DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Azjatyckie akcje mieszały się po odbiciu na Wall Street

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

PEKIN (AP) – azjatyckie rynki akcji są mieszane w czwartek po odbiciu Wall Street, gdy inwestorzy czekali na wystąpienie przewodniczącego Rezerwy Federalnej USA w sprawie wskazówek na temat możliwych obniżek stóp procentowych.

Reakcja inwestorów została stłumiona po środowej publikacji notatek z ostatniego posiedzenia Fed pokazujących sprzeczne opinie na temat stóp procentowych.

Benchmarki w Szanghaju i Hongkongu spadły, a Tokio i Sydney wspięły się.

Inwestorzy oczekują na piątkowe przemówienie przewodniczącego Jerome Powella w sprawie wskazówek, czy Fed może obniżyć stopy procentowe na następnym posiedzeniu we wrześniu. Fed po raz pierwszy od ponad dekady obniżył kluczową stopę procentową 31 lipca, powołując się na walkę taryfową prezydenta Donalda Trumpa z Pekinem i inne możliwe zagrożenia dla wzrostu gospodarczego.

Stephen Innes z Oandy w raporcie powiedział, że rynki mają „wysoki stopień niepewności politycznej” przed wystąpieniem Powella i rozmowami handlowymi USA-Chiny we wrześniu.

Stopy mieszanych poglądów wśród liderów Fed są „dobrze udokumentowane”, ale notatki są „przypomnieniem, jak trudne może być krzesło Powell, aby sprostać niezwykle gołębim oczekiwaniom rynku”, powiedziała Innes.

Indeks kompozytowy w Szanghaju spadł o 0,2% do 2 876,08, a Hang Seng w Hongkongu spadł o 0,7% do 26 095,95.

Tokijski Nikkei 225 wzrósł o 0,1% do 20 647,87, a Sydney S & P-ASX 200 wzrósł o 0,3% do 6 505,90.

Kospi w Seulu był o 0,6% niższy i wynosił 1 953,39. Nowa Zelandia rozwijała się, podczas gdy rynki Tajwanu i Azji Południowo-Wschodniej spadły.

Na Wall Street indeks Standard & Poor’s 500 wzrósł o 0,8% do 2 924,43. Średnia przemysłowa Dow Jones zyskała 0,9% do 26 202,73. Nasdaq dodał 0,9% do 8020,21.

Handlowcy twierdzą, że dobre wyniki kwartalne sprzedawców detalicznych są oznaką zdrowia konsumentów, którzy odpowiadają za 70% wzrostu gospodarczego w USA.

Target osiągnął największy w historii zysk, podczas gdy Lowe miał najlepszy dzień od ponad roku, prowadząc szeroki wzrost w firmach, które polegają na wydatkach konsumentów. Zamknięte wyżej sklepy Nordstrom, Kohl’s, Gap i inni.

Firmy technologiczne miały duży udział w zyskach. Akcje finansowe wzrosły wraz ze spadkiem cen obligacji, co spowodowało wzrost rentowności. Zapasy nieruchomości i materiałów pozostawały w tyle za resztą rynku.

Administracja Trumpa nałożyła 25-procentową taryfę na 250 mld USD importu z Chin. Oczekująca 10% taryfa na kolejne 300 miliardów dolarów towarów uderzyłaby we wszystko, od zabawek po odzież i obuwie wysyłane przez Chiny do Stanów Zjednoczonych. Ale 60% nowych taryf wejdzie w życie dopiero w połowie grudnia, a inne zostały całkowicie zdjęte ze stołu.

ENERGIA: Benchmark amerykańska ropa naftowa zyskała 2 centy do 55,70 USD za baryłkę w handlu elektronicznym na nowojorskiej giełdzie Mercantile Exchange. Kontrakt stracił w środę 45 centów, a zamknął za 55,68 USD. Ropa Brent, używana do wyceny międzynarodowych olejów, spadła o 4 centy do 60,26 USD w Londynie. W poprzedniej sesji zyskał 27 centów do 60,30 USD.

WALUTA: Dolar spadł do 106,40 jena z 106,62 jena w środę. Euro wzrosło do 1,1089 USD z 1,1086 USD.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: