DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Szef wspieranej przez Iran milicji w Iraku odpiera oskarżenie USA

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

BAGHDAD (AP) – szef paramilitarnych sił szyickich Iraku wspieranych przez Iran w czwartek cofnął oświadczenie swojego zastępcy poprzedniego dnia, w którym obwinił izraelskie drony i pociągnął USA do odpowiedzialności za serię ataków na bazy prowadzone przez milicję.

Faleh al-Fayyadh powiedział, że oświadczenie jego zastępcy Abu Mahdiego al-Muhandisa nie reprezentuje poglądu głównie szyickiej grupy paramilitarnej znanej jako Ludowe Siły Mobilizacji – ani poglądu rządu irackiego. Oświadczenie Al-Fayyadha twierdziło, że ataki na bazy w ciągu ostatnich tygodni „były wynikiem aktu zorganizowanego przez stronę zagraniczną”, ale powstrzymały się od nazwania tej strony.

Oświadczenia podkreślają podziały w obrębie sił milicji, której przewodzi al-Fayyadh, ale praktycznie kieruje nim jego zastępca, potężny dowódca wojskowy znany ze swoich antyamerykańskich nastrojów. Witryna grupy milicji opublikowała w czwartek tylko oświadczenie al-Muhandisa.

Kruchy rząd Iraku kroczy cienką linią, próbując poradzić sobie ze swoimi sojuszami ze Stanami Zjednoczonymi i Iranem w obliczu rosnących napięć między nimi.

Iran ma potężny wpływ dzięki wsparciu milicji, które są sankcjonowane przez rząd iracki i które były główną siłą w walce z grupą państwa islamskiego. W tym samym czasie Irak gości amerykańskie wojska i siły należące do koalicji amerykańskiej walczącej z IS.

Wypowiedzi al-Fayyadha i al-Muhandisa dotyczyły co najmniej trzech tajemniczych eksplozji w bazach milicji i składach amunicji w Iraku w ciągu ostatniego miesiąca, w tym potężny wybuch w pobliżu Bagdadu, który zabił jednego cywila i ranił 28 sierpnia. którego kopia została uzyskana przez The Associated Press w środę, stwierdzono, że wybuch w pobliżu Bagdadu został spowodowany uderzeniem drona.

Amerykańscy urzędnicy zaprzeczyli, że USA miały jakąkolwiek rolę w wybuchach.

„Stany Zjednoczone nie biorą udziału w ostatnich eksplozjach w magazynie”, powiedział Navy Cmdr. Sean Robertson, rzecznik Pentagonu.

Wybuch spowodował również wiele teorii, w tym, że Izrael mógł stać za atakami. Izrael wielokrotnie uderzał w bazy irańskie w sąsiedniej Syrii i pojawiły się spekulacje, że może rozszerzyć swoją kampanię skierowaną na bazy irańskie do Iraku. Izrael nie potwierdził ani nie zaprzeczył tym doniesieniom, a rząd iracki pozostał w większości niemy.

W środę oświadczenie podpisane przez al-Muhandisa przerwało ciszę, mówiąc, że grupa milicji posiadała informację, że USA sprowadziły cztery izraelskie drony do Iraku „w ramach floty amerykańskiej” w celu przeprowadzenia rozpoznania i ukierunkowania pozycji milicji. Z oświadczenia, którego oskarżono o przeprowadzenie ataków, nie wynikało jasno, ale milicja powiedziała, że ​​pociąga USA za „ostateczną odpowiedzialność za to, co się wydarzyło” i poprzysiągła się bronić przed przyszłym atakiem.

Oświadczenie, które wydaje się być wydane bez uprzedniej konsultacji z irackimi siłami bezpieczeństwa, spotkało się z ciszą ze strony oficjalnych kręgów, które trwały godzinami – żenujący znak tego, że milicje działają niezależnie. Al-Muhandis, który niegdyś walczył z wojskami USA w Iraku, dowodzi również budzącą obawę frakcją Brygad Hezbollahu, która ma bliskie powiązania z Iranem i znajduje się na amerykańskiej liście wyznaczonych terrorystów.

Urzędnik z Brygad powiedział The Associated Press, że Iran odegrał bezpośrednią rolę w sformułowaniu oświadczenia wydanego w środę przez al-Muhandisa – i że al-Fayyadh prawdopodobnie wydał oświadczenie po nacisku ze strony Amerykanów na rząd iracki. Urzędnik przemawiał pod warunkiem zachowania anonimowości ze względu na wrażliwość tematu.

Przywódca jednej z najpotężniejszych wspieranych przez Iran bojowników w Iraku, Qais al-Khizali, rzucił swoją wagę za al-Muhandisem, tweetując: „Oświadczenie PMF jest trafne. Każdy, kto chce ponownie zająć się bezpieczeństwem w Iraku, musi uważać, że Irak nie jest już taki sam, ma pełną zdolność obrony. ”

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: