DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Epstein mógł grać w system spoza grobu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

FORT LAUDERDALE, Fla. (AP) – Wola, którą podpisał Jeffrey Epstein zaledwie dwa dni przed samobójstwem w więzieniu, przekazuje aktywa o wartości ponad 577 milionów dolarów na fundusz powierniczy, który może utrudnić dziesiątkom oskarżycieli zbieranie odszkodowań.

Prawnicy zajmujący się nieruchomościami i inni eksperci twierdzą, że podważanie otwiera zaufanie, a dzielenie się bogactwem finansisty nie będzie łatwe i może potrwać lata.

„To ostatni akt manipulacji systemem Epsteina, nawet po śmierci” – powiedziała adwokat Jennifer Freeman, która reprezentuje ofiary wykorzystywania seksualnego dzieci.

66-letni Epstein zabił się 10 sierpnia w Nowym Jorku w oczekiwaniu na proces w sprawie federalnych zarzutów handlu seksualnego. Odkrycie woli z nowo utworzonym Trustem z 1953 roku, nazwanym na cześć roku jego narodzin, natychmiast wzbudziło podejrzenia, że ​​zrobił to, aby ukryć pieniądze przed wieloma kobietami, które twierdzą, że wykorzystywały je seksualnie, gdy były nastolatkami.

Ufając fortunę, ukrył przed opinią publiczną tożsamość beneficjentów, niezależnie od tego, czy są to osoby fizyczne, organizacje czy inne podmioty. Dla kobiet próbujących odebrać z jego posiadłości, pierwszym porządkiem biznesu będzie przekonanie sędziego, by przebił tę zasłonę i ujawnił szczegóły.

Stamtąd kobiety będą musiały pójść drogą, którą musieliby podążać, nawet gdyby Epstein nie stworzył zaufania: przekonaj sędziego, że mają prawo do odszkodowania jako ofiary przestępstw seksualnych. Sędzia musiałby zdecydować, ile powinien otrzymać i czy zmniejszyć kwoty przekazane wymienionym beneficjentom Epsteina, którzy mieliby również swój głos w sądzie.

„Zamożni ludzie zazwyczaj próbują ukryć aktywa w trustach lub innych systemach prawnych. Wierzę, że sąd i jego administratorzy będą chcieli zrobić dobrze ze strony ofiar Epsteina, a jeśli nie, będziemy walczyć o sprawiedliwość, która jest im już dawno spóźniona ”- powiedziała w e-mailu adwokat Lisa Bloom, reprezentująca kilku oskarżycieli Epsteina.

Powiedziała, że ​​adwokaci dla kobiet pójdą po majątku Epsteina na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych, gdzie testament został złożony i gdzie był właścicielem dwóch wysp.

Bloom powiedział, że „rażące zaniedbanie” ze strony prawników i personelu więziennego Epsteina pozwoliło mu podpisać nową testament, biorąc pod uwagę, że najwyraźniej wcześniej próbował popełnić samobójstwo. Bloom nazwał testament „klasycznym znakiem zbliżającego się samobójstwa dla więźnia”.

Prawnicy, którzy załatwili sprawę, nie odpowiedzieli na zaproszenia.

Aktywa wymienione w 20-stronicowym dokumencie obejmują ponad 56 mln USD w gotówce; nieruchomości w Nowym Jorku, na Florydzie, w Paryżu, Nowym Meksyku i na Wyspach Dziewiczych; 18,5 mln USD w pojazdach, samolotach i łodziach; oraz sztukę i przedmioty kolekcjonerskie, które trzeba będzie ocenić.

Zazwyczaj w każdym przypadku, bez względu na to, czy jest to zaufanie, czy nie, istnieje kolejność dziobania podmiotów, które stoją w kolejce, aby uzyskać udział w nieruchomości, powiedział Stephen K. Urice, profesor prawa na Uniwersytecie w Miami. Pierwszym z nich byłby rząd – w przypadku Epsteina – kilka rządów – które będą pobierać wszelkie podatki należne od jego nieruchomości i samego majątku.

Następny byłby każdy inny wierzyciel, któremu Epstein byłby winien pieniądze, taki jak bank lub firma hipoteczna.

Gdzieś potem w grę wejdą procesy sądowe przeciwko posiadłości.

Jedynym znanym krewnym Epsteina jest brat Mark Epstein, który nie odpowiedział na prośby o komentarz. Nie jest jasne, czy został nazwany beneficjentem.

Inną możliwością jest to, że rząd USA będzie starał się o cywilne przepadek nieruchomości Epsteina lub innych aktywów z tego powodu, że były one wykorzystywane do celów przestępczych. Adwokaci rządowi musieliby przedstawić mocne dowody na to podczas postępowania przypominającego proces.

Gdyby zwyciężyli, byliby w stanie przejąć nieruchomości, sprzedać je i przekazać dochody ofiarom.

„Fakt, że istnieje wola, nie powinien ich powstrzymywać” – powiedziała Cheryl Bader, profesor w Fordham University School of Law.

Prokuratorzy federalni odmówili komentarza na temat możliwości wszczęcia postępowania o przepadek.

____

Jim Mustian z Nowego Jorku, współpracujący z nim pisarz, przyczynił się do powstania tej historii.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: