DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
OGŁOSZENIA DROBNE BEZPŁATNE – GIEŁDA M-forum av live – KUP ! SPRZEDAJ

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk wpłać darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Wyrok apelacyjny kardynała Pella jest słuszny, ale może nie być ostatnim słowem

Australia (AP) – najstarszy duchowny katolicki uznany za winnego wykorzystywania seksualnego dzieci dowie się o wyniku jego apelu w środę, chociaż wyrok nadal może nie być ostatnim słowem na temat jego przekonań o molestowaniu dwóch chórów w australijskiej katedrze więcej niż dwie dekady temu.

banner-wizytowka-1580899038
PLIK – na zdjęciu z 26 lutego 2019 r. Kardynał George Pell przybywa do sądu hrabstwa w Melbourne w Australii. Apel Pella przeciwko jego przekonaniom o molestowaniu dzieci był w dużej mierze kwestią tego, kto powinien uwierzyć w ławy przysięgłych, jego oskarżyciela lub starszego kapłana, którego rolę kościoła porównywano z ochroniarzem Pella. Oskarżyciel Pella był 13-letnim chórem, gdy twierdził, że był molestowany przez arcybiskupa Melbourne Pella w katedrze św. Patryka w grudniu 1996 r. I lutym 1997 r. Sąd apelacyjny wyda wyrok 21 sierpnia (AP Photo / Andy Brownbill, plik)

Sąd Apelacyjny stanu Victoria wysłuchał w czerwcu argumentów prawników i prokuratorów kard. George’a Pella. W uznaniu intensywnego interesu publicznego sąd podejmuje niezwykły krok, by nadać swojemu orzeczeniu apelację na żywo.

78-letni były watykański minister finansów uwolniłby się, gdyby trzej sędziowie uniewinnili go z pięciu wyroków skazujących. Mogliby także zarządzić ponowny proces, w którym to przypadku Pell zostałby zwolniony za kaucją lub mogliby odrzucić jego apelację.

Pell przebywa w więzieniu w Melbourne od marca, kiedy został skazany na sześć lat więzienia za zarzuty, że zgwałcił ustnie 13-letniego chóru chłopięcego i nieprzyzwoicie zajmował się chłopcem i 13-letnim przyjacielem chłopca w tylnym pokoju katedry św. Patryka w Melbourne w grudniu 1996 r. W lutym 1997 r. został także skazany za ściskanie jednego z genitaliów chłopca na korytarzu katedry.

Pell został arcybiskupem Melbourne, drugiego co do wielkości miasta Australii, na kilka miesięcy przed rzekomymi zbrodniami i ustanowił pierwsze na świecie porozumienie w sprawie odszkodowań dla ofiar wykorzystywania seksualnego duchowieństwa. Podczas procesu został opisany jako trzeci najstarszy duchowny Watykanu.

Arcybiskup Melbourne Peter Comensoli powiedział w zeszłym tygodniu Australian Broadcasting Corp., że odwiedził Pell w więzieniu dwa miesiące temu i opisał swój stan: „trochę jak spokój podczas burzy”.

Comensoli powiedział, że uwięzienie Pella – przebywające w areszcie ochronnym jako skazany pedofil i spędzanie 23 godzin dziennie w celi – „odbija się na jego wyniku”.

„Nastąpiłoby psychologiczne podniecenie związane z oczekiwaniem na wynik apelu, ale uznałem go za silnego … duchowego, spokojnego i bardzo rozmownego” – powiedział Comensoli.

Władze więzienne ogłosiły dwa tygodnie temu, że badają, czy Pell naruszył zasady, pisząc list z 1 sierpnia, który został rozesłany przez jego zwolenników w mediach społecznościowych. Przepisy więzienne zabraniają więźniom publikowania w mediach społecznościowych, korzystania z Internetu lub proszenia innych o publikowanie w ich imieniu.

Na zdjęciu z 26 lutego 2019 r. Kardynał George Pell opuszcza sąd hrabstwa w Melbourne w Australii. Adwokaci Pella argumentowali w swoim apelu, że było kilkanaście „stałych przeszkód”, które powinny były uniemożliwić przysięgłemu uznanie go za winnego ponad wszelką wątpliwość molestowania dwóch chórów. Sąd apelacyjny wyda wyrok 21 sierpnia (AP Photo / Andy Brownbill)

„Moja wiara w naszego Pana, podobnie jak wasza, jest źródłem siły”, powiedział dwustronicowy odręczny list, dziękując zwolennikom za od 1500 do 2000 listów, które Pell otrzymał w więzieniu.

„Świadomość, że moje małe cierpienie może być wykorzystane do dobrych celów poprzez połączenie się z cierpieniem Jezusa, daje mi cel i kierunek”, dodał list.

Departament Sprawiedliwości i Bezpieczeństwa Społeczności nie odpowiedział w poniedziałek na wniosek o aktualizację dochodzenia w sprawie podejrzenia naruszenia.

Niektórzy obserwatorzy podejrzewają, że długie oczekiwanie na wyrok po tym, jak sąd apelacyjny wysłuchał sprawy Pella w dniach 5-6 czerwca, oznacza, że sędziowie starali się jak najlepiej zapewnić, że ich orzeczenie nie zostanie unieważnione w Sądzie Najwyższym, ostatnim arbitrze Australii. Obie strony mogą odwoływać się zgodnie z prawem australijskim, więc prawdopodobne jest rozpatrzenie ich przez High Court.

Wielu zwolenników wezwało opinię publiczną do wstrzymania się z oceną Pell do czasu poznania wyniku odwołania.

„Jeśli zbyt szybko osądzamy, możemy dołączyć do demonizatorów lub przeprosin, tych, którzy szukają krwi lub tych, którzy zaprzeczają” – powiedział arcybiskup Sydney Anthony Fisher.

Australijski Uniwersytet Katolicki powiedział, że jego Centrum Pell w jego kampusie w rodzinnym mieście Pell w Ballarat nie zostanie zmienione, dopóki proces odwoławczy nie zostanie zakończony, co rozwścieczy personel akademicki.

Ale Patrick’s College, prestiżowa szkoła katolicka, w której Pell kształcił się w Ballarat, zmienił nazwę budynku nazwanego jego imieniem i usunął jego imię ze szkolnej tablicy honoru.

„Werdykt jury pokazuje, że zachowania kardynała Pella nie spełniają standardów, których oczekujemy od tych, których honorujemy jako wzór do naśladowania dla młodych mężczyzn, których kształcimy” – powiedział dyrektor John Crowley

Ale szkoła powiedziała, że może zmienić swoją decyzję po apelacji.

Prawnicy Pella musieli udowodnić przed sądem apelacyjnym, że jury, które jednogłośnie skazało go w grudniu, musiało mieć uzasadnione wątpliwości co do jego winy. Wcześniejszy proces zakończył się zaklęciem jury. Większość 11 do 1 decyzji o skazaniu lub uniewinnieniu mogła zostać zaakceptowana, ale przynajmniej dwóch przysięgłych się utrzymało.

Prokuratorzy odpowiedzieli, że dowody ponad 20 kapłanów, chórzystów, ministrantów i urzędników kościelnych wskazują, że w „prokuraturze” istniały „możliwe przeszkody”, ale nie wykluczają satysfakcji jury ponad uzasadnioną wątpliwość winy Pella.

Prawnicy Pella twierdzą, że wydarzenia z 1996 r., Jak opisano w sprawie prokuratorskiej, były „nieprawdopodobne, a nawet niemożliwe”, aby miały miejsce szybko i w części katedry, do której w każdej chwili mogli wejść chodzący ołtarze i księża.

Jeden z chórów, zidentyfikowany przez sędziego skazującego jako JJ, był głównym świadkiem oskarżenia. Jego przyjaciel, zidentyfikowany jako MR, zmarł z powodu przedawkowania heroiny w 2014 r. W wieku 31 lat, nigdy nie narzekając, że został wykorzystany.

Pell nie zeznawał na żadnym ze swoich procesów. Ale obie jury widziały wideo z przesłuchania go przez policję w Rzymie w 2016 r., W którym Pell odrzucił zarzuty jako „absolutnie haniebne śmieci” i „szalone kłamstwo”.

Przemoc seksualna ze strony urzędników i sposób, w jaki Kościół katolicki prowadzi takie sprawy na całym świecie, wprawiły papieża Franciszka w zamęt.

W nieco ponad rok papież przyznał, że popełnił „poważne błędy” w najgorszym zatuszowaniu w Chile, Pell został skazany za znęcanie się, francuski kardynał został skazany za niezgłoszenie pedofila, a trzeci kardynał, były USA przywódca kościoła, Theodore McCarrick, został zdławiony po tym, jak watykańskie śledztwo ustaliło, że molestuje dzieci i dorosłych.

 

zrodlo:https://apnews.com

miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: