DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Rosyjskie wzmożenie propagandowe przed zbliżającą się 80. rocznicą wybuchu drugiej wojny światowej

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zbliżającą się 80. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej kremlowska propaganda aktywnie wykorzystuje do lansowania swojej wersji genezy tego konfliktu.

Opisywaliśmy już wystąpienia szefa Rosarchiwu ministra spraw zagranicznych Rosji czy rosyjskiego ambasadora w Polsce.

Jako kolejna włączyła się rosyjska misja przy Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie na komunikatorze twitter. Opublikowała serię wpisów usprawiedliwiających niemiecko-sowiecki pakt z 23 sierpnia 1939 tzw. pakt Ribbentropa-Mołotowa nazywany też paktem Hitlera-Stalina. Rosyjscy propagandziści starają się udowodnić, że o wiele ważniejsze były umowy międzynarodowe, które w latach 30. XX w. z Trzecią Rzeszą zawarły państwa europejskie, w tym Polska. Według nich dały on Niemcom czas na przygotowanie się do wojny. Przykładem dla nich jest polsko-niemiecka deklaracja o niestosowaniu przemocy z 1934 roku, która – jak na ironię – była wynikiem odrzucenia przez Francję zaproponowanej przez marszałka Piłsudskiego koncepcji wojny prewencyjnej przeciw Niemcom w obronie traktatu wersalskiego.

Rosyjscy propagandziści zapominają przy tym, że w 1932 roku Polska zawarła z  pakt o nieagresji, przedłużony w 1934 roku, który miał obowiązywać do końca 1945 roku.

Różnica między wspomnianymi umowami a paktem niemiecko-sowieckim z sierpnia 1939 roku polega na tym, że były to układy, w części nieudolne – przykładem układ monachijski z 1938 roku – których celem ze strony państw europejskich było zażegnanie konfliktu wojennego. Natomiast pakt niemiecko-sowiecki z 23 sierpnia 1939 roku wraz z tajnym protokołem dodatkowym sankcjonował podział Europy Wschodniej między te dwa totalitarne państwa i był wstępem do drugiej wojny światowej.

Zresztą odpór tej propagandzie dają uważni obserwatorzy, przytaczając dowody na rosyjskie manipulacje, na przykład zdjęciami z 1938 roku mającymi udowadniać bliskie relacje Polski z III Rzeszą.

Andrii Melnyk@shmelneg

Занимательно, но вот это еще не вся история с постом русской миссии ОБСЕ https://twitter.com/LukaszAdamskiPL/status/1163824227289485312 
С фото не менее прекрасно вышло (см. атачмент).
Раз врать, так уже во всем.

Zobacz obraz na Twitterze
Łukasz Adamski@LukaszAdamskiPL

Показательно. Когда речь идет о польско-советских отношениях, в @MID_RF перестают заниматься историческими манипуляциями, а начинают просто врать. Польско-германская декларация от 1934 не предполагала никаких совместных действий против СССР, да и не содержала секретных протоколов https://twitter.com/RF_OSCE/status/1163721312583503872 

Opr. TB

fot. Bundesarchiv/wikipedia

 

zrodlo:kresy24.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: