DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Najnowsze: Seul będzie dążyć do wzmocnienia sojuszu wojskowego USA

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

TOKYO (AP) – Najnowsze informacje o Korei Południowej kończące umowę o wymianie informacji wywiadowczych z Japonią (zawsze lokalnie)

Protestujący z Korei Południowej reagują podczas wiecu na temat umowy o ogólnym bezpieczeństwie informacji wojskowych (GSOMIA) przed japońską ambasadą w Seulu w Korei Południowej w czwartek, 22 sierpnia 2019 r. Korea Południowa powiedziała w czwartek, że zakończy umowę o wymianie informacji wywiadowczych z Japonią, która koncentrowała się na informacjach niejawnych o Korei Północnej, zaskakujące ogłoszenie, które prawdopodobnie opóźni wysiłki USA w celu wzmocnienia współpracy w zakresie bezpieczeństwa z dwoma najważniejszymi sojusznikami w regionie azjatyckim. Znak brzmiał „No Abe”. oraz „Witamy, zakończenie GSOMII”. oraz „Złomowanie umowy między Koreą Południową a Japonią jest zwycięstwem ludu”. (AP Photo / Lee Jin-man)

15:20

Korea Południowa mówi, że będzie dążyć do wzmocnienia sojuszu wojskowego ze Stanami Zjednoczonymi w obawie, że decyzja o zakończeniu umowy o podziale wywiadu z Japonią osłabiłaby sojusz Seul-Waszyngton.

Starszy urzędnik prezydencki Kim Hyun-chong powiedział także w piątek reporterom, że Korea Południowa będzie próbowała wzmocnić własną zdolność obronną poprzez wprowadzenie satelitów wojskowych i innych zasobów rozpoznawczych.

Kim oskarża Japonię o ignorowanie powtarzających się wezwań Korei Południowej do dialogu i innych ugodowych kroków w celu rozwiązania gorzkich sporów handlowych i historycznych.

Mówi, że takie „naruszenie etykiety dyplomatycznej” w Japonii podważyło „naszą narodową dumę”.

__

12:10

Japoński premier Shinzo Abe twierdzi, że decyzja Korei Południowej o zerwaniu umowy o współudziale wywiadu wojskowego szkodzi wzajemnemu zaufaniu.

Abe rozmawiał z dziennikarzami w piątek, dzień po ogłoszeniu decyzji przez Seul.

Mówi: „Będziemy nadal ściśle koordynować z USA w celu zapewnienia regionalnego pokoju i dobrobytu, a także bezpieczeństwa Japonii”.

Mówi, że będzie nadal wzywał Koreę Południową do „dotrzymywania obietnic” złożonych w przeszłości.

Korea Południowa powiedziała, że podjęła decyzję, ponieważ Tokio obniżyło preferencyjny status handlowy Korei Południowej, co, jak powiedziała, zmieniło współpracę w zakresie bezpieczeństwa między krajami.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: