DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Na południu Turcji robi się gorąco. Erdogan aresztuje 418 polityków i usuwa 3 burmistrzów miast

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

 

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan. Foto: PAP/ABACA
Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan. Foto: PAP/ABACA

Turecka policja zatrzymała 418 osób w 29 prowincjach kraju. Oficjalnie – w ramach śledztwa dotyczącego podejrzanych o powiązania z separatystyczną i zdelegalizowaną przez Ankarę Partią Pracujących Kurdystanu (PKK). Nieoficjalnie – przeciwników politycznych prezydenta Recep Tayyipa Erdogana.

Ponadto, ogłoszono usunięcie z urzędu trzech burmistrzów kurdyjskich metropolii: Diyarbakir, Van i Mardin. Wszyscy należą do prokurdyjskiej Ludowej Partii Demokratycznej (HDP). Na ich miejsce mianowano gubernatorów związanych z obozem władzy.

Działania te potępił burmistrz największego tureckiego miasta Stambułu, Ekrem Imamoglu. W niedawnych, powtórzonych wyborach, Imamoglu pokonał kandydata prezydenta Erdogana.

– Odsunięcie burmistrzów Diyarbakıra, Van i Mardina, którzy zostali wybrani głosami narodu w wyborach lokalnych z 31 marca, nie można wytłumaczyć demokracją i praktykami demokratycznymi. Niedopuszczalne jest ignorowanie woli narodu – napisał Imamoglu.

Ekrem İmamoğlu

@ekrem_imamoglu

31 Mart Yerel Seçimlerinde milletin oylarıyla seçilmiş Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevlerinden alınarak yerlerine kayyum atanması demokrasiyle ve demokratik teamüllerle izah edilemez. Milletin iradesini yok saymak kabul edilemez.

Turcja broni się, że działania te odbywają się w ramach „operacji antyterrorystycznej”. Erdogan oskarża członków HDP o ścisłą współpracę z PKK – organizację oficjalnie uznaną przez Ankarę, Unię Europejską oraz Stany Zjednoczone za terrorystyczną.

Działania te najprawdopodobniej doprowadzą do wzrostu napięcia na południowym wschodzie Turcji, który uchodzi za bastion Kurdów – zauważa agencja Reutera.

Telewizja CNN Turk pokazała, że tłum protestujących zebrał się pod siedzibą władz Diyarbakiru. Policja odgradza budynki metalowymi barierkami. Rozmieszczono tam również armatki wodne i samochody oddziałów prewencji.

Witold Repetowicz@WitoldRPL

Turecka propaganda już działa próbując narzucać narrację, że to co sie dziś wydarzyło to „operacja antyterrorystyczna”. Takie „operacje terrorystyczne” w latach 30-tych to przeprowadzał Adolf Hitler w Niemczech. Przestrzegam polskie media przed bazowaniem na TR źródłach.

Źródło: PAP

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: