DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Uniwersytet Jesziwa trafił w pozew o wykorzystywanie seksualne

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

NEW YORK (AP) – 38 byłych studentów ortodoksyjnej szkoły żydowskiej w Nowym Jorku prowadzonej przez uniwersytet Yeshiva pozwało w czwartek zarzuty, że byli molestowani przez dwóch wybitnych rabinów w latach 60., 70. i 80.

Jay Goldberg, po lewej, i Barry Singer, po prawej, ofiary, które twierdzą, że były molestowane seksualnie, gdy były studentami Akademii Talmudycznej Marsha Stern (MTA) – znanej również jako Szkoła Wyższa dla chłopców na Manhattanie w Yeshiva, zorganizuj konferencję prasową, czwartek, sierpień .22, 2019, w Nowym Jorku. Są wśród 38 byłych studentów w pozwie o wykorzystywanie seksualne przez dwóch rabinów: George’a Finkelsteina, wieloletniego dyrektora MTA, i Macy Gordon, wieloletniego nauczyciela studiów judaistycznych MTA. (AP Photo / Bebeto Matthews)

Pozew, złożony w stanowym Sądzie Najwyższym na Manhattanie, twierdzi, że uniwersytet nie ochronił studentów w Yeshiva University High School for Boys i awansował jednego z rabinów na stanowisko dyrektora nawet po otrzymaniu raportów o nadużyciach.

Rzecznik Uniwersytetu Yeshiva odmówił komentarza, powołując się na szkolną politykę przeciw publicznemu wypowiadaniu się na temat sporów sądowych.

Pozew jest jednym z setek, które zostały złożone w związku z zarzutami dotyczącymi niegodziwego traktowania dzieci w celach seksualnych od zeszłego tygodnia, kiedy stan Nowy Jork otworzył roczny okres na pozwy przedawnione przez stanowy przedawnienie.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej trzy domniemane ofiary, obok ich prawników, opowiadały o niepokojącym zachowaniu, które według nich trwało przez dziesięciolecia.

Barry Singer, po prawej, i Jay Goldberg, po lewej, którzy twierdzą, że byli wykorzystywani seksualnie, gdy byli studentami w Akademii Talmudycznej Marsha Stern (MTA) – znanej również jako Szkoła Wyższa dla chłopców na Manhattanie w Yeshiva, słuchaj podczas konferencji prasowej, czwartek sierpnia .22, 2019, w Nowym Jorku. Są wśród 38 byłych studentów w pozwie o wykorzystywanie seksualne przez dwóch rabinów: George’a Finkelsteina, wieloletniego dyrektora MTA, i Macy Gordon, wieloletniego nauczyciela studiów judaistycznych MTA. (AP Photo / Bebeto Matthews)

„Nawet wtedy nie rozumiałem, że było to wykorzystywanie seksualne; Po prostu wiedziałem, że ten facet kładzie na mnie ręce ”- powiedział 61-letni Barry Singer, mówiąc o jednym z rabinów, który, jak powiedział, sięgał do spodni chłopca, nawet na szkolnych korytarzach.

Associated Press zazwyczaj nie identyfikuje osób, które twierdzą, że padają ofiarą wykorzystywania seksualnego, chyba że wybiorą nazwę.

Barry Singer, po lewej, David Bressler, po środku i Jay Goldberg, po prawej, którzy twierdzą, że byli molestowani seksualnie, gdy byli studentami Marsha Stern Talmudical Academy (MTA) – znanej również jako Yeshiva University High School for Boys na Manhattanie, organizują prasę konferencja, czwartek, 22 sierpnia 2019 r. w Nowym Jorku. Są wśród 38 byłych studentów w pozwie o wykorzystywanie seksualne przez dwóch rabinów: George’a Finkelsteina, wieloletniego dyrektora MTA, i Macy Gordon, wieloletniego nauczyciela studiów judaistycznych MTA. (AP Photo / Bebeto Matthews)

Według oskarżenia jeden z oskarżonych rabinów, George Finkelstein, atakował dzieci ocalonych z Holocaustu, mówiąc im, że zwiększą cierpienie rodziców, jeśli będą mówić o nadużyciach. Drugi, rabin Macy Gordon, który uczył żydowskich studiów, rzekomo sodomizował chłopców w „okrutny i sadystyczny” sposób, używając przedmiotów, mówi proces. Gordon zmarł w 2017 roku w Izraelu. Zarówno on, jak i Finkelstein zaprzeczyli zarzutom w przeszłości.

Finkelstein został awansowany z zastępcy dyrektora szkoły na dyrektora, nawet gdy niektórzy rodzice chłopców zgłosili domniemane nadużycia urzędnikom szkolnym. W końcu przeniósł się do Izraela, gdzie pracował w Wielkiej Synagodze w Jerozolimie. Wezwanie do synagogi zadzwoniło w czwartek bez odpowiedzi.

David Bressler, który twierdzi, że był molestowany seksualnie, gdy był studentem Marsha Stern Talmudical Academy (MTA) – znanym również jako Yeshiva University High School for Boys na Manhattanie, słucha podczas konferencji prasowej w czwartek 22 sierpnia 2019 r. W Nowym Jorku. Bressler jest jednym z 38 byłych studentów w pozwie o wykorzystywanie seksualne przez dwóch rabinów: George’a Finkelsteina, wieloletniego dyrektora MTA i Macy Gordon, wieloletniego nauczyciela studiów judaistycznych MTA. (AP Photo / Bebeto Matthews)

W 2013 r. Trzydziestu czterech powodów usiłowało pozwać Uniwersytet Yeshiva za wykorzystywanie seksualne i ułatwianie wykorzystywania seksualnego, ale sprawa nie poszła nigdzie, ponieważ w tamtym czasie obowiązywała przedawnienie. W czwartek jeden z ich prawników, Kevin Mulhearn, nazwał skarżących „pionierami”.

51-letni David Bressler powiedział, że doznał znęcania się, gdy uczeń na początku lat 80. doprowadził go do porzucenia religii, która teraz przypomina mu o nadużyciach. Nie ma kontaktu z rodzicami i innymi krewnymi, którzy są uważnymi Żydami. Kiedy dziesięć lat temu ożenił się ze swoją żydowską żoną, obiecał jej, że nie będzie wychowywać dzieci w wierze żydowskiej.

Powiedział, że nadal nie wsuwa koszuli, co zaczął w szkole średniej, aby utrudnić osobie, która go wykorzystała, opuścić rękę na spodnie. Bressler uderzył kiedyś Finkelsteina, gdy mówi, że rabin „zapasy” seksualne z nim.

To niedatowane zdjęcie paszportowe dostarczone przez Davida Bresslera za pośrednictwem jego adwokata Kevina Mulhearna pokazuje Bresslera jako nastolatka. Bressler jest jednym z trzydziestu ośmiu byłych studentów ortodoksyjnej szkoły żydowskiej w Nowym Jorku prowadzonej przez uniwersytet Yeshiva, którzy podnoszą zarzuty, że byli molestowani przez dwóch rabinów w latach 60., 70. i 80. (David Bressler przez AP)

Teraz są dni, kiedy nie może znieść przebywania w zatłoczonym metrze, ponieważ „nie mogę znieść bycia dotkniętym przez ludzi”.

„Więc nawet nie zdajesz sobie sprawy, jaki jest długoterminowy wpływ”, powiedział Bressler, ojciec dwójki dzieci.

Uniwersytet Yeshiva, który nazywa siebie „najważniejszą na świecie żydowską instytucją szkolnictwa wyższego”, szkolił w ubiegłym wieku zarówno świeckich, jak i religijnych przywódców. Z czterema kampusami na Manhattanie uniwersytet prowadzi Albert Einstein College of Medicine, Benjamin Cardozo School of Law i inne szkoły, które przyciągają mieszankę studentów żydowskich i nieżydowskich.

Liceum, znane również jako Marsha Stern Talmudical Academy, uczy chłopców od 1916 roku. Jest uważane za pierwsze żydowskie liceum akademickie w USA i pierwsze, które oferuje zarówno nauki żydowskie, jak i świeckie.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: