DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Iran rusza, by uderzyć 4 zera ze swojej zmaltretowanej waluty

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

TEHRAN, Iran (AP) – Prezydent Iranu wysłał w środę do parlamentu projekt ustawy, który obniżyłby cztery zera wartości waluty obalonej sankcjami Republiki Islamskiej, rial, ponieważ napięcia między Teheranem a Waszyngtonem utrzymują się na wysokim poziomie.

Wysyłając ustawę do ustawodawców, rząd prezydenta Hassana Rouhaniego pokazuje, że poważnie podchodzi do pomysłu, który przez pewien czas jest rozważany w Iranie, gdzie ludzie dyskutują o transakcjach pieniężnych zarówno w rialach, jak i – nieformalnie, ale częściej – w tomans. Toman jest wart 10 rial.

Gdyby uchwalony przez parlament i zatwierdzony przez ustawodawców, irański bank centralny w rzeczywistości zdewaluowałby rial i zmienił jego nazwę na toman.

Bank miałby dwa lata na stworzenie nowej waluty toman, zwracając nazwę waluty, która nie była oficjalnie używana od lat 30. XX wieku.

Różne kursy i ceny walut i złotych monet są wyświetlane w biurze wymiany w Teheranie, Iran, środa, 21 sierpnia 2019 r. Prezydent Iranu wysłał w środę do parlamentu projekt ustawy, który wyciąłby cztery zera od wartości sankcji Republiki Islamskiej – waluta, rial, ponieważ napięcia między Teheranem a Waszyngtonem utrzymują się na wysokim poziomie. (AP Photo / Ebrahim Noroozi)

Władze nie podały szacunków kosztów utworzenia nowej waluty.

Ponadto jest mało prawdopodobne, że parlament podejmie prośbę Rouhani w najbliższym czasie. Wniosek miał niski poziom pilności, co oznacza, że parlament ma do dwóch lat lub do 2021 r. Na przeprowadzenie obrad i ewentualne zatwierdzenie projektu ustawy.

Jednak Irańczycy mają przeprowadzić nowe wybory parlamentarne w marcu 2020 r., Co spowoduje, że decyzja zostanie ustalona przez następną izbę, a Rouhani może nie zobaczyć nowej waluty przed końcem jego prezydentury w 2021 r.

Nasim Souran, dziennikarz finansowy z Teheranu powiedział The Associated Press, że propozycja była częścią polityki Rouhani, która ma pomóc narodowi poradzić sobie z rosnącymi cenami.

Mężczyzna liczy banknoty i czeki podróżne w Teheranie w Iranie, środa, 21 sierpnia 2019 r. Prezydent Iranu wysłał do parlamentu w środę rachunek, który odetnie cztery zera od wartości zniszczonej przez sankcje waluty Islamskiej Republiki, rial, jako napięcia między Teheranem a Waszyngtonem utrzymują się na wysokim poziomie. (AP Photo / Ebrahim Noroozi)

Rial Iranu został zmiażdżony przez eskalację amerykańskich sankcji wobec tego kraju od czasu decyzji prezydenta Donalda Trumpa o wycofaniu się z umowy nuklearnej Teheranu z mocarstwami światowymi ponad rok temu.

W środę rial sprzedał 116,500 do 1 USD. W momencie transakcji nuklearnej w 2015 r. Rial sprzedawał 32 000 dolarów.

Gospodarka Iranu była od dawna nękana przez lata sankcji za program nuklearny, wywołana obawami Zachodu, że Teheran może wykorzystać ją do budowy broni nuklearnej. Iran konsekwentnie zaprzecza jakimkolwiek ambicjom budowy bomb atomowych. Inne sankcje wiążą się z rewolucją islamską w 1979 r. I przejęciem ambasady USA w Teheranie, podczas gdy kraj borykał się także z trudnościami gospodarczymi podczas i po niszczycielskiej wojnie z Irakiem w latach 80.

Gdy niepewność co do irańskiego porozumienia nuklearnego wzrosła po tym, jak Trump wszedł do Białego Domu, nękana już irańska gospodarka. Miesięczna stopa inflacji w kraju wynosi 40,4%, a krajowa stopa bezrobocia wynosi około 12%. Wśród młodzieży jest jeszcze gorzej, z około 25% pracy.

PLIK – na zdjęciu z 4 kwietnia 2015 r. Banknoty irańskie i amerykańskie są wystawione w sklepie z wymianą walut w centrum Teheranu w Iranie. Prezydent Iranu wysłał do parlamentu projekt ustawy, który wyciąłby cztery zera wartości waluty narodowej obalonej sankcjami, czyli rial. Półoficjalne agencje informacyjne poinformowały o tym w środę, 21 sierpnia 2019 r., Mówiąc, że prezydent Hassan Rouhani przesłał projekt ustawy do parlamentu w trybie pilnym do rozpatrzenia. Rial w Iranie został zahamowany przez wpływ rosnących sankcji USA na ten kraj. (AP Photo / Vahid Salemi, plik)

W 2018 r. Sklepy wymiany walut zostały zamknięte na pięć miesięcy pod rządowym nakazem, próbując kontrolować szybką deprecjację cen. W tym czasie próbowano wprowadzić narzuconą przez rząd stawkę 42 000 do 1 USD.

___

Gambrell poinformował z Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: