DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Co jeśli nie będzie mnie w UK 31 października? Home Office wyjaśnia

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zbliżający się Brexit i zapowiedź zakończenia swobody przepływu osób po 31 października br. stworzyły wiele pytań i wątpliwości wśród imigrantów z UE. Home Office postanowił zaadresować problem w specjalnym oświadczeniu skierowanym do Europejczyków żyjących w Zjednoczonym Królestwie.Co jeśli nie będzie mnie w UK 31 października? Home Office wyjaśnia

Przedstawiciele Home Office na wstępie oświadczenia przypomnieli, że każdy obywatel UE w Wielkiej Brytanii ma szansę na legalizację swojego pobytu poprzez program osiedleńczy EU Settlement Scheme. Rejestracji można dokonać do 31 grudnia 2020 roku, nawet wtedy, gdy Wielka Brytania zdecyduje się na tzw. twardy Brexit – zapewnia Home Office.

Osoby, które w dniu 31 października br. nie będą przebywać na terenie Zjednoczonego Królestwa (np. będą na urlopie) nie muszą obawiać się o to, że nie zostaną wpuszczone z powrotem. Według urzędników, każdy, kto spełnia warunki ubiegania się o status osiedleńczy, będzie mógł swobodnie przekroczyć granicę.

Home Office przypomniał również, że osoby, które mieszkają na Wyspach i do 31 października br. nie zaaplikują o settled status, wciąż będą posiadać prawa do pracy, pobytu i pobierania zasiłków. Jedynie nowo przybyłe osoby będą pozbawione ww. praw.

Obywatele UE, którzy nie mieszkają na Wyspach, nie będą mogli przekroczyć granicy z UK od 1 listopada br. (Fot. Getty Images)

Urzędnicy odnieśli się również do problemów, które mogą napotkać kierowcy ciężarówek z krajów UE. Jak zauważono, od 1 listopada br. każdy taki kierowca musi posiadać komplet dokumentów, w tym ważny paszport. Brak takiego dokumentu będzie skutkował zakazem wjazdu na teren Zjednoczonego Królestwa.

Home Office dodał, że wszyscy obywatele UE, którzy nie mieszkają w Wielkiej Brytanii, wciąż będą mieli możliwość odwiedzenia kraju w celach turystycznych. Nie będą jednak mieli możliwości korzystania z rządowych usług, wynajęcia mieszkania, podjęcia pracy czy studiowania.

Urzędnicy zapewnili również w opublikowanym oświadczeniu, że cenią sobie wkład wszystkich imigrantów z UE, którzy mieszkają w Wielkiej Brytanii. Dodano, że celem Home Office jest „znalezienie powodu, aby przyznać im settled status, zamiast szukania powodu, by go odmówić”. Przypomniano, że o status osiedleńczy aplikowało już ponad milion obywateli UE w Zjednoczonym Królestwie.

Wszyscy kierowcy ciężarówek zmierzający do Zjednoczonego Królestwa muszą posiadać ważny paszport. (Fot. Getty Images)

zrodlo:londynek.net

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: