DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Matko Boska! Zabierają nam królową!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Grazyna Rebeca

Nie dziele sie ze swiatem wiadomosciami o sobie....

Jak wiadomo, królową Polski jest Maria Józefowa z Nazaretu, która nie rządzi jednak u nas z mężem Józefem, lecz z synem, królem Jezusem I. To ona uratowała nas przed „nawałą bolszewicką” w 1920 r., to ona dokonała cudu nad Wisłą, jakby chciała nadrobić to, że w Ewangeliach, nad Jordanem, nie dokonała żadnego.

Królowa Polski, przydrożna rzeźba na Podlasiu, 2019. fot. Jerzy Szygie

Dlatego jest naszą królową. Ale oto coś się dzieje, jakby powiał jakiś wiatr z ziemi polskiej do włoskiej: Matka Boska chce teraz rządzić Włochami i może nawet dokonać kolejnego cudu, uchronić ten kraj przed „nawałą migracyjną”! Tak przynajmniej twierdzi ten, który widzi się jako przyszły premier – Matteo Salvini.

Reakcje na Matkę Boską w polityce bardzo się jednak różnią, jeśli chodzi o nasze oddalone kraje. U nas Kościół bardzo się cieszy z powoływania się polityków na naszą parę królewską i nawzajem: krzyż Jezusa wisi w Sejmie. A we Włoszech odwrotnie: tam Kościół wcale się nie cieszy i nie ma żadnego krzyża w parlamencie. Wczoraj Salvini, który manifestacyjnie w Senacie całował swój krzyżyk na różańcu i wzywał „opieki niepokalanego serca Maryi nad Włochami”, spotkał się z krytyką obu stron – Kościoła i polityków. U nas byłoby to niemożliwe.

Matteo Salvini ze swym różańcem, 2018. twitter

Salvini manifestował swe wyznanie przedwczoraj, kiedy premier Giuseppe Conte składał w Senacie dymisję. Już wtedy premier nie mógł wytrzymać: „Ten, kto odpowiada przed krajem, powinien unikać wiązania symboli religijnych ze sloganami politycznymi!” – prawie krzyczał na Salviniego. Conte jest praktykującym katolikiem, ale nie Polakiem: „To są epizody nieświadomości religijnej, które mogą obrażać uczucia chrześcijan i zaciemniać zasadę świeckości, która jest podstawą współczesnego państwa.” Wzywanie Matki Boskiej przez polityka pojęte jako obraza boska, to u nas niepojęte.

Tu należy wyjaśnić, że wielu Włochów zna pewne szczególne znaczenie gestu Salviniego: podniesienie różańca w górę, pocałowanie go i zwrócenie się do królowej Polski oznacza w tradycji ‘Ndranghety – mafii kalabryjskiej – wyrok na jakiegoś wysoko postawionego polityka. Przewodnicząca Senatu przywoływała ministra Salviniego do porządku (symbole religijne są w parlamencie zabronione), ale szef Ligi, który może zdobyć nawet 40 proc. głosów w wyborach, nic sobie z tego nie robił, jak i z protestów innych parlamentarzystów.

Wczoraj mina mu trochę zrzedła, bo odezwał się sam Watykan. Właściwie był to o. Antonio Spadaro, redaktor naczelny prestiżowego przeglądu Civilità Cattolica, jezuita jak papież Franciszek i zresztą jego bliski przyjaciel, jego nieoficjalny rzecznik prasowy. „Mieliśmy do czynienia z instrumentalizacją różańca i krucyfiksa, obrazów drogich wierzącym, które oderwano z ich kontekstu, by służyć propagandzie politycznej” – wyjaśniał dziennikowi La Stampa. Tymczasem Salvini uznał się za „ojca 60 milionów Włochów” i twierdzi, że nie tylko broni ojczyzny przed migrantami, ale i wiary katolickiej, przez nich zagrożonej. Konkuruje z Ojcem Świętym, przez co ranga mu się podnosi, na zasadzie świętości większej od papieża, co znamy z naszej monarchii.

Jak wiadomo, papież ma dokładnie odwrotne stanowisko w kwestii migrantów niż szef Ligi. Obaj wyraźnie się nie lubią. Franciszek, podobnie jak premier Conte i wielu innych Włochów, uważa Salviniego za faszystę. 9 sierpnia, nazajutrz po rozbiciu przez niego rządzącej koalicji, papież skrytykował „suwerenizm” wicepremiera i oskarżył go o dyskurs „podobny do przemówień Hitlera w 1934 r.”. Franciszek powtarza, że „migranci to ludzie”, co budzi nieufność nie tylko w Polsce, ale i we Włoszech, gdzie Franciszka wielu uważa za „naiwnego”. Jego zdaniem, Matka Boska, królowa Polski, jak się u nas mniema, ulitowałaby się nad migrantami, nie mogłaby więc cudownie ochraniać Włoch i „obojętnej” Europy.

Salvini, prawie Polak, może się mylić w swoich planach objęcia „pełni władzy”. W parlamencie powstaje nieprawdopodobna koalicja socjal-liberałów z Partii Demokratycznej (PD) i „antysystemowców” z dotychczasowego koalicjanta Ligi – Ruchu 5 Gwiazd. Jeśli to się uda, wyborów nie będzie i Salvini pozostanie na lodzie. PD już zapowiedziała, że zrezygnuje z zasady Salviniego „zero imigrantów”. A włoska Madonna? Wtedy pozostanie naszą królową, ze swym jedynym cudem i politykami, którzy mają ją na ustach, w klapie i – jeśli wierzyć papieżowi – również w dupie.

 

zrodlo:strajk.eu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

2 thoughts on “Matko Boska! Zabierają nam królową!

  1. doprawdy ? skąd mi wiadomo,nie uratowała nas przed rozbiorami Polski,przed wojna światową itd itd ,to jest demon,i sam siebie przedstawił jako królowa niebios,w dodatku tylko Chrystus wstąpił do nieba,nikt więcej nie zmartwychwstał,Eliasz i Henoch zostali wzięci żywi do nieba ale to był ST

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: