DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

23.08.2019 – 12.00 – „co tam panie w polityce ?” – IRAN PRZYGOTOWUJE SIĘ DO OBRONY – POLSCY PRACODAWCY ATAKOWANI PRZEZ ORGANIZACJE CHRONIĄCE ZBOCZEŃCÓW

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Konfidenci z Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych po raz kolejny błyszczą w mediach. Tym razem rozpoczęli oni nagonkę na przedsiębiorcę z Gdyni, który w ogłoszeniu o poszukiwaniu pracowników jednoznacznie zaznaczył, że nie jest zainteresowany zatrudnieniem Ukraińców oraz innych obcokrajowców.

Właściciel restauracji „Smażalnia ryb i obiady domowe u Kaszuba” zamieścił w sieci internetowej ogłoszenie o pracę, wyrażając zainteresowanie zatrudnieniem nowego kucharza. Jednocześnie zaznaczył on, że nie chce  „Ukraińców czy innych podobnych”, a więc do pracy w swoim lokalu nie poszukuje pracowników pochodzących spoza granic naszego kraju.

Szybko medialną histerię rozkręcili konfidenci z Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, którzy na swoim profilu społecznościowym w portalu Facebook zapowiedzieli zgłoszenie całej sprawy do prokuratury oraz Państwowej Inspekcji Pracy. „Ksenofobicznym” zachowaniem polskiego przedsiębiorcy zajęły się także ukraińskie media.

W całym kontekście najbardziej śmieszy fakt, że czołowe media wspierające neoliberalny model gospodarczy zaczęły nagle przejmować się prawami pracowniczymi. Z tego powodu cytują one art. 123 Ustawy o promocji zatrudnienia i rynku pracy, mówiący o karach grzywny za odmowę zatrudnienia na wolne miejsce pracy danej osoby przez wzgląd na jej wiek, płeć, orientację seksualną czy pochodzenie etniczne.

Na podstawie: money.pl, dziennik.pl.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: