DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Rohingya stroni od repatriacji do Birmy, chce gwarancji bezpieczeństwa

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

BAZAR COXA, Bangladesz (AP) – Żaden z tysięcy muzułmanów Rohindżów mieszkających w zatłoczonych obozach dla uchodźców w Bangladeszu nie pojawił się w czwartek na planowanej repatriacji do Myanmaru, domagając się, aby najpierw zagwarantowano im bezpieczeństwo i obywatelstwo.

Uchodźca Rohingya wyświetla dziennikarzom list z żądaniem na temat repatriacji Rohingya w obozie Nayapara w Bazar Cox w Bangladeszu, czwartek, 22 sierpnia 2019 r. Komisarz uchodźcy Bangladeszu powiedział w czwartek, że żaden muzułman Rohingya nie pojawił się z powrotem w Birmie z obozów w Azji Południowej naród. (AP Photo / Mahmud Hossain Opu)

„Żaden Rohingya nie chce wrócić bez spełnienia swoich żądań”, powiedział dziennikarzom komisarz ds. Uchodźców z Bangladeszu Abul Kalam.

Ponad 700 000 Rohindżów uciekło przez granicę do Bangladeszu po tym, jak wojsko w Myanmarze rozpoczęło przeciwko nim ostrą kampanię przeciw rebeliantom dwa lata temu, kampanię obejmującą masowe gwałty, zabójstwa i spalenie domów. Ustanowione przez ONZ dochodzenie zaleciło ściganie najwyższych generałów za rozprawę.

Muzułmanie Rohingya od dawna domagali się, aby Birma dała im obywatelstwo, bezpieczeństwo oraz własną ziemię i domy, które pozostawili. Naród większości buddyjskiej odmówił uznania Rohindży za obywateli, a nawet za jedną z jej grup etnicznych, czyniąc ich bezpaństwowcami, a także napotyka inne formy sankcjonowanej przez państwo dyskryminacji.

Abdul Hossain, uchodźca z Rohingya, który mieszka w Obozie 26, rozmawia z dziennikarzami z obozu Nayapara w Bazar Cox w Bangladeszu, czwartek, 22 sierpnia 2019 r. „Jeśli będę miał obywatelstwo, pojadę do Birmy, w przeciwnym razie będą strzelać i spal nas ”powiedział. Bangladesz, komisarz ds. Uchodźców, powiedział w czwartek, że nie pojawili się muzułmanie Rohindżi, aby powrócić do Myanmaru z obozów w kraju Azji Południowej. (AP Photo / Mahmud Hossain Opu)

Myanmar oczyścił ponad 3000 uchodźców z ponad 1000 rodzin, którzy kwalifikują się do repatriacji, i powiedział, że operacja ich powrotu rozpocznie się w czwartek.

Kalam powiedział, że żadna z 295 rodzin ankietowanych przez rząd Bangladeszu i agencję ONZ ds. Uchodźców nie zgodziła się na powrót do Myanmaru.

„Pójdę do Myanmaru tylko wtedy, gdy mam obywatelstwo. W przeciwnym razie zastrzelą nas i spalą ”- powiedział The Associated Press 26-letni Abdul Hossain.

Premier Bangladeszu Szejk Hasina powiedział, że jej rząd nie zmusi uchodźców do powrotu, a repatriacja nastąpi tylko wtedy, gdy będą chcieli.

W czwartkowym oświadczeniu UNHCR powiedział, że wielu Rohingya, z którymi przeprowadzono wywiady, faktycznie chce wrócić do domu, jeśli zostaną spełnione warunki.

„Wielu oświadczyło, że ma nadzieję wrócić do Myanmaru, gdy tylko pozwolą na to warunki, i że można zapewnić gwarancje dotyczące ich statusu obywatelskiego, swobody przemieszczania się i bezpieczeństwa w Myanmarze” – powiedział, dodając, że agencje ONZ potrzebują dostępu do uchodźców „obszary rodzinne.

„Budowanie zaufania jest niezbędne” – powiedział, wzywając do „bardziej przewidywalnego i skutecznego dostępu do miejsc pochodzenia uchodźców i potencjalnych obszarów powrotu w stanie Rachin”.

Dzieci uchodźców Rohingya obserwują, jak Myanmarese i chińscy urzędnicy przybywają do obozu Nayapara w Bazar Cox w Bangladeszu, czwartek, 22 sierpnia 2019 r. Komisarz uchodźcy Bangladeszu powiedział w czwartek, że żaden muzułmanin Rohingya nie pojawił się z powrotem w Birmie z obozów w kraju Azji Południowej. (AP Photo / Mahmud Hossain Opu)

Urzędnicy powiedzieli, że sytuacja w obozach była spokojna w środę i czwartek, w przeciwieństwie do listopada ubiegłego roku, kiedy tysiące protestowały, co ich zdaniem może być przymusową repatriacją.

Niemniej Ramzan Begum powiedziała, że ​​jej teściowa uciekła z domu w obozie dla uchodźców w środę wieczorem i nie wróciła w czwartek.

„Powiedziała nam, że nie wróci (do Myanmaru) i opuściła dom ostatniej nocy”, powiedział Begum.

Wielu uchodźców twierdzi, że chce wrócić pod bezpośrednim nadzorem ONZ, a nie pod rządem Birmy.

Środkowy komisarz ds. Uchodźców w Bangladeszu, Abul Kalam, przemawia do mediów w obozie dla uchodźców Nayapara Rohingya w Bazar Cox w Bangladeszu, czwartek, 22 sierpnia 2019 r. Kalam powiedział w czwartek, że żaden muzułmanin Rohingya nie pojawił się z powrotem w Birmie z obozów w kraju Azji Południowej. (AP Photo / Mahmud Hossain Opu)

W zeszłym roku dochodzenie ustanowione przez ONZ zaleciło ściganie najwyższych dowódców wojskowych Mjanmy pod zarzutem ludobójstwa, zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości za stłumienie Rohindżów. Birma odrzuciła zarzuty.

Niezależna międzynarodowa misja ONZ ds. Ustalania faktów w Myanmarze opublikowała nowy czwartkowy raport podsumowujący gwałty Rohingya przez siły bezpieczeństwa Birmy, które miały charakter systemowy i wykazały zamiar ludobójstwa. W raporcie stwierdzono, że dyskryminacja Myanmaru przeciwko Rohindżom w czasie pokoju zaostrzyła przemoc seksualną wobec nich w czasie konfliktu.

___

Alam zgłosił się z Dhaki.

 

zrodlo>apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: