DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Byliśmy dojeni jak to nasze bydło” – mówią rolnicy z Bielska Podlaskiego. PiSowski senator może nabruździć swojej partii.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

„Byliśmy dojeni jak to nasze bydło” - mówią rolnicy z Bielska Podlaskiego. PiSowski senator może nabruździć swojej partii.

Senator PiS i wiceminister rolnictwa Tadeusz Romańczuk nagle złożył dymisję ze stanowiska. Oficjalnie z „powodów prywatnych” faktycznie – jak podaje Wirtualna Polska – dlatego, że znalazł się w centrum afery związanej z wyłudzeniami podatku VAT i niegospodarnością w spółdzielni mleczarskiej, którą wcześniej kierował w Bielsku Podlaskim i gdzie był sowicie wynagradzany. Tylko w 2018 roku zgarnął z tytułu pełnionej funkcji 399 tys. zł.

By wyjść z twarzą błyskawicznie wszczęto śledztwo, bo kompromitacja w przededniu wyborów, może kosztować partię głosy miejscowych rolników.

Małgorzata Lech-Krawczyk@magdakodds

Tak wyglada „ojczyzna dojna”, mlekiem płynąca wg PiS? Wiceminister Rolnictwa Tadeusz Romańczuk, bohater afery związanej z niegospodarnością i wyłudzeniem VAT, senator PiS, dostawcom za mleko płacić nie musi? https://wiadomosci.wp.pl/senator-pis-moze-zepsuc-kampanie-partii-na-wsi-900-wscieklych-rolnikow-6414209967499393a 

Senator PiS może zepsuć kampanię partii na wsi. 900 wściekłych rolników

Senator PiS i wiceminister rolnictwa Tadeusz Romańczuk stał się bohaterem afery związanej z niegospodarnością w spółdzielni mleczarskiej i wyłudzeniami podatku VAT. Wszczęto już śledztwo. To rzeczy…

A i tak różowo nie jest. Gdy pan senator powrócił w „rodzinne pielesze” musiał stanąć twarzą w twarz z grupą kilkuset niezadowolonych rolników, do których nieoficjalną drogą dotarła wiadomość, że spółdzielnia ma około 150 mln długów i stoi na krawędzi upadku.

Są wkurzeni, bo jako wiceminister jeszcze w czerwcu Romańczuk obiecywał, że załatwi podwyżkę cen skupu mleka. Pokazywał najnowsze inwestycje spółdzielni.

„Teraz wygląda na to, że zagrożonych upadkiem jest 900 dostawców” – mówi jeden z członków spółdzielni. Obawia się, że jeśli spółdzielnia zbankrutuje, to koszty spadną na rolników będących jej udziałowcami. Byliśmy dojeni jak to nasze bydło. Pieniędzy nie ma” – mówi zdenerwowany.

Janusz Piechociński@Piechocinski

Bielmlek: Kluczową rolę w całej sprawie odgrywa senator PiS i były wiceminister rolnictwa Tadeusz Romańczuk. Polityk złożył dymisję, która 24 lipca została przyjęta przez premiera Mateusza Morawieckiego i teraz ponownie jest prezesem Bielmleku.

Henryk Kin@HenrykKin

Rolnicy nie dostają pieniędzy za dostarczone mleko? W końcu sam prezes Kaczyński dba o rolników , o krowy, o świnie. A może on tylko potrafi się chwalić i obiecywać?

Co na to pan senator? Gdy 13 sierpnia zaprotestowało przed spółdzielnią kilkuset rolników, poprosił o cierpliwość zrzucając wszystko na media i nieprawdziwe informacje o stanie firmy. To właśnie dlatego miała stracić ona wiarygodność w bankach. „27 lipca doszło w naszej mleczarni do próby bandyckiego przejęcia firmy” – oświadczył rozgniewanym rolnikom Romańczuk.

Przy okazji „rzucił cień” na kolesia z PiS Karola Tylendę, który podczas „senatorowania” Romańczuka zajął jego stanowisko. Ten z kolei dał się bliżej poznać już wcześniej, gdy był m.in. wiceprezesem Agencji Nieruchomości Rolnych, którą opuścił w atmosferze skandalu. Chodziło o wyprzedaż koni ze stadniny w Janowie Podlaskim po niskich cenach.

Podlasianin 🇵🇱🇪🇺@antytroll

Były wiceminister rolnictwa Tadeusz Romańczuk ponownie jest prezesem Spółdzielni Mleczarskiej Bielmlek. Po powrocie przywitały go protesty dostawców mleka, którzy grożą też zawiadomieniem prokuratury. https://bielskpodlaski.naszemiasto.pl/protesty-rolnikow-w-spoldzielni-mleczarskiej-bielmlek-jej/ar/c8-7277503  przez @twitterdev

Protesty rolników w Spółdzielni Mleczarskiej Bielmlek. Jej prezesem znów jest Tadeusz Romańczuk,…

Zobacz pozostałe Tweety użytkownika Podlasianin 🇵🇱🇪🇺

To jednak nie zmienia sytuacji pana senatora, bo śledztwo trwa, a w kilku doniesieniach, jakie dotąd wpłynęły do prokuratury, przewijają się nie tylko wątki wyłudzeń podatku VAT, lecz nawet nieprawidłowości w biurze senatora i kilku jego spółkach – dowiadujemy się z Wirtualnej Polski.

„Śledztwo ma wielowątkowy charakter, toczy się w sprawie, nikomu nie przedstawiono zarzutów. Trwają przesłuchania świadków, m.in. pracowników spółdzielni – mówi WP Łukasz Janyst, rzecznik prasowy Prokurator Okręgowej w Białymstoku. Prokuratura nie podaje, czy sam senator złożył już wyjaśnienia.

/j/

Źródło: wp.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: