DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Johnson w Wielkiej Brytanii naciska na świeże rozmowy na temat Brexitu w Paryżu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

PARIS (AP) – Francja dołączyła do Niemiec w czwartek, rzucając wyzwanie brytyjskiemu premierowi Borisowi Johnsonowi, aby pokazać, że może wymyślić lepszą alternatywę dla głównego punktu spornego w zawieszonych negocjacjach w sprawie Brexitu, dając mu miesiąc na udowodnienie, że może przełamać impas kwestia granicy z Irlandią.

Johnson próbował wyrazić zaufanie i urok w Paryżu, gdy naciskał na prezydenta Francji Emmanuela Macrona, aby zaakceptował jego prośbę o ponowne otwarcie negocjacji w sprawie Brexitu. Nazywał Macrona po imieniu, czasami mówił po francusku, a nawet od niechcenia postawił stopę na stoliku do kawy Macrona, aby wyglądać na zrelaksowanego.

Ale podobnie jak poprzedniego dnia niemiecka liderka Angela Merkel, Macron uśmiechnął się pobłażliwie i stłumił brytyjskie oczekiwania, podkreślając „musimy szanować to, co było negocjowane”.

„W nadchodzącym miesiącu nie znajdziemy nowej oferty, która byłaby daleka od tego, co mamy” – powiedział Macron.

Macron powtórzył także to, co UE mówi od miesięcy – że nie otworzy ponownie umowy rozwodowej Brexit wynegocjowanej z poprzednią premier Wielkiej Brytanii, Theresą May.

Kwestią sporną pozostaje kwestia Irlandii i jej granicy z Irlandią Północną, która jest częścią Wielkiej Brytanii. Punkty kontrolne na granicy były w przeszłości punktem zapalnym dla przemocy na tle religijnym i niektórzy obawiają się, że ich ponowne wprowadzenie może zaszkodzić ciężko osiągniętemu pokojowi w Irlandii Północnej.

Umowa Brexit obejmuje polisę ubezpieczeniową znaną jako irlandzki mechanizm ochronny, który utrzyma jednak ścisłą współpracę Wielkiej Brytanii w handlu z UE. Johnson zdecydowanie sprzeciwia się posiadaniu jakichkolwiek punktów kontrolnych na tej granicy i nie chce, aby Irlandia Północna była traktowana inaczej niż reszta Wielkiej Brytanii.

Macron określił ten mechanizm ochronny jako niezbędny, ale rozbił okno, mówiąc, że gdyby Irlandię można było zabezpieczyć, możliwy byłby pewien ruch, przyłączając się do Merkel, podnosząc możliwość, że wynegocjowane wyjście z UE może być nadal możliwe, jeśli Wielka Brytania zaproponuje alternatywne plany to chroniłoby granicę irlandzką.

Merkel poszedł nawet nieco dalej w czwartek, sugerując, że pomysł 30-dniowego terminu był wytyczną. Podczas wizyty w Holandii powiedziała reporterom, że „lepiej byłoby powiedzieć, że można to osiągnąć do 31 października”.

Macron powiedział, że zgodził się z Merkel, że w tym okresie można znaleźć „coś sprytnego”. Obaj podkreślili również, że nie tylko od nich zależy: negocjacje prowadzone przez Komisję Europejską muszą zostać zaakceptowane przez wszystkie 27 państw członkowskich UE.

Było jasne, że takie ustępstwa nie doprowadziły do ​​zasadniczej zmiany ciężko wygranej umowy Brexit. Ale było również jasne, że wszyscy zaangażowani woleliby jakąś umowę Brexitu niż prawdopodobną trudność ekonomiczną, jaką przyniesie wyjście bez porozumienia.

„Bez porozumienia nigdy nie będzie wybór UE” – powiedział w czwartek negocjatorowi UE ds. Brexitu Michel Barnier dla The Associated Press. „Nigdy.”

W Brukseli starsi urzędnicy UE powiedzieli, że blok chce poznać szczegóły każdego alternatywnego planu ochronnego, jaki Johnson mógł mieć, i miał nadzieję, że nie będą musieli czekać na to 30 dni.

Johnson szuka koncesji od UE, aby uzyskać poparcie w brytyjskim parlamencie, który już trzykrotnie odrzucił umowę Brexit wynegocjowaną do maja. Johnson został premierem w zeszłym miesiącu, kiedy May ustąpił po tym, jak nie udało mu się uzyskać zgody parlamentu na rozwód Brexitu.

UE dwukrotnie opóźniła datę wyjazdu Wielkiej Brytanii, która jest teraz zaplanowana na 31 października. Johnson twierdzi, że Wielka Brytania opuści UE w tym dniu, za porozumieniem lub bez porozumienia, co budzi obawy dotyczące załamania gospodarczego po obu stronach kanału La Manche. Inne narody UE są największym partnerem handlowym Wielkiej Brytanii.

__

Kirka zameldowała z Londynu. Frank Jordans w Berlinie i Lorne Cook w Brukseli przyczynili się do tego raportu.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: