DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Trump odwołuje wizytę w Danii, ponieważ Grenlandia nie jest na sprzedaż

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

WASHINGTON (AP) – Dwa dni po tym, jak powiedział, że zakup Grenlandii nie jest najwyższym priorytetem, prezydent Donald Trump odwołał nadchodzącą podróż do Danii, która jest właścicielem głównie zamarzniętej wyspy, po tym, jak jej premier odrzucił ten pomysł.

Prezydent Donald Trump przemawia podczas spotkania z rumuńskim prezydentem Klausem Iohannisem w Owalnym biurze Białego Domu we wtorek, 20 sierpnia 2019 r. W Waszyngtonie. (AP Photo / Alex Brandon)

Premier Mette Frederiksen nazwał rozważania Trumpa na temat zakupu duńskiego terytorium „absurdalną dyskusją” po tym, jak były prezydent-potentat nieruchomości zaczął mówić o tym pomyśle.

Trump powiedział w niedzielę, że jest zainteresowany taką transakcją ze względów strategicznych, ale powiedział, że zakup nie był w tej chwili priorytetem. „To nie jest nr 1 na palniku”, powiedział dziennikarzom.

Trump nawet żartował ze swojej propozycji, gdy pojawiła się kpina, tweetując z doktorem zdjęcie lśniącego wieżowca Trumpa, który wznosi się nad małą wioską na terytorium Arktyki.

„Obiecuję nie robić tego Grenlandii” – zażartował w poniedziałek.

Ale we wtorek Trump nagle anulował wizytę, również przez tweeta.

Zaledwie kilka godzin wcześniej ambasador USA w Danii napisał na Twitterze, że „jest gotowy na wizytę POTUS @realDonaldTrump!”, Używając akronimu dla „Prezydenta Stanów Zjednoczonych” wraz z uchwytem Trumpa na Twitterze.

Trump napisał: „Dania jest bardzo wyjątkowym krajem z niesamowitymi ludźmi, ale w oparciu o uwagi premiera Mette Frederiksen, że nie będzie ona zainteresowana rozmową o zakupie Grenlandii, odłożę nasze spotkanie na dwa tygodnie na inny czas. ”

Dodał: „Premier był w stanie zaoszczędzić sporo pieniędzy i wysiłku zarówno dla Stanów Zjednoczonych, jak i Danii, będąc tak bezpośrednim. Dziękuję jej za to i nie mogę się doczekać, aby w przyszłości ją przełożyć! ”

Rzecznik Białego Domu Judd Deere powiedział później, że wizyta w Danii została odwołana.

Pod koniec lipca Biały Dom ogłosił, że Trump przyjął zaproszenie do odwiedzenia duńskiej królowej Margrethe i wzięcia udziału w szeregu spotkań, w tym z Frederiksenem i liderami biznesu.

Podróż, która rozpocznie się pod koniec sierpnia, obejmuje postój w Polsce z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Oczekuje się, że Trump rozpocznie wizytę w Warszawie.

Zapytany o Grenlandię w niedzielę, gdy przygotowywał się do powrotu do Waszyngtonu po tygodniu wakacji w swoim domu w centralnej New Jersey, Trump powiedział „strategicznie… byłoby miło” mieć tę wyspę.

Zasugerował również, że może wcale nie odwiedzić Danii, mówiąc, że nie sądził, by wcześniej zapowiedziana podróż była „absolutnie osadzona w kamieniu”.

Poiązana pisarka prasowa Jill Colvin przyczyniła się do tego raportu.

 

zrodlo:https://apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: