DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

IMIGRACJA NADAL MASYWNA

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Imigracja jest największym powodem, dla którego populacja Szwecji wzrosła o 51 004 osób w pierwszej połowie roku, według Statistics Sweden. Najczęstsza jest imigracja z krajów muzułmańskich.

Spośród osób, które wyemigrowały w pierwszej połowie 2019 r., Prawie dwie na trzy osoby, czyli 35 312 osób, były obywatelami kraju spoza Europy (UE / EOG). Najczęściej są to obywatele krajów muzułmańskich, takich jak Afganistan, Syria, Erytrea, Irak, Iran, Pakistan i Turcja.

Całkowity odsetek ważniejszy niż ostatnia zmiana
Statystyki z ostatnich sześciu miesięcy z Statistics Sweden nie powinny być badane oddzielnie, ale powinny być dodawane wraz z napływem w poprzednich latach. W przeciwnym razie ogólny obraz zostanie utracony.

W tej perspektywie trendy i zmiany w ciągu ostatniego półrocza lub całego roku nie są szczególnie interesujące. Tylko w porównaniu z poprzednimi latami powstaje przegląd, który pokazuje kierunek rozwoju społeczeństwa.

To sumy na przestrzeni lat wyjaśniają problemy, przed którymi stoi polityka.

O wiele więcej urodzonych za granicą w Szwecji niż w Stanach Zjednoczonych
Jeśli studiujesz osoby urodzone za granicą, na koniec 2018 r. Było to 1 955 569 osób, czyli 19,1 proc. W porównaniu z 1980 r. Było ich 626 953 osób i stanowiło 7,5 procent.

W ciągu zaledwie 38 lat skład populacji uległ znacznej zmianie w Szwecji.

Kolejnym interesującym porównaniem jest sprawdzenie, jak jest w innych krajach. W tradycyjnie dużym kraju imigranckim, USA, najnowsze statystyki z OECD pokazują, że 13,4 procent urodziło się za granicą w 2016 roku. Zatem znacznie mniej niż udział, jaki ma dziś Szwecja. Ponadto największa grupa obcokrajowców urodzonych w Stanach Zjednoczonych pochodzi z chrześcijańskiego sąsiedniego Meksyku (26%), a następnie z Chin (4,9%) i katolickich Filipin (4,4%).

W Norwegii odsetek osób urodzonych za granicą stanowił 14,7 procent populacji w 2017 r. A w Danii urodzonych za granicą 11,2 procent. W Irlandii osoby niebędące obywatelami stanowiły 11,8 procent ludności w 2017 r.

Co czwarta część Szwecji ma obce pochodzenie

Już w 1994 r. Szwecja miała wysoki odsetek ludności wywodzącej się z obcego pochodzenia, tj. Urodzonego za granicą i urodzonego w domu z dwojgiem rodziców urodzonych za granicą. Stanowili oni 12,9 procent populacji 25 lat temu. Spośród nich 10,5 punktu procentowego urodziło się za granicą, a 2,4 punktu procentowego urodziło się w Szwecji przez zagranicznych rodziców.
Na koniec 2018 r. Udział wyniósł 24,9 proc. Podwajanie. Tak więc co czwarta osoba w populacji szwedzkiej ma pochodzenie zagraniczne. Spośród nich 19,1 punktów procentowych urodziło się za granicą, a 5,8 punktów procentowych urodziło się w Szwecji przez zagranicznych rodziców.

Im bardziej trudny do zintegrowania
Liczby te można porównać do badań, które pokazują, że im trudniej integrować imigrantów, im bardziej są. Jednym z powodów jest to, że łatwiej będzie zachować cechy kulturowe ojczyzny, ponieważ coraz więcej obszarów społeczeństwa rośnie bez obecności zwyczajów i tradycji większości populacji.

 

zrodlo:samtiden.nu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: