DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Czego można oczekiwać, gdy Włochy spojrzą na nowy rząd

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

RZYM (AP) – Gdy premier Włoch Giuseppe Conte ustąpi, pojawia się pytanie, czy twardo nastawiony, antyimigrancki minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini może wymusić nowe wybory w nadziei na przejęcie władzy.

Włoski wicepremier Matteo Salvini otwiera ramiona przed Senatem w Rzymie we wtorek, 20 sierpnia 2019 r. Włoski premier Giuseppe Conte we wtorek ogłosił rezygnację, obwiniając swoją buntowniczą decyzję o zakończeniu 14-miesięcznego populistycznego rządu oraz ambitny wicepremier Matteo Salvini. (Ettore Ferrari / ANSA przez AP)

Ogłaszając swoją rezygnację we wtorek przed Senatem, Conte obwinił Salviniego za wyciągnięcie wtyczki z koalicji utworzonej zaledwie 14 miesięcy wcześniej między jego prawicową Ligą a antyestablishmentowym ruchem 5-gwiazdkowym.

Conte, który działał głównie jako mediator między spornymi partnerami obu koalicji, wysadził Salviniego za „nieodpowiedzialność” i podążanie za „własnymi interesami” w dążeniu do przedterminowych wyborów – niebezpieczny ruch, który może pogrążyć Włochy w niestabilności politycznej, alarmując międzynarodowi inwestorzy i partnerzy europejscy.

wicepremier talian Matteo Salvini całuje różaniec, gdy premier Giuseppe Conte przemawia do Senatu w Rzymie we wtorek, 20 sierpnia 2019 r. Polityczne starcie we wtorek zostało wywołane dwa tygodnie temu przez twardego ministra spraw wewnętrznych Matteo Salviniego, znanego w całej Europie z: jego twarda postawa wobec migrantów, kiedy wyciągnął wtyczkę z chwiejnej populistycznej koalicji wykutej zaledwie 14 miesięcy wcześniej między jego prawicową Ligą a antyestablishmentowym ruchem 5-gwiazdkowym. (AP Photo / Gregorio Borgia)

Salvini odparł, mówiąc, że nie boi się „osądu Włochów” i mówiąc, że zrobimy to wszystko jeszcze raz. Ale jego polityczny hazard mógł się nie udać.

Mimo że Salvini złagodził swoje stanowisko w ciągu ostatnich kilku dni, nowa umowa między Ligą a koalicją 5-gwiazdkową jest nadal bardzo naciągana. Istnieje jednak kilka scenariuszy, w których nowy rząd mógłby zostać utworzony bez konieczności wracania Włochów do ankiet.

KROK PREZYDENTA

Teraz, gdy premier ustąpił, prezydent Sergio Mattarella spotka się z liderami partii w celu zbadania alternatywnych koalicji.

Aby skomplikować sprawę, dzieje się to tuż przed rozmowami na temat trudnej ustawy budżetowej, która może wywołać nową konfrontację Włoch z Unią Europejską w sprawie docelowych poziomów deficytu.

Budżet na 2020 r. Musi pokryć zasoby finansowe o wartości 23 mld euro, aby zapobiec masowej podwyżce podatku od sprzedaży, która może pogrążyć Włochy w nowej recesji. Musi zostać przedłożony Komisji Europejskiej w połowie października i musi zostać zatwierdzony przez parlament do końca roku.

Ponieważ priorytetem Mattarelli jest ochrona finansów publicznych Włoch, jest mało prawdopodobne, aby rzucił na światło dzien rząd, który nie opiera się na solidnym sojuszu politycznym, tylko po to, by uniknąć przedterminowych wyborów. Prezydent ma kilka opcji.

DZIWNA PARA

Na początku tego miesiąca Liga nie zdobyła poparcia w Senacie dla wniosku o zaufanie do Conte, gdy 5-Gwiazdy połączyły siły z opozycyjną Partią Demokratyczną i mniejszymi grupami lewicowymi, aby ją zablokować. Ten ruch najwyraźniej zaskoczył Salviniego i pokazał, że możliwy jest sojusz między pięcioma gwiazdkami a Partią Demokratyczną – tradycyjnie zgorzkniałymi rywalami -.

Teoretycznie te dwie partie mogłyby utworzyć nowy rząd przy wsparciu mniejszych partii, które pomogły im zablokować ruch braku zaufania. Obaj jednak staną w obliczu silnego sprzeciwu ze strony własnych szeregów.

Włoski premier Giuseppe Conte, środkowy, jest przytulany przez wicepremiera Luigiego Di Maio pod koniec swojego wystąpienia w Senacie, gdy Matteo Salvini z ligi siedzi po lewej, w Rzymie, we wtorek, 20 sierpnia 2019 r. Conte we wtorek ogłosił swoją rezygnację , obwiniając swoją decyzję o zakończeniu swojego 14-miesięcznego populistycznego rządu za zbuntowanego i ambitnego wicepremiera Matteo Salviniego. (Ettore Ferrari / ANSA przez AP)

Niektórzy wiodący demokraci, w tym były premier Matteo Renzi, twierdzą, że partnerstwo z 5 gwiazdkami to jedyny sposób na uratowanie Włoch przed rządem kierowanym przez Salviniego. Inni, w tym obecny lider Nicola Zingaretti, obawiają się, że może to poważnie zaszkodzić partii w następnych wyborach parlamentarnych. Krytycy martwią się również, że propozycja Renzi ukrywa plan odzyskania władzy, a następnie zakłada własną grupę polityczną.

OPCJA URSULA

Niektórzy analitycy polityczni sugerują, że silniejszy rząd mógłby zostać stworzony przez wielką koalicję między lewicą, pięcioma gwiazdkami i Forza Italia – kurczącą się partią centroprawicową kierowaną przez 82-letniego Silvio Berlusconiego.

Włoski premier Giuseppe Conte, po prawej, dzieli się słowami z wicepremierem Matteo Salvinim przed wystąpieniem w Senacie w Rzymie we wtorek, 20 sierpnia 2019 r. Polityczne starcie we wtorek zostało wywołane dwa tygodnie temu przez twardego ministra spraw wewnętrznych Matteo Salviniego, znany w całej Europie ze swojej twardej postawy wobec migrantów, kiedy wyciągnął wtyczkę z chwiejnej populistycznej koalicji, wykutej zaledwie 14 miesięcy wcześniej między jego prawicową Ligą a antyestablishmentowym ruchem 5-gwiazdkowym. (AP Photo / Gregorio Borgia)

Ten scenariusz jest znany we włoskich kręgach politycznych jako opcja „Ursuli”, ponieważ połączyłby włoskie partie, które połączyły siły, aby poprzeć niemiecką politykę Ursulę von der Leyen jako przewodniczącą Komisji Europejskiej. Partia Salvini głosowała przeciwko niej.

Zwolennicy scenariusza „Ursula” to były przewodniczący Komisji Romano Prodi, który powiedział, że będzie on miał większy potencjał długoterminowy niż pięciogwiazdkowy i demokratyczny remis.

RZĄD KARIERA

Jeśli rozmowy koalicyjne zakończą się niepowodzeniem, Mattarella nadal może poprosić główne partie o utworzenie dozorcy lub rządu „instytucjonalnego”. Taki plan prawdopodobnie obejmowałby te same siły, co wielka koalicja, ale o krótszym okresie.

Rząd-dozorca – być może kierowany przez neutralną politycznie postać lub przez samego Conte – byłby odpowiedzialny za dostarczenie nowego budżetu. To pozostaje trudna opcja dla każdej partii, ponieważ zatwierdzenie twardych środków ekonomicznych przed możliwymi wyborami może ostatecznie faworyzować Ligę.

Analitycy uważają, że rząd dozorcy lub wielka koalicja byłyby scenariuszami „przyjaznymi dla rynku”, ponieważ uspokoiłyby obawy inwestorów o budżet zdominowany przez Ligę, który prawdopodobnie wywołałby nowy spór z Brukselą.

NOWE WYBORY

Jeśli nie pojawią się żadne realne alternatywy dla obecnego rządu, prezydent nie będzie miał innego wyboru, jak zwołać nowe wybory, być może już pod koniec października.

Taki scenariusz chce Salvini, ponieważ może sprawić, że będzie on premierem. Sądząc po ostatnich sondażach, jego liga mogła zdobyć ponad 50 procent głosów w prawicowym sojuszu z Forza Italia i skrajnie prawicowymi braćmi Włochów.

Salvini wielokrotnie oskarżał swoich przeciwników o robienie wszystkiego, co możliwe, aby uniknąć nowych wyborów w „desperackiej” próbie utrzymania się na swoich miejscach w parlamencie.

 

zrodlo:https://apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: