NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7332 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Pamiętacie Państwo jeszcze " PACJENTA ZERO" ? Przeczytajcie !!
Mega kłamstwo z Indii. Hindusi umierają z całkowicie innej przyczyny.
PO PRZEGRANYM PROCESIE POLICJI - POLICJA POSTANOWIŁA ZGNOIĆ 77 LETNIA KOBIETĘ - 5 NOWYMI AKTAMI OSKARŻENIA
7 czerwca 2021 Bez  głosowania w Parlamencie Europejskim wejdzie w życie TERREG.
Ruszył program zaszczep się zapłacimy ci 25 euro !
PILNE !! Zgony dzieci krótko po przyjęciu szczepionki..
Wałbrzych. Prezydent Szełemej przedstawiony jako SS-man i porównany do Josefa Mengele
Małżeństwa szczepią się razem, razem chorują i razem umierają ...
Kategorie
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Więzy z Chinami kształtują ostrożną reakcję na protesty w Hongkongu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dla Kanady i Unii Europejskiej to „sytuacja”. Dla prezydenta Donalda Trumpa potencjalna przeszkoda w toczących się sporach handlowych. W przypadku Korei Południowej problem należy monitorować.

Z godnym uwagi wyjątkiem Tajwanu, ostrożne komentarze kilku rządów, które chcą wypowiedzieć się na temat trwających protestów w Hongkongu, są dalekie od poparcia dla demonstrantów. Są tak łagodne, że nawet słowo „protest” zostało pominięte we wspólnym oświadczeniu UE-Kanada, które było ostatnim, które rozwścieczyło chiński rząd. Zdecydowana większość krajów w ogóle nie chce ryzykować tej furii.

Broń Chin jest także jej największą przynętą: populacja prawie 1,4 miliarda. W przeciwnym razie znany jako największy na świecie rynek, który zostanie otwarty lub zamknięty do woli. Chiny stały się również głównym budowniczym dróg, portów, elektrowni i innej infrastruktury w krajach rozwijających się.

„To naprawdę anodyne oświadczenie” – powiedziała Theresa Fallon, badaczka stosunków UE-Azja, o tej opublikowanej przez UE i Kanadę. „Oczywiście Chińczycy wiedzieli, że takie oświadczenia zostaną wydane, ale od razu załamali się. Mają na to zerową tolerancję. … Wszyscy boją się ukarania przez Chiny. ”

STANY ZJEDNOCZONE, KANADA i EUROPA

Na początku protestów Trump opisał je jako sprawę wewnętrzną. Następnie zasugerował, że chiński prezydent Xi Jinping może rozwiązać sytuację, spotykając się z liderami protestów.

W niedzielę poszedł o krok dalej i powiedział, że użycie chińskich żołnierzy do stłumienia demonstracji pogorszy obecny spór handlowy między USA a Chinami, odnosząc się do rozprawy na placu Tiananmen w 1989 roku.

„Mam na myśli, że jeśli to kolejny plac Tiananmen, myślę, że jest to bardzo trudne w przypadku przemocy”, powiedział Trump dziennikarzom w New Jersey.

Według biura Trudeau wraz z premierem Kanady Justinem Trudeau rozmawiali o protestach w zeszłym tygodniu. Kanadyjski lider był jednym z najbardziej otwartych na ruch protestacyjny. Powiedział, że 300 000 Kanadyjczyków w Hongkongu reprezentuje największy w regionie kontyngent cudzoziemców.

„Będziemy nadal wzywać rząd chiński do przestrzegania umowy„ jeden kraj, dwa systemy ”, którą od dawna przestrzegają”, powiedział na początku tego tygodnia.

Rzecznik chińskiego MSZ Geng Shuang unikał bezpośredniego komentowania uwag Trumpa, ale odniósł się do wcześniejszych wypowiedzi prezydenta w sprawie protestów.

„Zauważyliśmy, że prezydent Trump wcześniej stwierdził, że Hongkong jest częścią Chin i że muszą rozwiązać go sami i nie potrzebują porady. Mamy nadzieję, że strona amerykańska będzie w stanie dopasować swoje działania do swoich słów – powiedział dziennikarzom Geng.

Unia Europejska dołączyła do Kanady w oświadczeniu w sobotę.

„Bardzo ważne jest, aby zachować powściągliwość, odrzucić przemoc i podjąć pilne kroki w celu zlikwidowania sytuacji. Niezbędne jest zaangażowanie w proces szeroko zakrojonego i integracyjnego dialogu z udziałem wszystkich kluczowych zainteresowanych stron. ”

KOREAS: PÓŁNOC vs. POŁUDNIE

Korea Południowa uniknęła krytykowania Chin, swojego największego partnera handlowego i kraju, który uważa się za mający znaczącą przewagę nad konkurencją w Korei Północnej.

„Nasz rząd z zainteresowaniem monitoruje ostatnie posunięcia w Hongkongu i mamy nadzieję, że problem ten zostanie rozwiązany sprawnie”, powiedział Ministerstwo Spraw Zagranicznych w odpowiedzi na pytanie The Associated Press.

Korea Południowa jest obecnie zajęta przeciągającymi się negocjacjami w sprawie pozbycia się Korei Północnej jej broni nuklearnej i sporów handlowych z Japonią, co może uczynić Seul jeszcze bardziej opornym.

Choi Kang, wiceprezes Instytutu Studiów nad Polityką w Seulu, powiedział, że nawet jeśli w Hongkongu dojdzie do chińskich represji, Korea Południowa najprawdopodobniej wyraziłaby coś więcej niż „żałuje” lub „ma nadzieję na szybkie i pokojowe rozwiązanie”.

Jeśli chodzi o Koreę Północną, krajowe ośrodki propagandowe oskarżyły Stany Zjednoczone i inne kraje zachodnie o wykorzystanie sprawy Hongkongu jako szansy na oczernienie Chin i ingerowanie w ich sprawy wewnętrzne.

„Podjęcie środków w zakresie spraw wewnętrznych należy do suwerenności danego kraju”, powiedziała główna gazeta Rodong Sinmun z Północy w komentarzu z zeszłego tygodnia. „Ale siły zachodnie natrętnie ingerują w wewnętrzny romans Chin, aby dodać paliwa do lekkomyślnych ruchów nieuczciwych elementów, mówiąc to lub tamto”.

Nie odnosiło się bezpośrednio do Stanów Zjednoczonych, ale wcześniejszy komentarz Rodong Sinmun powiedział, że „kraje zachodnie, w tym Stany Zjednoczone, wykorzystują (kwestię z Hongkongu) jako złotą okazję do zniesławienia Chin, podnosząc jednocześnie poziom zagrożenia i szantażu wobec Chin . ”

Korea Północna od dawna narzeka na jakąkolwiek zewnętrzną krytykę własnych warunków w zakresie praw człowieka jako próbę obalenia systemu politycznego pod przewodnictwem USA.

W oświadczeniu Ministerstwa Spraw Zagranicznych z 11 sierpnia stwierdzono, że „w pełni popieramy stanowisko i środki chińskiej partii i rządu w obronie suwerenności, bezpieczeństwa i zjednoczenia kraju oraz ochrony dobrobytu i stabilności Hongkongu”.

AZJA POŁUDNIOWO-WSCHODNIA

Kraje Azji Południowo-Wschodniej na ogół nie potrzebują ani nie chcą zająć publicznego stanowiska wobec protestów w Hongkongu.

Wielu próbuje znaleźć równowagę między Pekinem a Waszyngtonem, zbliżając się do chińskiego końca skali w ostatnich latach, ponieważ Chiny bardziej energicznie prognozowały swoje wpływy. Biedniejsi członkowie Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej – Laos, Kambodża i Birma – uzależnili się od ekonomicznej hojności Pekinu i praktycznie wszyscy przyjęli ambitną chińską inicjatywę Belt and Road, aby pomóc w rozbudowie infrastruktury, choć często z zastrzeżeniami i w tym przypadku bardziej rozwiniętych narodów, z pewnymi trudnymi negocjacjami.

Jednocześnie kilka narodów publicznie narzekało na wysiłki Chin w celu zwiększenia ich wpływów, zwłaszcza na ambitne roszczenia terytorialne nad Morzem Południowochińskim na rozległości mniejszych sąsiadów Pekinu.

AUSTRALIA i NOWA ZELANDIA

W swoich komentarzach mierzyli się przywódcy Australii i Nowej Zelandii.

Premier Australii Scott Morrison nie zgodził się w zeszłym tygodniu, że protesty zaczynają pokazywać „kiełki terroryzmu”, jak powiedział chiński urzędnik, ale nie skrytykował tego oświadczenia bezpośrednio.

„Moim zdaniem należy dążyć do deeskalacji rzeczy, aby zachęcić dyrektora generalnego Hongkongu do uważnego słuchania tego, co mówią ludzie w Hongkongu i pracy na rzecz pokojowego i spokojnego rozwiązania bardzo poważnego problemu”. powiedział.

Australia ostrzegła Chiny przed ingerowaniem w powiązane demonstracje w Australii po tym, jak chiński dyplomata pochwalił chińskich studentów, którzy starli się ze zwolennikami protestów w Brisbane.

Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern zaprzeczyła, że jest ograniczona tym, co mogłaby powiedzieć o Chinach, i powiedziała, że stanowisko jej kraju w ruchu protestacyjnym jest spójne. Chiny są kluczowym rynkiem eksportowym dla Nowej Zelandii i wyprzedziły Australię jako największego partnera handlowego Nowej Zelandii. Gospodarka rolna Nowej Zelandii polega na sprzedaży miliardów dolarów mleka w proszku do Chin, które jest wykorzystywane w mieszankach dla niemowląt.

„Deeskalacja, pokojowy dialog ze wszystkich stron i, oczywiście, przywrócenie filozofii„ Jednych Chin, ale dwóch systemów ”, która obowiązuje już od dłuższego czasu.”

BRYTANIA

Wielka Brytania przekazała Hongkong chińskim rządom w 1997 r., Ale 156 lat jako kolonia pozostawiła ślad.

Ostatni gubernator, Chris Patten, wezwał rząd do „otwartości” w obronie wolności miasta.

Premier Boris Johnson, który wcześniej opisywał Wielką Brytanię jako otwartą na biznes z Chin, a teraz jest uwikłany w Brexit, nietypowo milczy na temat protestów. Ale jego sekretarz spraw zagranicznych, Dominic Raab, „potępił akty przemocy ze strony wszystkich stron, ale podkreślił prawo do pokojowych protestów, zauważając, że setki tysięcy mieszkańców Hongkongu wybrało tę drogę, aby wyrazić swoje poglądy”.

Chiny poinformowały w środę, że pracownikowi konsulatu brytyjskiego w Hongkongu, którego wcześniej zgłoszono zaginięcie podczas podróży do kontynentu, przyznano 15 dni aresztu administracyjnego w mieście Shenzhen za naruszenie prawa dotyczącego porządku publicznego. Brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych stwierdziło, że „jest bardzo zaniepokojony” swoją sytuacją.

TAJWAN

Na Tajwanie poparcie dla protestów jest szeroko rozpowszechnione, w tym wśród młodych Hongkongów studiujących w rządzącej demokracji, którą Chiny uważają za swoje terytorium.

W sobotę grupa studentów „Hong Kong Outlanders” organizowała flash moby, pokazy filmów ulicznych i spotkania w ponad pół tuzinie miast, w tym przed słynnym wieżowcem Taipei 101, który jest częstym celem chińskich turystów. Grupy wsparcia zebrały również kaski i utworzyły publiczne galerie sztuki protestowej, znane jako Lennon Walls.

„Rozumiemy, że przywódcy nie mogą wypowiadać się w imieniu Hongkongu z powodu sytuacji finansowej. To polityka i pieniądze ”- powiedziała Dora, pochodząca z Hongkongu mieszkająca na Tajwanie, która podała swoje imię tylko w obawie przed odwetem. „Ale wciąż szukamy wsparcia i pomocy od ludzi z różnych krajów, aby zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby nam pomóc”.

Ankiety opinii publicznej pokazują ogólnie silne, ale nie przytłaczające poparcie społeczne dla poparcia protestów przez rząd, być może odzwierciedlając ogólną niechęć Tajwanu do utożsamiania się z sytuacją Hongkongu.

Chociaż Tajwan był kolonią japońską przez 50 lat do 1945 r., Tajwańczycy szybko podkreślają, że byli de facto niepodległym państwem, odkąd Chiang Kai-shek przeniósł tam swój rząd nacjonalistyczny w 1949 r., A nie kolonię brytyjską czy specjalną administrację region rządzony przez Pekin.

Być może bardziej niż cokolwiek innego, mówi tajwański prezydent Tsai Ing-wen i wielu uważa, że protesty pokazują chińskie ramy „jednego kraju, dwóch systemów”, które Pekin również proponuje narzucić Tajwanowi, po prostu nie może działać.

Tsai wyraziła swoje osobiste poparcie dla protestów i powiedziała, że wyspa rozważy przyjęcie mieszkańców Hongkongu ubiegających się o azyl, co w poniedziałek wywołało gniewny napomnienie z Pekinu. Ma Xiaoguang, rzecznik Biura Spraw Tajwańskich Gabinetu Chińskiego, powiedział, że oferta Tajwanu „zatuszuje zbrodnie małej grupy brutalnych bojowników” i zachęci ich do „śmiałości w wyrządzaniu krzywdy Hongkongowi i przekształci Tajwan w„ raj dla uchylania się od prawa ”. ”

Ma zażądała od rządu Tajwanu „zaprzestania podważania praworządności” w Hongkongu, zaprzestania ingerowania w jego sprawy, a nie „tolerowania przestępców”.

Powiązani pisarze prasowi: Jim Gomez i Kiko Rosario w Manili, Filipiny, Eileen Ng w Kuala Lumpur, Malezja, Rod McGuirk w Canberra, Australia, Hyung-jin Kim w Seulu, Korea Południowa, Christopher Bodeen w Pekinie, Nick Perry w Wellington, Nowa Zelandia , a Danica Kirka w Londynie przyczyniła się do tego raportu.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK - NIEDZIELA 21.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
Holler Box
%d bloggers like this: