DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Chiny „nie będą się bezczynnie zajmować” sprzedażą amerykańskiej broni na Tajwan

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

PEKIN (AP) – Chiny „nie będą bezczynnie”, jeśli USA rozpoczną sprzedaż zaawansowanych myśliwców F-16V na Tajwan, powiedział w czwartek starszy oficer armii chińskiej, ostrzegając przed innymi potencjalnymi środkami zaradczymi oprócz karania zaangażowanych zagranicznych firm w umowie.

Pekin uznał sprzedaż za pogwałcenie wcześniejszych zobowiązań USA wobec Chin w odniesieniu do wyspy, która uważa, że jej terytorium zostanie w razie potrzeby aneksja przymusowa, powiedział płk Chen Rongdi, szef Instytutu Studiów Wojennych Akademii Nauk Wojskowych. Nie zastanawiał się, jakie dodatkowe środki mogą podjąć Chiny.

„Chiny nie będą siedzieć bezczynnie”, powiedział Chen na forum sponsorowanym przez chińskie oficjalne stowarzyszenie dziennikarzy. „Oczywiście nie wykluczamy dodatkowych środków.”

Pekin wielokrotnie powtarzał, że nałoży sankcje na amerykańskie firmy związane z planowaną sprzedażą w wysokości 8 miliardów dolarów, i zażądał, aby Waszyngton natychmiast go anulował. Chiny złożyły takie groźby dotyczące wcześniejszej sprzedaży broni przez USA, ale miały one ograniczony skutek, ponieważ zaangażowane firmy są albo ważne dla rodzącego się chińskiego przemysłu lotnictwa komercyjnego, albo mają niewielki lub żaden interes z tym krajem.

Ostatnio Chiny przyrzekły sankcje wobec USA w lipcu, kiedy administracja Trumpa powiedziała, że rozważa sprzedaż 2,2 miliarda dolarów sprzedaży czołgów i rakiet powietrznych na Tajwan.

Zarówno Chen, jak i pułkownik Cao Yanzong, pracownik naukowy instytutu, odrzucili najwyższą skuteczność samolotów F-16V, biorąc pod uwagę ogromną przewagę Chin i arsenał pocisków krótkiego i średniego zasięgu.

Sprzedaż byłaby mało przydatna „poza osiąganiem zysków dla amerykańskich producentów broni, a jednocześnie podważaniem relacji między Chinami i Stanami Zjednoczonymi oraz Chinami i Tajwanem”, powiedział Cao.

Chiny zaciekle sprzeciwiają się wszelkiej sprzedaży broni na Tajwan, ale wyraźnie sprzeciwiają się zaawansowanym myśliwcom, takim jak F-16V, którego aktywna elektronicznie skanowana matryca lub AESA, radar jest kompatybilny z myśliwcami F-35 działającymi pod kontrolą US Air Force, Navy i Marines. USA instalują również ulepszoną elektronikę, w tym radary AESA, w istniejącej flocie Tajwanu, składającej się ze 144 starszych F-16.

Administracja Trumpa poinformowała w ubiegłym tygodniu Kongres, że planuje sprzedaż Tajwanu 66 samolotów, a Departament Stanu USA w tym tygodniu zatwierdził sprzedaż. Odbywa się to przed Kongresem, gdzie Tajwan cieszy się silnym poparciem dwustronnym.

Pomimo braku formalnych więzi dyplomatycznych prawo USA wymaga od Waszyngtonu zapewnienia Tajwanowi środków do obrony.

Tajwan jest demokratycznie zarządzaną wyspą, która podczas wojny domowej w 1949 r. Oderwała się od kontynentu rządzonego przez Partię Komunistyczną.

Chiny nasilają presję wojskową, dyplomatyczną i ekonomiczną przeciwko administracji prezydenta Tajwanu Tsai Ing-wena, który odmówił przyjęcia „zasady jednego Chin” Pekinu, która uważa Tajwan za terytorium chińskie.

Półroczny raport ministerstwa obrony wydany w zeszłym miesiącu stwierdził, że Chiny „mają zdecydowane postanowienie i zdolność” do przejęcia kontroli nad Tajwanem. „Nie obiecujemy rezygnacji z użycia siły i zastrzegamy sobie możliwość podjęcia wszelkich niezbędnych środków”, powiedział raport.

Dokument, zatytułowany „Chińska Obrona Narodowa w Nowej Erze”, wskazał także na konkretne taktyki zastraszania, które wielu cytowało jako częściowe uzasadnienie wzmocnienia obrony Tajwanu.

„Chcąc chronić jedność narodową, chińskie siły zbrojne wzmacniają gotowość wojskową z naciskiem na morze” – czytamy w raporcie. „Żeglując statkami i latającymi samolotami wokół Tajwanu, siły zbrojne wysyłają surowe ostrzeżenie dla separatystycznych sił„ tajwańskiej niepodległości ”.”

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: