DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Kanada wstrzymuje podróż pracowników konsulatu w Hongkongu po sprawie w Wielkiej Brytanii

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

HONG KONG (AP) – Konsulat Kanady w Hongkongu powiedział w piątek, że lokalny personel nie będzie mógł opuścić miasta w oficjalnej działalności po zatrzymaniu pracownika konsulatu brytyjskiego w Chinach kontynentalnych.

Protestujący trzyma kartę z napisem „Pięć żądań, wytrwaj do końca”, gdy setki księgowych maszerują w Chater Garden w Hongkongu, w piątek, 23 sierpnia 2019 r. Protestujący żądają pełnego wycofania rachunku za ekstradycję i ustanowienia niezależnego komitet do zbadania użycia siły przez policję w Hongkongu. (AP Photo / Kin Cheung)

Nie stwierdzono, czy ograniczenie podróży wiązało się z zatrzymaniem Simona Cheng Man-kita, który zaginął dwa tygodnie temu po podróży służbowej z terminala kolei dużych prędkości w Hongkongu do Shenzhen, miasta na kontynencie naprzeciwko granica z terytorium półautonomicznego.

„Obecnie lokalnie zaangażowani pracownicy nie będą odbywać oficjalnych podróży służbowych poza Hongkong”, powiedział konsulat kanadyjski w oświadczeniu.

Kibic trzyma plakat przed konsulatem brytyjskim w Hongkongu podczas wiecu na rzecz pracownika konsulatu, który został zatrzymany podczas powrotu z podróży do Chin, środa, 21 sierpnia 2019 r. Chiny powiedziały środę, że pracownik Konsulatowi brytyjskiemu w Hongkongu przyznano 15 dni aresztu administracyjnego w mieście Shenzhen za naruszenie prawa dotyczącego porządku publicznego. (AP Photo / Vincent Yu)

Ogłoszone w tym tygodniu oświadczenie chińskiego rządu, że Cheng został zatrzymany, wywołało napięcia w Hongkongu, które ogarnęły trwające ponad dwa miesiące protesty antyrządowe wywołane oburzeniem z powodu proponowanych przepisów, które pozwoliłyby na wysłanie niektórych podejrzanych o przestępstwa do kontynent na próbę.

Szef związku personelu pokładowego Cathay Dragon, regionalnej linii lotniczej z Hongkongu, powiedział w piątek, że została zwolniona w odwecie za wspieranie protestów.

Rebecca Sy powiedziała, że przewoźnik zwolnił ją bez podania przyczyny, ale że zwolnienie nastąpiło po tym, jak została wycofana z lotu w krótkim czasie i poproszona przez przedstawiciela linii lotniczej o potwierdzenie zrzutu ekranu z Facebooka z jej konta.

Setki księgowych maszerują w Chater Garden w Hongkongu, w piątek, 23 sierpnia 2019 r. Protestujący domagają się pełnego wycofania ustawy o ekstradycji i powołania niezależnego komitetu w celu zbadania użycia siły przez policję w Hongkongu. (AP Photo / Kin Cheung)

Związek oświadczył w oświadczeniu, że zwolnienie to „rażące stłumienie i odwet w związku z jej udziałem w ruchu na rzecz ustawy o ekstradycji oraz działaniami mającymi na celu zmobilizowanie współpracowników do bycia liderem związków zawodowych”.

Cathay Dragon jest własnością głównego przewoźnika w Hongkongu, Cathay Pacific. Nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

Zaginiony pracownik, Cheng, pracował w konsulacie brytyjskim od grudnia 2017 r. Jako urzędnik ds. Handlu międzynarodowego i inwestycji w szkockim rządzie. On i inni miejscowi pracownicy konsulatów i ambasad wspierają dyplomatów, ale sami nie mają paszportów dyplomatycznych.

W tym tygodniu Chiny poinformowały, że Cheng jest mieszkańcem Hongkongu, który został osadzony w areszcie administracyjnym przez 15 dni za naruszenie przepisów porządku publicznego. Nie rozwinął się.

The Global Times, nacjonalistyczny tabloid należący do partii komunistycznej, poinformował w środę, że Chen został zatrzymany za „nagabywanie prostytutek”. Policja w Shenzhen nie odpowiedziała na prośby o potwierdzenie raportu.

Chiny często stosują oskarżenia o porządek publiczny w stosunku do celów politycznych, a czasem oskarżają o prostytucję. Ou Shaokun, działacz antykorupcyjny, twierdził w 2015 r., Że został wrobiony przez władze południowej prowincji Hunan, które powiedziały, że znaleźli go w pokoju hotelowym z prostytutką.

Setki księgowych maszerują w Chater Garden w Hongkongu, w piątek, 23 sierpnia 2019 r. Protestujący żądają od rządu pełnego wycofania ustawy o ekstradycji i powołania niezależnego komitetu w celu zbadania użycia siły przez policję w Hongkongu. (AP Photo / Kin Cheung)

Brytyjskie Biuro Spraw Zagranicznych i Wspólnoty Narodów stwierdziło w oświadczeniu, że nadal pilnie poszukują dodatkowych informacji na temat sprawy Chenga.

„Ani my, ani rodzina Simona nie byliśmy w stanie rozmawiać z nim od czasu zatrzymania” – powiedział urząd. „To jest nasz priorytet i nadal wielokrotnie podnosimy sprawę Simona w Chinach, Hongkongu i Londynie i staraliśmy się nawiązać kontakt z samym Simonem”.

Rząd kanadyjski zaktualizował również swoje porady dotyczące podróży w Chinach w czwartek, aby ostrzec o zwiększonej kontroli granicznej na telefonach.

„Doniesiono o zwiększonej kontroli urządzeń cyfrowych podróżnych na przejściach granicznych między Chinami kontynentalnymi a Hongkongiem”.

Coraz częściej pojawiają się doniesienia, że chińscy urzędnicy imigracyjni sprawdzają telefony w poszukiwaniu zdjęć związanych z protestami w Hongkongu.

___

Powiązany pisarz prasowy Yanan Wang w Pekinie przyczynił się do powstania tego raportu.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: