DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Raport ONZ potępia przemoc seksualną przez wojsko z Birmy

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

BANGKOK (AP) – Przemoc seksualna przeprowadzona przez siły bezpieczeństwa Związku Myanmar w stosunku do muzułmańskiej mniejszości Rohingya była tak powszechna i surowa, że demonstruje zamiar popełnienia ludobójstwa, a także nakazuje ściganie zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości, wynika z raportu ONZ opublikowanego w czwartek.

PLIK – na tym zdjęciu pliku z czwartku, 15 listopada 2018 r., Uchodźcy Rohingya krzyczą hasła podczas protestu przeciwko procesowi repatriacji w obozie dla uchodźców Unchiprang w pobliżu Bazaru Coxa w Bangladeszu. Przemoc seksualna przeprowadzona przez siły bezpieczeństwa Związku Myanmar przeciwko muzułmańskiej mniejszości Rohingya była tak powszechna i dotkliwa, że demonstruje zamiar popełnienia ludobójstwa, a także nakazuje ściganie zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości, zgodnie z raportem ONZ opublikowanym w czwartek 22 sierpnia, 2019. Uchodźcy Rohingya nadal mieszkają w obskurnych obozach w Bangladeszu, a planowany czwartkowy wysiłek repatriacji początkowej dużej grupy do Myanmaru upadł, gdy nikt nie pojawił się, by zostać zabranym. (AP Photo / Dar Yasin, FILE)

Niezależna międzynarodowa misja rozpoznawcza ONZ w Myanmarze stwierdziła, że żołnierze tego kraju „rutynowo i systematycznie stosują gwałt, gwałt zbiorowy oraz inne brutalne i wymuszone akty seksualne wobec kobiet, dziewcząt, chłopców, mężczyzn i osób transpłciowych w rażący sposób naruszające międzynarodowe prawa człowieka prawo.”

Jego raport na temat przemocy seksualnej i przemocy na tle płciowym w Myanmarze obejmuje mniejszości etniczne Kachin i Shan w północnej Birmie, a także Rohingya w zachodnim stanie Rachan.

Raport, opublikowany w Nowym Jorku, oskarża, że ludobójczy zamiar wojska Myanmaru wobec Rohindżów został wykazany „poprzez zabicie żeńskich członków społeczności Rohingya, powodując poważne obrażenia ciała lub psychiczne kobiety i dziewcząt Rohingya, celowo wyrządzając kobietom Rohingya a dziewczęta mają warunki życia obliczone na zniszczenie Rohindżów w całości lub w części i nałożenie środków zapobiegających porodom w grupie. ”

Rząd i wojsko Birmy konsekwentnie zaprzeczają naruszaniu praw człowieka i powiedział, że jej operacje wojskowe w Rachinie były uzasadnione w odpowiedzi na ataki powstańców Rohindżów.

Wiele grup praw człowieka oskarżyło Mjanmę o dokonanie ludobójstwa lub czystek etnicznych przeciwko Rohindżom. We wcześniejszym raporcie misja ONZ udokumentowała inne poważne nadużycia w Rakhine od 2016 r., W tym powszechne zabójstwa i podpalanie wiosek, i stwierdziła, że podobne nadużycia miały miejsce w państwach Kachin i Shan.

Opisując przemoc seksualną jako „znak rozpoznawczy” operacji wojskowych, nowy raport zauważa, że jest ona także stosowana przez zbrojne grupy partyzanckie mniejszości etnicznych w północnej Birmie, „choć w znacznie mniejszym stopniu”.

„Przemoc seksualna jest wynikiem większego problemu nierówności płci i braku praworządności”, stwierdza raport, zauważając, że ranking ONZ dotyczący nierówności płci w Mjanmie / Birmie w 148 z 189 krajów wskazuje, że jest on szczególnie podatny na seksualność i płeć przemoc oparta na

PLIK – na tym zdjęciu z dnia czwartek, 22 sierpnia 2019 r., Ogólny widok obozu dla uchodźców Nayapara Rohingya w Bazar Cox w Bangladeszu. Przemoc seksualna ze strony sił bezpieczeństwa Birmy wobec muzułmańskiej mniejszości Rohingya była tak powszechna i surowa, że demonstruje zamiar popełnienia ludobójstwa, a także nakazuje ściganie zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości, zgodnie z raportem ONZ opublikowanym w czwartek 22 sierpnia, 2019. (AP Photo / Mahmud Hossain Opu, FILE)

Przyglądając się pierwotnym przyczynom problemu w społeczeństwie Myanmaru, misja dochodzeniowa stwierdziła, że „dyskryminujące ramy prawne i praktyki nawet w czasie pokoju przyczyniają się i nasilają przemoc wobec kobiet w czasie wojny”, powiedziała Radhika Coomaraswamy, prawniczka ze Sri Lanki, która jest jeden z trzech międzynarodowych ekspertów misji, przemawiający na konferencji prasowej w siedzibie ONZ w Nowym Jorku.

Misja rozpoznawcza Organizacji Narodów Zjednoczonych twierdzi, że przemoc seksualna przeprowadzona przez siły bezpieczeństwa Birmy przeciwko muzułmańskiej mniejszości Rohingya była tak powszechna i surowa, że demonstruje zamiar popełnienia ludobójstwa;

Coomaraswamy powiedział, że badacze znaleźli związek między militaryzacją w całym Birmie w każdym aspekcie życia i wyższym poziomem przemocy seksualnej.

Powiedziała reporterom, że nadrzędnym zaleceniem misji jest potrzeba reformy sektora bezpieczeństwa pod cywilnym nadzorem wojska.

Misja rozpoznawcza, prowadzona przez indonezyjskiego prawnika Marzuki Darusmana, została ustanowiona przez Radę Praw Człowieka ONZ w 2017 r. W odpowiedzi na rosnące represje wobec Rohingya, wygnanej mniejszości w Myanmarze zdominowanym przez buddystów.

Przemoc wobec Rohindżów znacznie wzrosła w sierpniu tego samego roku, kiedy siły bezpieczeństwa rozpoczęły brutalną kampanię przeciwdziałania rebelii, która zepchnęła ponad 700 000 mieszkańców wioski Rohingya do sąsiedniego Bangladeszu.

Uchodźcy Rohingya wciąż mieszkają w obskurnych obozach w Bangladeszu, a planowany czwartkowy wysiłek repatriacji początkowej dużej grupy do Myanmaru upadł, gdy nikt nie pojawił się, by zostać zabranym.

W nowym raporcie potępiono zaniechanie przez Birmę sprawców nadużyć, zauważając, że „taka przemoc była możliwa tylko w atmosferze długotrwałej tolerancji i bezkarności, w której personel wojskowy nie bał się rozsądnie przed karą lub działaniami dyscyplinarnymi”.

Coomaraswamy powiedział, że Komisja uważa, że potrzebny jest „mechanizm międzynarodowy”, sąd hybrydowy lub sąd międzynarodowy. Powiedziała, że Rada Praw Człowieka powołała „agencję prokuratorską”, aby otrzymywać informacje od komisji i przygotowywać akta na ewentualne ściganie.

Raport mówi, że jego ustalenie ludobójczego zamiaru wobec Rohindży poparte było „powszechnym i systematycznym zabijaniem kobiet i dziewcząt, systematyczną selekcją kobiet i dziewcząt w wieku rozrodczym pod kątem gwałtu, atakami na kobiety w ciąży i dzieci, fizycznym brandingiem ich ciała przez ugryzienia na policzkach, szyi, piersiach i udach, a także tak ciężko ranne ofiary, że mogą nie być w stanie odbyć stosunku seksualnego z mężem lub począć i martwić się, że nie będą już mieć dzieci. ”

Mniej szczegółowy raport z 2018 r. Przeprowadzony przez misję rozpoznawczą wiązał również przemoc seksualną i przemoc na tle płciowym z zamiarem ludobójstwa, powołując się na oświadczenia urzędników z Birmy i to, co opisano jako „zorganizowany plan zniszczenia obejmujący atak kobiet i dziewcząt w wieku rozrodczym wiek do gwałtu, gwałtu zbiorowego i innych form przemocy seksualnej ”oraz„ ekstremalnej brutalności wojska, w tym ataków na ciężarne matki i dzieci ”.

Coomaraswamy powiedział, że przypadki przemocy seksualnej w Shan i Kachin oraz w obecnych walkach w stanie Arakan między wojskiem a armią Arakan nie są na skalę tego, co miało miejsce przeciwko Rohingjom.

„Tak więc w przypadku Rohingy uważamy, że naprawdę był to rodzaj zamiaru zniszczenia populacji, wysłania ich, aby uciekli” – powiedział Coomaraswamy.

Powiedziała, że raport został wysłany do rządu Birmy tydzień temu. „Nic od nich nie słyszeliśmy.”

W odpowiedzi na kolejny raport misji z tego miesiąca na temat rzekomych korporacyjnych sił zbrojnych, ministerstwo spraw zagranicznych Myanmaru powiedział, że ustanawiając misję wyjaśniającą, Rada Praw Człowieka ONZ „przekroczyła mandat i naruszyła warunki i praktyki Międzynarodowej Prawo. Nie uznajemy ani Misji Poszukiwania Faktów, ani sporządzonego przez nią raportu. Rząd Birmy kategorycznie odrzuca najnowszy raport i jego wnioski. ”

____

Powiązana pisarka prasowa Edith M. Lederer z Organizacji Narodów Zjednoczonych przyczyniła się do powstania tego raportu.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: