DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Japoński lider twierdzi, że anulowanie umowy wywiadowczej przez SKorea szkodzi zaufaniu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

TOKIO (AP) – japoński premier Shinzo Abe w piątek powiedział, że decyzja Korei Południowej o anulowaniu umowy o współudziale wywiadu wojskowego szkodzi wzajemnemu zaufaniu i poprzysiągł ścisłą współpracę z USA na rzecz pokoju regionalnego.

Japoński premier Shinzo Abe odpowiada na pytania dziennikarzy w jego oficjalnej rezydencji w Tokio w piątek, 23 sierpnia 2019 r. Abe powiedział, że decyzja Korei Południowej o anulowaniu umowy o współudziale wywiadu wojskowego szkodzi wzajemnemu zaufaniu i poprzysiągł ścisłą współpracę z USA dla pokoju regionalnego. Abe oskarżył również Seul o niedotrzymywanie obietnic z przeszłości. Umowa wojskowa rozpoczęła się w 2016 r. (Yoshitaka Sugawara / Kyodo News via AP)

Abe oskarżył również Seul o niedotrzymywanie obietnic z przeszłości. Umowa wojskowa rozpoczęła się w 2016 r.

„Będziemy nadal ściśle współpracować z USA w celu zapewnienia pokoju i dobrobytu w regionie, a także bezpieczeństwa Japonii” – powiedział przed swoim odejściem na szczyt grupy siedmiu państw uprzemysłowionych we Francji.

Korea Południowa powiedziała, że ​​podjęła decyzję, ponieważ Tokio obniżyło preferencyjny status handlowy Korei Południowej, co, jak powiedziała, zmieniło współpracę w zakresie bezpieczeństwa między krajami. Seul mówi, że obniży również Tokio, zmiana, która wejdzie w życie we wrześniu.

Korea Południowa oskarża Japonię o handel bronią, aby ukarać ją za odrębny spór związany z brutalnymi rządami kolonialnymi Japonii na Półwyspie Koreańskim w latach 1910–1945. Japonia zaprzecza wszelkim odwetom.

Japonia od dawna twierdziła, że ​​wszystkie kwestie związane z odszkodowaniami wojennymi zostały rozwiązane, gdy oba kraje znormalizowały stosunki na mocy traktatu z 1965 r.

Ale Sąd Najwyższy Korei Południowej w zeszłym roku orzekł, że umowa nie obejmuje indywidualnych praw do dochodzenia odszkodowania i zarządził odszkodowania dla ofiar pracy przymusowej pod rządami Japonii.

Japoński premier Shinzo Abe rozmawia z dziennikarzami w swojej oficjalnej rezydencji w Tokio w piątek, 23 sierpnia 2019 r. Abe powiedział, że decyzja Korei Południowej o anulowaniu umowy o współudziale wywiadu wojskowego szkodzi wzajemnemu zaufaniu i poprzysiągł ścisłą współpracę z USA dla pokój regionalny. Abe oskarżył również Seul o niedotrzymywanie obietnic z przeszłości. Umowa wojskowa rozpoczęła się w 2016 r. (Yoshitaka Sugawara / Kyodo News via AP)

Najnowsza decyzja Korei Południowej w sprawie wywiadu wojskowego była dla wielu zaskoczeniem i podkreśliła, jak bardzo pogorszyły się stosunki.

USA postrzegają zarówno Koreę Południową, jak i Japonię jako ważnych sojuszników w północnej Azji w obliczu ciągłych zagrożeń ze strony Korei Północnej i Chin. Pentagon wyraził „silne zaniepokojenie i rozczarowanie” w związku z upadkiem porozumienia.

Pomimo wielu oznak przyjaznych stosunków między ludźmi, takich jak popularność K-popu w Japonii i japońskiej animacji w Korei Południowej, narody są uwikłane w długą historię, która zrodziła wrogość.

„Ciężar przeszłości ma wpływ na bieżące relacje” – powiedział Daniel Sneider, wykładowca polityki międzynarodowej na Uniwersytecie Stanforda, zauważając, że pokolenia, które nigdy bezpośrednio nie doświadczyły kolonialnej i wojennej przeszłości, mogą pozostać dotknięte.

Sneider porównał sytuację do dzielącej spuścizny wojny domowej, która pozostaje aktualna dla wielu Amerykanów. Ostrzegł także, że nie widać łatwego wyjścia z napięć w Japonii i Korei.

„Korea z pewnością była historyczną ofiarą pod tym względem z otaczających ją krajów. Jest to bardzo osadzone w pamięci historycznej stworzonej dla Koreańczyków. Jest w ich szkolnym programie nauczania i w ich popularnej kulturze – dodał.

„Mają narrację o wiktymizacji, w której Japonia z pewnością znajduje się na szczycie listy”.

Liberalny prezydent Korei Południowej Moon Jae-in oświadczył, że jego kraj „nigdy więcej nie przegra” z Japonią, choć później złagodził ton i powiedział, że jest gotów rozmawiać z Tokio.

W ostatnim rzędzie Koreańczycy z Południa zorganizowali masowe wiece i rozpoczęli bojkot japońskich produktów. Rząd Korei Południowej obniżył z kolei status handlowy Japonii.

Działania typu wet-for-tat mogą prowadzić do szkód gospodarczych, które są większe w Korei Południowej niż w Japonii. Główni producenci z Korei Południowej, w tym Samsung, w dużej mierze polegają na materiałach i komponentach importowanych z Japonii.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: