DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Kalifornia Honolulu Ewakuacje 7 wysłanych do szpitala po tym, jak dym wypełni kabinę lotu na Hawajach

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

HONOLULU (AP) – siedem osób zostało zabranych do szpitala w czwartek po tym, jak dym wypełnił kabinę lotu linii Hawaiian Airlines z Kalifornii na Hawaje.

Zdjęcie zrobione z wideo dostarczonego przez Hawaii News Now, pokazuje lot 47 linii Hawaiian Airlines na pasie startowym po tym, jak dym wypełnił kabinę samolotu, zmuszając do awaryjnego lądowania i ewakuacji, czwartek, 22 sierpnia 2019 r. W Honolulu. 184 pasażerów i siedmiu członków załogi na pokładzie zmuszono do ewakuacji samolotu za pomocą slajdów awaryjnych. Siedem osób zostało zabranych do szpitala z dolegliwościami oddechowymi. (Hawaii News Now via AP)

Hawaiian Airlines twierdzi, że 184 pasażerów i siedmiu członków załogi skorzystało ze zjeżdżalni ewakuacyjnych, aby wysiąść z samolotu po tym, jak ogłosił awarię podczas lotu i wylądował w Honolulu.

Jon Snook, dyrektor operacyjny Hawaiian Airlines, powiedział, że dym został wykryty po raz pierwszy podczas lotu Hawaiian Airlines Flight 47 z Oakland w Kalifornii, około 20 minut przed lądowaniem, gdy samolot zaczął opadać.

Rzecznik American Medical Response, James Ireland, powiedział, że w sumie 11 pacjentów miało dolegliwości oddechowe, a siedmiu zabrano do szpitala z problemami z oddychaniem.

Irlandia powiedziała, że najmłodszy pacjent zabrany do szpitala miał 9 miesięcy. Powiedział, że kolejne starsze dziecko również zostało zabrane do szpitala, a reszta to dorośli. Wszystkie obrażenia zostały uznane za niewielkie.

Jedna osoba została zbadana na miejscu pod kątem obrażeń odniesionych podczas ewakuacji.

Snook powiedział, że w kabinie widoczny jest dym, a sygnalizacja dymu w luku bagażowym uruchomiła ostrzeżenie w kokpicie, które spowodowało awaryjne lądowanie. Powiedział, że w samolocie nie ma widocznych płomieni.

Snook powiedział, że w ładowni uruchomiono automatyczny system tłumienia ognia.

Powiedział, że po wylądowaniu samolot nadal pali się w kabinie, dlatego pasażerom nakazano korzystanie ze zjeżdżalni do ewakuacji samolotu.

Promy zabrały pasażerów, którzy zostawili swój bagaż, do miejsca postoju na lotnisku. Snook powiedział, że Hawaiian Airlines zwraca pasażerom koszty biletów w obie strony i da pasażerom kupon na przyszłe podróże.

„Zajmie to trochę czasu, aby uwolnić torby z samolotu, oczywiście chcemy mieć pewność, że rozumiemy, jakie było źródło dymu, i jedną z możliwości jest oczywiście to, że torby mogły być źródłem, – powiedział Snook. „Nie mamy obecnie żadnych dowodów na to, ale chcemy zachować ostrożność przy zdejmowaniu toreb”.

Snook podziękował załodze i pasażerom za uporządkowaną ewakuację „w czymś, co mogło być złożoną i niebezpieczną sytuacją”.

Snook powiedział, że Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu zostanie powiadomiona i przeprowadzi dochodzenie. Federalny Urząd Lotnictwa również zbada, powiedział rzecznik Allen Kenitzer.

Strażacy powiedzieli, że pasażerowie opuścili samolot w ciągu 30–45 sekund. Glenn Mitchell, szef straży pożarnej na lotnisku, kilka miało tylko niewielkie siniaki po zjeżdżaniu ze zjeżdżalni.

___

Powiązany reporter prasowy Audrey McAvoy w Honolulu przyczynił się do powstania tego raportu.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: