Unikajcie szpitali za wszelką cenę! Ratownicy ze strony „To nie z mojej karetki” publikują informacje na temat dramatycznego stanu służby zdrowia w Polsce.

Namysłów
Chirurg dziecięcy obsługuje Izbę Przyjęć + dwa oddziały (chirurgię i urologię) + schodzi na blok do cięć cesarskich
Na pewnym oddziale do NFZ zgłoszonych jest 18 łóżek z czego faktycznie jest 22. W oddziale zatrudnione 12 pielęgniarek z czego 2 w wymiarze 7-14:35. W zespole jedna pielęgniarka 25 lat, reszta 55+

Kwidzyn
Jeśli na SORze potrzebna jest karetka dzwoni się po zespół do Gdańska – czas oczekiwania na transport w najlepszych przypadkach – 2 godziny.

Nowe Miasto Lubawskie
Jeden lekarz przyjmuje w ambulatorium i karetce S. W razie wezwania lekarz jedzie, a pacjenci w ambulatorium czekają.
Na oddziale ginekologii jest jedna położna, przyjmuje pacjentki przy biurku na korytarzu, gdzie przechodzą inne pacjentki, lekarze, salowe, zaopatrzeniowcy i rodziny pacjentek. Przy tym całym tłumie pacjentka opowiada o swoich dolegliwościach narządów rodnych.

Jelenia Góra
Jednoosobowe dyżury w weekendy na oddziale Alergologii i Rehabilitacji Dziecięcej. Oddział pełny, pielęgniarka prowadza małych pacjentów na posiłki i zajęcia rehabilitacyjne, a w tym czasie na oddziale pacjenci pozostają bez opieki przez około 40 minut. W dni robocze pod opieką dwóch pielęgniarek na dyżurze około 5 – 6 oddziałów + pacjenci komercyjni oraz w okresie wakacyjnym Obóz Odchudzający (około 50 osób)

Poznań
Klinika Dziecięca UM. Oddział 25 – łóżkowy. W oficjalnym grafiku 12,5 pielęgniarki gdzie jedna na długotrwałym zwolnieniu, a we wrześniu dwie idą na operację i jedna na bezpłatny urlop. Brak chętnych do obsadzenia wolnych stanowisk. Nadgodziny niewypłacane, ściąganie na dyżury, zatajanie nadgodzin. Mobbing za chorowanie, twierdzenie, że jest to „niekoleżeńskie”

Sosnowiec
Dwie pielęgniarki na dyżurze na oddziale, gdzie większość pacjentów leżących, z niedowładami czterokończynowymi, w przypadkach kiedy są trzy, jedna jest
odsyłana do pomocy na innych oddziałach,

Toruń
Naciski na branie jak największej ilości dyżurów, kontrakty po przeszło 200 godzin. Normy nie są przestrzegane.

źródło: Facebook