DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Urzędnicy amerykańscy potwierdzają izraelski strajk w Iraku

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

JEROZOLIMA (AP) – amerykańscy urzędnicy potwierdzili, że Izrael był odpowiedzialny za zbombardowanie irańskiego składu broni w Iraku w zeszłym miesiącu, atak, który oznaczałby znaczną eskalację w wieloletniej kampanii Izraela przeciwko irańskim okopom wojskowym w całym regionie.

PLIK – na zdjęciu w poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r., Pióropusze dymu powstają po wybuchu w bazie wojskowej na południowy zachód od Bagdadu w Iraku. Komitet ustalający fakty powołany przez rząd iracki w celu zbadania eksplozji ogromnej bazy amunicji w pobliżu stolicy Bagdadu stwierdził, że podmuch był wynikiem uderzenia drona. Kopię raportu otrzymała The Associated Press środa, 21 sierpnia 2019 r. (AP Photo / Loay Hameed, plik)

Potwierdzenie przychodzi, gdy izraelski premier Benjamin Netanjahu mocno sugeruje, że jego kraj stoi za ostatnimi nalotami w Iraku.

Dwóch amerykańskich urzędników powiedziało, że Izrael przeprowadził atak na irański magazyn broni, który zabił dwóch irańskich dowódców wojskowych. Urzędnicy amerykańscy przemawiali pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ nie byli upoważnieni do dyskusji na ten temat z mediami.

W Izraelu były tygodnie spekulacji, że armia atakuje cele w Iraku.

W czwartkowym wywiadzie dla rosyjskojęzycznej stacji telewizyjnej Netanjahu wskazał, że spekulacje są prawdziwe.

„Nigdzie nie udzielam Iranowi immunitetu” – powiedział, oskarżając Irańczyków o próbę ustanowienia baz „wszędzie przeciwko nam”, w tym w Syrii, Libanie, Jemenie i Iraku.

Zapytany, czy to oznacza, że Izrael działa w Iraku, Netanjahu powiedział: „Działamy na wielu arenach przeciwko krajowi, który chce nas unicestwić. Oczywiście dałem siłom bezpieczeństwa wolną rękę i instrukcję, by zrobić wszystko, co jest potrzebne, aby pokrzyżować te plany Iranu. ”

Wczesny piątek, New York Times, powołując się na izraelskich i amerykańskich urzędników, poinformował, że Izrael zbombardował irański magazyn broni w Iraku w zeszłym miesiącu.

Byłby to pierwszy znany nalot izraelski w Iraku od 1980 r., Kiedy izraelskie samoloty wojenne zniszczyły reaktor jądrowy budowany przez Saddama Husseina. Zwiększa również kampanię Izraela przeciwko irańskiemu zaangażowaniu wojskowemu w całym regionie.

Izrael uprzednio potwierdził setki nalotów na irańskie cele w sąsiedniej Syrii, głównie dostawy broni, które miały być przeznaczone dla irańskich sojuszników Hezbollah.

Izrael uważa Iran za swojego największego wroga i wielokrotnie przysięgał, że nie pozwoli Irańczykom, którzy wspierają siły prezydenta Syrii Baszara Assada, na ustanowienie stałej obecności wojskowej w Syrii.

Uderzenie w Irak byłoby znacznie bardziej skomplikowane niż dotarcie do sąsiedniej Syrii.

Izraelskie samoloty bojowe musiałyby prawdopodobnie podróżować przez Turcję, byłego sojusznika, który obecnie ma fajne stosunki z Izraelem lub przez Arabię Saudyjską, aby przeprowadzić strajki w Iraku.

Izrael i Saudyjczycy nie mają formalnych stosunków dyplomatycznych, ale uważa się, że zawarli zakulisowy sojusz oparty na wspólnej wrogości wobec Iranu.

___

Baldor zameldował z Waszyngtonu.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: