DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

O’Rourke o historycznych rasistowskich atakach: Stany Zjednoczone podzielone jak zawsze

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

OKLAHOMA CITY (AP) – demokratyczna kandydatka na prezydenta Beto O’Rourke w tym tygodniu odwiedziła miejsca w Tulsa i Oklahoma City, które były celem przemocy, i postanowiła powiązać zamieszki z powodu wyścigu w Tulsa z niedawną śmiertelną masową strzelaniną w swoim rodzinnym mieście w Teksasie.

Demokratyczna kandydatka na prezydenta Beto O’Rourke, z prawej, i wielebny Robert L. Turner Sr. przechodzą przez kościół Vernon AME podczas wycieczki po Greenwood District w Tulsa, Okla., Poniedziałek, 19 sierpnia 2019 r. (Mike Simons / Tulsa World via AP)

Były kongresmen zatrzymał się w poniedziałek w dzielnicy Greenwood w Tulsa, gdzie biały tłum w 1921 r. Ograbił czarne firmy , opuścił domy i kościoły tląc się i zabił około 300 osób. Później odwiedził Oklahoma City National Memorial and Museum, które uhonorowało 168 ofiar zamachu bombowego na budynek federalny w 1995 r . W budynku federalnym.

Demokratyczna kandydatka na prezydenta Beto O’Rourke przemawia do mediów podczas wizyty w Oklahoma City National Memorial & Museum w Oklahoma City, Okla. W poniedziałek, 19 sierpnia 2019 r. (Chris Landsberger / The Oklahoman, via AP)

Wizyta O’Rourke w Oklahomie nastąpiła po strzelaninie 3 sierpnia w El Paso w Teksasie, gdzie biały nacjonalista zabił 22 osoby i zranił dwa tuziny innych. Policja powiedziała, że napastnik atakował Meksykanów, gdy wszedł do Walmart z karabinem szturmowym AK-47. Strzelanie jest jednym z najbardziej zabójczych w historii USA.

„Uważam, że Tulsa robi dla mnie i dla reszty Ameryki dzisiaj, aby połączyć te kropki aż do 1921 roku i wcześniej – samego fundamentu tego kraju” – powiedział O’Rourke. „Nie tylko jesteśmy tak podzieleni, jak zawsze, ale rasizm, który był fundamentem tego kraju, został teraz ujawniony. I ludzie na tym działają – powiedział.

Po strzelaninie w El Paso O’Rourke zawiesił kampanię na prawie dwa tygodnie. W ubiegły czwartek dołączył do wyścigu, przemawiając w swoim żałosnym mieście rodzinnym, w którym wezwał prezydenta Donalda Trumpa jako moralnie niezdolnego na drugą kadencję. I podczas gdy wielu czołowych demokratów pośrednio obwinia prezydenta za strzelaninę w El Paso, O’Rourke posunął się dalej, atakując reporterów, którzy pytali o jego komentarze.

„Nazywa meksykańskich imigrantów gwałcicielami i przestępcami” – odpowiedział O’Rourke.

Od tego czasu Trump oskarżył O’Rourke o wykorzystanie tragedii do przyspieszenia swojej kampanii.

Kandydat na prezydenta Beto O’Rourke zwiedza dzielnicę Greenwood przed King Architectural Solutions, w której znajdują się klocki odzyskane podczas masakry wyścigowej w Tulsa 1921 w poniedziałek, 19 sierpnia 2019 r. (Mike Simons / Tulsa World przez AP)

Podczas wizyty w Oklahomie w tym tygodniu O’Rourke przytoczył niektóre z najbardziej zapalających uwag Trumpa.

„Jeśli nie przeciwstawię się temu – jeśli nie wstanie i nie połączę kropek dla moich rodaków – to zawiodę ten kraj. Zawiodłem społeczność – powiedział O’Rourke.

Pochwalił także siłę Greenwooda w odbudowie po zamieszkach w 1921 r.

„Tak zdefiniuje się Greenwood – jego odporność i sposób przezwyciężenia, a nie akty przemocy i rasizmu przeciwko niemu” – powiedział O’Rourke. „Więc uczę się od mieszkańców Oklahomy, uczę się z naszej przeszłości, aby mieć pewność, że będziemy bezpieczniejsi w naszej przyszłości”.

 

zrodlo:https://apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: