich jak reformy konstytucyjne, los wielu bojówek tego kraju, a nawet nazwa Afganistanu, ponieważ Talibowie wciąż nazywają to Islamskim Emiratem Afganistan.

PLIK – na zdjęciu z 8 lutego 2019 r. Specjalny Przedstawiciel ds. Pojednania w Afganistanie Zalmay Khalilzad uśmiecha się w US Institute of Peace w Waszyngtonie. Khalilzad i talibowie wznowili negocjacje w sprawie zakończenia najdłuższej wojny w Ameryce. Członek talibów powiedział, że Khalilzad spotkał się również w środę, 21 sierpnia 2019 r., Z głównym negocjatorem talibów, Mullah Abdul Ghani Baradarem, w Katarze, gdzie grupa powstańcza ma biuro polityczne. (AP Photo / Jacquelyn Martin, plik)

Nie było od razu jasne, kiedy można osiągnąć porozumienie. Prezydent Donald Trump, który chce przywieźć do domu co najmniej część z 13 000 żołnierzy, które, jak mówi, pozostali w Afganistanie przed przyszłorocznymi wyborami, został poinformowany o piątkowych negocjacjach.

W tym tygodniu Trump powiedział, że to „śmieszne”, że wojska amerykańskie są w kraju od prawie 18 lat. Dwóch członków amerykańskiej służby zostało zabitych w środę, dołączając do ponad 2400 amerykańskich pracowników służby, którzy zginęli od inwazji kierowanej przez USA w 2001 r., Aby obalić talibów, których rząd żywił przywódcę al-Kaidy Osamę bin Ladena.

W tym tygodniu Trump powiedział również, że Afganistan pozostaje niebezpieczny i „musimy być obecni” – stanowisko, które może skomplikować rozmowy z talibami, których największym żądaniem było odejście wszystkich wojsk amerykańskich i sojuszniczych, których liczba jest bliska 20 000. Rzecznik talibski powiedział, że dowódca sił amerykańskich w Afganistanie, gen. Scott Miller, był w czwartek podczas negocjacji w Katarze.

USA i NATO formalnie zakończyły misję bojową w 2014 r., Ale wojska amerykańskie i sojusznicze pozostają, prowadząc strajki na grupie Państwa Islamskiego i talibów oraz pracując nad szkoleniem i budowaniem afgańskiego wojska.

Perspektywa wycofania wojsk wywołała powszechny niepokój, że kolejna wojna domowa w Afganistanie może nastąpić, gdy różne partie zbrojne walczą o władzę.

Afganistan był najbardziej śmiercionośnym konfliktem na świecie w 2018 roku, a Organizacja Narodów Zjednoczonych powiedziała, że w ubiegłym roku zginęło tam więcej cywilów niż w ostatniej dekadzie. W ciągu ostatnich 10 lat w Afganistanie zginęło ponad 32 000 cywilów.

Talibowie, którzy obecnie kontrolują mniej więcej połowę Afganistanu i są najsilniejsi od porażki w 2001 r. Podczas inwazji pod dowództwem USA, odrzucili rząd afgański jako amerykańską marionetkę, ale wielokrotnie oferowali rozmowy z każdym, kto przyjdzie do stołu jako zwykły Afgański.

Prezydent Afganistanu Ashraf Ghani w czwartek wieczorem zapewnił, że jego rząd zobaczy ostateczny projekt umowy amerykańsko-talibskiej w celu „kompleksowej dyskusji” przed jej podpisaniem.

Afganistan nie ucierpi w znaczący sposób, nawet jeśli 5000 sił USA odejdzie w ciągu najbliższych pięciu miesięcy, co jest przedmiotem dyskusji, dodał w wywiadzie dla telewizji krajowej.

Chhalilzad, który podczas tej podróży planuje spotkanie z rządem afgańskim w Kabulu, wyraził pragnienie porozumienia do 1 września, niecały miesiąc przed wyborami prezydenckimi w Afganistanie. Ghani, który szuka drugiej kadencji, nalegał, aby głosowanie odbyło się, aby dać rządowi silny mandat do radzenia sobie z talibami.

___

Powiązana pisarka prasowa Kathy Gannon relacjonowała tę historię z Guelph w Kanadzie, a pisarka AP Cara Anna relacjonowała w Kabulu. Autor raportu Rahim Faiez z Kabulu przyczynił się do powstania tego raportu.

___

Ta historia została poprawiona, aby odróżnić rolę NATO od roli USA i sojuszników.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: