DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Dwóch demaskatorów pojawia się w sądzie australijskim w sprawie wycieków

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

CANBERRA, Australia (AP) – W czwartek w sądzie Canberry pojawili się dwaj demaskatorzy oskarżeni oddzielnie o ujawnienie niejawnych informacji rządowych, które twierdzą, że Australia sfałszowała gabinet Timoru Wschodniego i potencjalne zbrodnie wojenne popełnione przez żołnierzy australijskich w Afganistanie.

Prawnik Bernard Collaery z centrum opuszcza Sąd Najwyższy Australijskiego Terytorium Stołecznego w Canberze w Australii w czwartek, 22 sierpnia 2019 r. Collaery jest jednym z dwóch demaskatorów, którzy pojawili się w sądzie oskarżeni oddzielnie o ujawnienie niejawnych informacji rządowych o rzekomym naruszeniu Australii Gabinet Timoru Wschodniego i potencjalne zbrodnie wojenne popełnione przez wojska australijskie w Afganistanie. (AP Photo / Rod McGuirk)

CANBERRA, Australia (AP) – W czwartek w sądzie Canberry pojawili się dwaj demaskatorzy oskarżeni oddzielnie o ujawnienie niejawnych informacji rządowych, które twierdzą, że Australia sfałszowała gabinet Timoru Wschodniego i potencjalne zbrodnie wojenne popełnione przez żołnierzy australijskich w Afganistanie.

Demonstratorzy wolności słowa zebrali się przed Sądem Najwyższym Australijskiego Terytorium Stołecznego podczas wstępnych przesłuchań adwokata Bernarda Collaery i byłego oficera armii Davida McBride’a.

Oba są w centrum nowej kampanii w Australii mającej na celu wycofanie krajowych przepisów bezpieczeństwa, które naruszają wolność prasy, oraz zapewnienie ochrony prawnej demaskatorom, którzy ujawniają wykroczenia rządu.

Collaery jest oskarżona o spiskowanie z byłym szpiegiem w celu ujawnienia tajnych informacji na temat zarzutu, że Australia nielegalnie sfingowała rząd Timoru Wschodniego podczas negocjacji w sprawie podziału miliardów dolarów na dochody z ropy i gazu w 2004 roku.

Po raz pierwszy wystąpił w sądzie w czwartek na tydzień przed tym, jak premier Australii Scott Morrison przyleci do Timoru Wschodniego, aby ratyfikować nowy traktat o podziale bogactw energetycznych Morza Timoru. Przywódcy Timoru Wschodniego wezwali Australię do porzucenia tej sprawy.

Collaery zamierza przyznać się do winy i czeka ją trzydniowa rozprawa, rozpoczynająca się 11 grudnia, która określi, czy którykolwiek z dowodów może zostać przesłuchany na posiedzeniu jawnym.

McBride pojawił się pod zarzutami dotyczącymi ujawnienia dziennikarzom tajnych dokumentów dotyczących zaangażowania australijskich służb specjalnych w Afganistanie.

Wyciek był częścią raportu Australian Broadcasting Corp. opublikowanego w 2017 r., W którym rzekomo żołnierze australijscy zabili nieuzbrojonych mężczyzn i dzieci w Afganistanie. Wyciek był również celem nalotu policyjnego na kwaterę główną ABC w Sydney w czerwcu, który był powszechnie potępiany jako zastraszanie przez media.

Demonstratorzy wolności słowa zbierają się przed Sądem Najwyższym Australijskiego Terytorium Stołecznego w Canberze w Australii w czwartek, 22 sierpnia 2019 r. Dwóch demaskatorów pojawiło się w sądzie oskarżonym oddzielnie o ujawnienie niejawnych informacji rządowych, które twierdzą, że Australia została oskarżona o gabinet Timoru Wschodniego i potencjalne zbrodnie wojenne popełnione przez wojska australijskie w Afganistanie. (AP Photo / Rod McGuirk)

Sekretarz sądu Annie Glover powiedziała, że McBride może spodziewać się 10-dniowego procesu w marcu lub kwietniu przyszłego roku.

McBride powiedział poza sądem, że przyzna się do wycieku dokumentów i ma nadzieję, że jego proces będzie otwarty dla mediów.

„Rząd powinien uzasadnić, dlaczego po pięciu do dziesięciu latach dokumenty te mogą zawierać wszystko, o czym ty, jako społeczeństwo, nie zasługujesz wiedzieć” – powiedział dziennikarzom McBride.

Były oficer armii australijskiej David McBride rozmawia z mediami poza Sądem Najwyższym Australijskiego Terytorium Stołecznego w Canberze w Australii w czwartek, 22 sierpnia 2019 r. McBride jest jednym z dwóch demaskatorów, którzy pojawili się w sądzie oskarżeni osobno o ujawnienie niejawnych informacji rządowych, które twierdzi, że Australia jest podsłuchana przez gabinet Timoru Wschodniego i potencjalne zbrodnie wojenne popełnione przez wojska australijskie w Afganistanie. (AP Photo / Rod McGuirk)

„Powiedziałbym, że jest odwrotnie. Zasługujesz na to, aby wiedzieć, co działo się w Afganistanie 10 lat temu, nie ma w tym nic tajemniczego – dodał.

Collaery odmówił komentarza przed sądem w czwartek.

Jego współoskarżony, były szpieg znany jako Świadek K, zamierza przyznać się do winy i pojawi się w Sądzie Pokoju w Canberze w czwartek w przyszłym tygodniu na rozprawę skazującą. Grozi mu potencjalny maksymalny wyrok dwóch lat więzienia.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: