DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Raport pokazuje, że deficyt w USA przekroczy w przyszłym roku 1 bln USD

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

WASHINGTON (AP) – Oczekuje się, że deficyt budżetu federalnego wzrośnie do ponad 1 bln USD w następnym roku fiskalnym zgodnie z pierwszymi prognozami, biorąc pod uwagę wielką umowę budżetową, którą prezydent Donald Trump i Kongres osiągnęli tego lata, poinformował w środę Biuro Budżetu Kongresu .

Zwrot 1 biliona dolarów rocznego deficytu przychodzi pomimo przysięgi Trumpa na urząd, że nie tylko zrównoważy budżet, ale spłaci cały dług publiczny.

„Perspektywy fiskalne kraju są trudne” – powiedział Phillip Swagel, dyrektor nonpartisan CBO. „Dług federalny, który jest już wysoki jak na historyczne standardy, jest niezrównoważony”.

Biuro podniosło tegoroczną prognozę deficytu o 63 miliardy USD, a prognozę skumulowanego deficytu na następną dekadę o 809 miliardów USD. Prognozy dotyczące wyższego deficytu pojawiają się nawet wtedy, gdy CBO obniżyła swoje szacunki dotyczące stóp procentowych, co obniża koszty finansowania zewnętrznego, i podniosła prognozy wzrostu gospodarczego w najbliższym czasie.

Liczebni crunchers w CBO prognozowali, że deficyt w bieżącym roku podatkowym wyniesie 960 miliardów dolarów. W kolejnym roku obrotowym, który rozpocznie się 1 października, przekroczy 1 bilion dolarów.

CBO powiedziała, że ​​podpisana w tym miesiącu umowa budżetowa, która usunęła perspektywę zamknięcia rządu w październiku i groźbę głębokich automatycznych cięć wydatków, zwiększy deficyt o 1,7 bln USD w nadchodzącej dekadzie. Zwiększone wydatki na pomoc w razie katastrof i bezpieczeństwo granic zwiększyłyby 255 miliardów dolarów. Korekta w dół prognozy stóp procentowych pomoże to zobrazować, skracając 1,4 biliona dolarów.

Swagel powiedział, że dług federalny wzrośnie jeszcze bardziej po nadchodzącej dekadzie ze względu na starzenie się społeczeństwa i wyższe wydatki na opiekę zdrowotną.

Swagel powiedział, że aby postawić kraj na stabilnych podstawach, ustawodawcy będą musieli podnieść podatki, obniżyć wydatki lub połączyć te dwa podejścia.

CBO przewiduje, że gospodarka będzie rozwijać się wolniej, z 2,3% w tym roku do średnio 1,8% w kolejnych czterech latach. Założenie to odzwierciedla wolniejszy wzrost wydatków konsumenckich i zakupów rządowych, a także wpływ polityki handlowej na inwestycje przedsiębiorstw.

Przewiduje także, że stopa bezrobocia pozostanie na poziomie zbliżonym do obecnego poziomu 3,7% do końca 2020 r., A następnie wzrośnie do 4,6% do końca 2023 r.

Szacunki CBO jako pierwsze odzwierciedlają ciężko wypracowany budżet i umowę zadłużenia podpisaną na początku tego miesiąca.

„Niedawna umowa budżetowa okazała się oszustwem budżetowym, a teraz mamy kolejny dowód. Obie strony podjęły już niezrównoważoną sytuację i pogorszyły sytuację – powiedziała Maya MacGuineas, prezes prywatnego komitetu odpowiedzialnego budżetu federalnego.

MacGuineas powiedział, że prawodawcy powinni zapewnić opłacenie obowiązujących przepisów i podwoić wysiłki w celu kontroli wzrostu kosztów opieki zdrowotnej i przywrócenia wypłacalności programu zabezpieczenia społecznego. Jej organizacja koncentruje się na edukacji społeczeństwa w kwestiach mających znaczący wpływ na politykę fiskalną.

Starsza doradca Białego Domu, Kellyanne Conway, zapytana o raport skupiła się na chęci prezydenta do finansowania programów wojskowych i innych.

„Zawsze martwimy się deficytem” – powiedział Conway. „Musimy również sfinansować wiele projektów i programów ważnych dla tego kraju.”

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: