DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Minister spraw zagranicznych Korei Północnej nazywa Pompeo „trującą rośliną”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

SEOUL, Korea Południowa (AP) – minister spraw zagranicznych Korei Północnej w piątek nazwał Sekretarza Stanu Mike’a Pompeo „trującą rośliną amerykańskiej dyplomacji” i przyrzekł, że „oświeci absurdalny sen”, że sankcje wymuszą zmianę w Phenianie.

PLIK – na zdjęciu z 6 lipca 2018 r. Sekretarz stanu USA Mike Pompeo, drugi od lewej, witany jest przez dyrektora Departamentu Zjednoczonego Frontu Korei Północnej Kim Yong Chola z centrum i ministra spraw zagranicznych Korei Północnej Ri Yong Ho, drugiego z prawej, gdy przybywa na międzynarodowe lotnisko Sunan w Pjongjangu w Korei Północnej. Ri nazwał Pompeo „trującą rośliną amerykańskiej dyplomacji”, która utrudnia starania o wznowienie negocjacji nuklearnych. Ri wydał surowe obelgi przeciwko Pompeo w piątek, 23 sierpnia 2019 r., Aby zaprotestować przeciwko temu, co nazwał niedawno zgłoszonymi komentarzami Pompeo, że Waszyngton utrzyma paraliżujące sankcje wobec Korei Północnej, chyba że ulegnie denuklearyzacji. (AP Photo / Andrew Harnik, Pool, File

Piorunująca retoryka Północy może zaciemnić perspektywę szybkiego wznowienia negocjacji nuklearnych między krajami. Starszy dyplomata USA powiedział na początku tego tygodnia, że ​​Waszyngton jest gotowy do wznowienia rozmów, dzień po tym, jak wojska USA i Korei Południowej zakończyły regularne ćwiczenia, które Phenian nazwał próbą inwazji.

Minister spraw zagranicznych Korei Północnej Ri Yong Ho wypowiedział się, aby zaprotestować przeciwko uwagom Pompeo w wywiadzie, w którym powiedział, że Waszyngton utrzyma paraliżujące sankcje wobec Korei Północnej, chyba że nastąpi nuklearność.

Ri powiedział, że nie może po prostu ominąć „lekkomyślnych uwag” Pompeo, ponieważ pojawiły się one podczas ewentualnego wznowienia rozmów nuklearnych. Ri powiedział, że Pompeo jest „bezczelnym” człowiekiem, ponieważ „żebrał o denuklearyzację Korei Północnej i poprawił stosunki dwustronne, gdy odwiedził Pjongjang i spotkał się z przywódcą Kim Dżong Un kilka razy.

W kwietniu Korea Północna zażądała od prezydenta Donalda Trumpa usunięcia Pompeo z negocjacji nuklearnych.

Na zdjęciu z 13 lutego 2019 r. Minister spraw zagranicznych Korei Północnej Ri Yong Ho poznaje swojego wietnamskiego odpowiednika Phama Binha Minha w Sali Zgromadzenia Mansudae w Pjongjangu w Korei Północnej. Ri nazwał amerykańskiego sekretarza stanu Mike’a Pompeo „trującą rośliną amerykańskiej dyplomacji”, która utrudnia starania o wznowienie negocjacji nuklearnych. Ri wydał surowe obelgi przeciwko Pompeo w piątek, 23 sierpnia 2019 r., Aby zaprotestować przeciwko temu, co nazwał niedawno zgłoszonymi komentarzami Pompeo, że Waszyngton utrzyma paraliżujące sankcje wobec Korei Północnej, chyba że ulegnie denuklearyzacji. (AP Photo / Jon Chol Jin)

Ri powiedział, że Korea Północna jest gotowa zarówno na dialog, jak i na konfrontację. Ostrzegł jednak, że Korea Północna będzie próbować pozostać „największym zagrożeniem Ameryki”, jeśli Stany Zjednoczone będą nadal przeciwstawiać się Północy sankcjami.

Ri prawdopodobnie odniosła się do komentarzy Pompeo podczas wywiadu z Washington Examiner na początku tego tygodnia. Podczas wywiadu Pompeo powiedział, że Stany Zjednoczone „będą nadal przestrzegać najsurowszych sankcji w całej historii i będą nadal działać na rzecz przekonania przewodniczącego Kim i przywódców Korei Północnej, że właściwą rzeczą jest, aby zdenuklearyzowali. ”

Korea Północna słynie z surowych i ognistych diatrybów skierowanych przeciwko Stanom Zjednoczonym i Korei Południowej, chociaż ostatnio skupiła swój gniew raczej na Korei Południowej niż na USA, szczególnie na ćwiczeniach wojskowych sojuszników.

Podczas ćwiczeń Korea Północna przeprowadziła szereg testów rakietowych krótkiego zasięgu i innych rodzajów broni, które mogłyby trafić w znaczną część Korei Południowej, a nie na kontynent USA. Niektórzy eksperci twierdzili, że sugerują one, iż Korea Północna była zainteresowana wznowieniem rozmów z Waszyngtonem.

Najwyższy wysłannik USA w Korei Północnej, Stephen Biegun, powiedział w środę, że Stany Zjednoczone „są gotowe do zaangażowania się, gdy tylko usłyszymy od naszych odpowiedników w Korei Północnej”.

Negocjacje pod przewodnictwem USA w sprawie broni nuklearnej Korei Północnej upadły po tym, jak Trump odrzucił żądanie Kima dotyczące szeroko zakrojonej sankcji w zamian za częściowe rozbrojenie podczas drugiego szczytu w Wietnamie w lutym. Trump i Kim spotkali się ponownie na granicy koreańskiej pod koniec czerwca i zgodzili się wznowić rozmowy.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: