DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Bierz swoją kasę i zalesiaj Niemcy”: prezydent Brazylii ostro do Merkel

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Jair Bolsonaro

Spór Brazylii i Niemiec o wycinkę lasów amazońskich nie ustaje: prezydent Jair Bolsonaro ostrymi słowami zwrócił się do kanclerz Angeli Merkel po tym, jak kraj zadecydował o wstrzymaniu pomocy finansowej przeznaczonej na ochronę Amazonii.

Deutsche Welle przypomina, że w 2008 roku Niemcy obiecały, że przekażą około 95 mln euro pomocy w celu ochrony amazońskich lasów. Przekazano do tej pory 55 mln euro, a niedawno minister ds. środowiska naturalnego Niemiec Svenja Schulze poinformowała, że kraj zadecydował o wstrzymaniu pomocy z powodu wylesiania Amazonii, które nasiliło się od czasu kiedy urząd prezydenta Brazylii objął Bolsonaro. Na reakcję nie trzeba było długo czekać.

„Bierz kasę i zalesiaj Niemcy, ok?”

Jair Bolsonaro w rozmowie z krajowymi mediami zwrócił się do kanclerz Niemiec, nie kryjąc rozdrażnienia.

Chciałbym przekazać wiadomość kochanej Angeli Merkel. Zabieraj swoją kasę i zalesiaj Niemcy, OK? Tam jest o wiele bardziej potrzebna niż tu – powiedział.

Pozostałości osad znalezione przez archeologów w „bezludnych” lasach Amazonii

DW dodaje, że Bolsonaro, który od dawna dąży do likwidacji obszarów chronionych w Amazonii, jest znany z mizoginistycznych wypowiedzi, a Niemcy oskarżał już wcześniej o to, że chcą okraść jego kraj, wstrzymując pomoc finansową. Do spięć na tym tle pomiędzy Niemcami i Brazylią dochodziło niejednokrotnie.

Amazonia niknie w oczach

Światowe instytucje biją na alarm, że wycinka amazońskiej dżungli rośnie w zastraszającym tempie. Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro sprzyja kwestionuje te informacje. Ostatnio skrytykował dane z Narodowego Instytutu Badań Kosmicznych (INPE, podległy Ministerstwu Nauki, Technologii, Innowacji i Komunikacji), które wskazują, że wylesianie w Amazonii wzrosło o 88% w czerwcu tego roku w porównaniu z tym samym okresem w 2018 roku. Badanie twierdzi, że wylesianie wynosi 920,4 tysięcy km w czerwcu 2019 roku. Prezydent uważa, że dane te nie odpowiadają rzeczywistości, a szef INPE służy w jakiejś organizacji pozarządowej.

„Zgodnie z naszymi odczuciami nie jest to prawdą i wydaje się, że (prezes INPE – red.) jest w służbie jakiejś organizacji pozarządowej” – powiedział Bolsonaro po opublikowaniu danych.

Badacz INPE Carlos Alexandre Wuensche w komentarzu dla Sputnik Brasil nazwał oświadczenia prezydenta absurdem.

Najważniejsze jest słowo, którego użył prezydent, że ma „odczucie”, że te dane są nieprawidłowe i że INPE nie mówi prawdy. Jest to absurdalne, w nauce nie ma żadnych odczuć, nie ma żadnych odczuć w działaniach, które oceniamy, jest wydajność i metodologia, i jest bardzo poważna praca – powiedział rozmówca agencji. – Te dane są publicznie dostępne, każdy może je sprawdzić. Żaden z tych wyników nie trafia do mediów bez dyskusji z Ministerstwem Środowiska, INPE nigdy nie składa oświadczeń sam, informuje Ministra Nauki i Technologii, ten komunikat został uzgodniony, każdy wie, co się dzieje – stwierdził ekspert.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: