DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Niemiecka Merkel zagraża możliwości wynegocjowania Brexitu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

BERLIN (AP) – niemiecka kanclerz Angela Merkel podniosła możliwość, że wynegocjowany wyjazd Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej może być nadal możliwy, nawet jeśli zegar tyka w sprawie umowy satysfakcjonującej obie strony.

Przemawiając w środę wraz z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem, zanim dwaj przywódcy przeprowadzili dwustronne rozmowy w Berlinie, Merkel wskazała, że ​​rozwiązanie spornej kwestii granicy irlandzkiej może być jeszcze osiągnięte przed datą Brexitu 31 października.

″ Być może uda nam się go znaleźć w ciągu najbliższych 30 dni, dlaczego nie? ”Merkel powiedziała dziennikarzom.

Jej komentarze oznaczały odejście od pesymizmu, który panował po obu stronach kanału La Manche w ostatnich miesiącach. UE wykluczyła renegocjację umowy Brexit wypracowanej w zeszłym roku z Wielką Brytanią. Z kolei Johnson twierdzi, że pod koniec października wyjmie Wielką Brytanię z bloku, chyba że UE zniesie sporną klauzulę ochronną mającą na celu zapobieganie odprawom celnym wzdłuż granicy z Irlandią.

Johnson, podczas swojej pierwszej wizyty w Niemczech od premiera w zeszłym miesiącu, z zadowoleniem przyjął „zawalający harmonogram 30 dni” Merkel zasugerował, ale zdaje się potwierdzać, że piłka jest teraz w sądzie brytyjskim, aby zapobiec niszczącemu gospodarczo brexitowi, proponując realne rozwiązanie problemu irlandzkiej granicy.

„Istnieją obfite rozwiązania, które zostały już przedyskutowane” – powiedział Johnson bez rozwijania. „Nie sądzę, aby być uczciwym, jak dotąd były bardzo aktywnie proponowane przez rząd brytyjski w ciągu ostatnich trzech lat”.

„Słusznie twierdzisz, że spoczywa na nas obowiązek opracowania tych rozwiązań, tych pomysłów, aby pokazać, w jaki sposób możemy rozwiązać problem granicy z Irlandią Północną i właśnie to chcemy zrobić” – powiedział.

Johnson nalegał w poniedziałek, że irlandzka klauzula ochronna na granicy musi zostać zniesiona i zastąpiona „alternatywnymi ustaleniami” w celu uregulowania handlu transgranicznego.

UE twierdzi, że mechanizm ochronny jest jedynie polisą ubezpieczeniową mającą na celu uniknięcie punktów kontrolnych między Irlandią a Irlandią Północną, które w przeszłości były punktem zapalnym dla przemocy na tle religijnym i nie będą potrzebne, jeśli zostaną znalezione inne rozwiązania dla towarów przewożonych przez granicę.

Zabezpieczenie było częścią umowy o wystąpieniu była brytyjska premier Theresa May negocjowała z UE, ale trzykrotnie została odrzucona przez parlament Wielkiej Brytanii.

Stanowisko Johnsona, że ​​Wielka Brytania opuści UE z umową lub bez niej, zraziło wielu w Europie.

Szef rolnictwa UE ostrzegł, że jeśli Wielka Brytania rozbije się bez porozumienia 31 października, stworzy to „złą atmosferę”, która rozleje się na wszelkie negocjacje w sprawie przyszłej umowy handlowej między obiema stronami.

Przemawiając w swojej ojczystej Irlandii, Phil Hogan, komisja ds. Rolnictwa UE, powiedział, że pozostałe 27 krajów będzie „trzymać się linii” i opracował „szczegółowe plany awaryjne dla każdego wyniku”, powtarzając opinię wielu na kontynencie, że Brexit jest bez porozumienia. najbardziej prawdopodobny wynik.

„Wbrew oczekiwaniom rządu Wielkiej Brytanii UE nie zaprząta się”, nalegał.

Niemiecki prezydent Frank-Walter Steinmeier poszedł tak daleko w środę, aby zapytać, czy Johnson poważnie podchodzi do poszukiwań nowych rozmów na temat Brexitu, czy też planuje winić UE, jeśli się nie uda.

Mimo to Johnson wyglądał na odważnego w środę, gdy wraz z Merkel stawiali czoła reporterom przed rozmowami podczas kolacji – w menu znalazły się tatar z tuńczyka, comber z dziczyzny i tarta czekoladowa.

„Szukamy okazji. I wierzę, że możemy go zdobyć – powiedział, zanim zacytował jedno ze znaków towarowych Merkel – „możemy to zrobić” – które wielokrotnie używał niemiecki kanclerz, nalegając, aby jej kraj poradził sobie z napływem migrantów w latach 2015–2016.

Po spotkaniu z Merkel Johnson jedzie w czwartek do Paryża na rozmowy z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, a następnie na trzydniowy szczyt przywódców G-7, w tym prezydenta USA Donalda Trumpa, który rozpoczyna się w sobotę w Biarritz we Francji.

Umowa o wystąpieniu jest tylko pierwszym krokiem do wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, po którym nastąpią negocjacje w sprawie przyszłych stosunków prawdopodobnie trwających lata.

W środę Merkel wskazała na potrzebę zawarcia nowej umowy o ruchu lotniczym między UE a Wielką Brytanią jako przykład tego rodzaju umowy, która nadal wymaga uzgodnienia, zauważając, że jako kraj trzeci Wielka Brytania nie może oczekiwać takich samych korzyści jako państwo członkowskie UE.

___

Danica Kirka w Londynie, Sylvie Corbet w Paryżu i Kirsten Grieshaber w Berlinie przyczyniły się do powstania tego raportu.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: