DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

SKANDAL !! Sejm w nocy skierował do komisji projekt niebezpiecznej ustawy. Będzie można anulować przegrane wybory?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Projekt nowelizacji kodeksu wyborczego zakłada, że o ważności wyborów prezydenckich, a także do Sejmu, Senatu, Parlamentu Europejskiego będzie rozstrzygała Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego. Opozycja boi się, że nowe przepisy pozwolą PiS sterować wynikami wyborów.

Screenshot_2

Około 2:00 w nocy Sejm skierował do komisji nadzwyczajnej projekt nowelizacji kodeksu wyborczego, przygotowany przez Prawo i Sprawiedliwość.

Zakłada on, że o ważności wyborów będzie orzekać specjalnie do tego powołana komisja. W jej skład mają wchodzić sędziowie wskazani przez Krajową Radę Sądownictwa, minister sprawiedliwości oraz czterech posłów i senatorów.

Już sama obecność ministra sprawiedliwości może budzić obawy o bezstronność, podobnie zresztą jak czterech posłów i senatorów. Ale warto przypomnieć, że w KRS liczącym 25 członków, aż 15 sędziów wybieranych jest przez zdominowany przez PiS Sejm.

Obecnie w Europejskim Trybunale Sprawiedliwości jest rozpatrywana sprawa dotycząca prawidłowości powołania tych sędziów. Stawiane są zarzuty upolitycznienia KRS.

– Problem będzie taki: jak wygrywacie wybory, to wybory są w porządku, a jak przegrywacie, to mówicie, że są sfałszowane – protestował z mównicy sejmowej Jerzy Meysztowicz z klubu PO-KO.

Posłowie opozycji podkreślali, że do tej pory to Sąd Najwyższy złożony z niezależnych i apolitycznych sędziów orzekał o ważności wyborów, podczas gdy komisja składająca się z polityków, nie daje gwarancji obiektywnego werdyktu.

Posłowie PiS bronią projektu, dowodząc, że nie jest on wcale wycelowany w opozycję, a sędziowie KRS to osoby z tytułami naukowymi, będący wykładowcami najlepszych uczelni w kraju.

– Czy państwo tym 20 wybitnym sędziom zarzucacie brak takich przymiotów jak bezstronność i niezależność? Ja naprawdę bym się wstydziła. Ta nowelizacja jest naprawdę nowelizacją, która tylko porządkuje i ujednolica, i nie ma tutaj żadnego podtekstu politycznego – przekonywała posłanka PiS Anna Kwiecień.

Kontrowersyjne i potencjalnie niebezpieczne przepisy trafiły do Sejmu w typowy sposób – zawsze, gdy PiS próbuje złamać lub nagiąć konstytucję, robi to pod osłoną nocy.

– Dlaczego zdecydowaliście się na tak błyskawiczną zmianę prawa i to tuż przed wyborami? O ważności wyborów miałaby orzekać powołana przez PiS izba kontroli nadzwyczajnej decyzją jedynej słusznej partii, czyli wybierana przez członków PiS-u, parlamentarną większość. Za chwilę, szanowni państwo, sami z siebie będziecie wybierać – mówiła oburzona posłanka PO Małgorzata Chmiel.

źródło: gazeta.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: