DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Włoski premier Conte zrezygnuje po wycofaniu się z imprezy League

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

RZYM (AP) – włoski premier Giuseppe Conte ogłosił swoją rezygnację we wtorek, obwiniając swoją decyzję o zakończeniu swojego 14-miesięcznego populistycznego rządu za zbuntowanego i politycznie ambitnego wicepremiera Matteo Salviniego.

Włoski premier Giuseppe Conte, słusznie, patrzy na wicepremiera Matteo Salviniego, gdy przemawia do Senatu w Rzymie we wtorek, 20 sierpnia 2019 r. Premier Włoch Giuseppe Conte wysadził przywódcę Ligi i ministra spraw wewnętrznych Matteo Salviniego za decyzję o powołaniu rządu kryzys, który grozi wywołaniem „spirali niestabilności politycznej i finansowej”. Conte wystąpił we wtorek w senacie w długo oczekiwanym przemówieniu po tym, jak skrajnie prawicowa Liga Salviniego dwa tygodnie temu wygłosiła głos w sprawie braku zaufania przeciwko rządowi Conte, który pchnął go na skraj upadku. (AP Photo / Gregorio Borgia)

Conte powiedział Senatowi, że niespodziewany ruch prawicowej partii Ligi Salviniego na początku wotum nieufności wobec koalicji zmusił go do „przerwania”, jak twierdził, produktywnego rządu. Powiedział, że rząd odzwierciedla wyniki wyborów Włoch w 2018 r. I ma na celu „interpretację pragnień obywateli, którzy w głosowaniu wyrazili chęć zmiany”.

Koalicja składała się z dwóch rywali, antyestablishmentowego Ruchu 5 Gwiazd oraz eurosceptycznej, antyimigranckiej partii Ligi Salvini.

Conte powiedział, że pojedzie później we wtorek, by złożyć rezygnację prezydentowi Sergio Mattarelli. Jako głowa państwa Mattarella może poprosić Conte o pozostanie i znalezienie alternatywnej większości w parlamencie. Uważa się to jednak za mało prawdopodobny scenariusz, biorąc pod uwagę długotrwały spór między partnerami koalicji i głębokie podziały w opozycyjnych Demokratach, którzy byliby potencjalnym partnerem.

Włoski premier Giuseppe Conte przemawia do Senatu, gdy wicepremier Matteo Salvini gestykuluje, siedząc obok niego, w Rzymie, we wtorek, 20 sierpnia 2019 r. Polityczne starcie we wtorek zostało wywołane dwa tygodnie temu przez twardego ministra spraw wewnętrznych Matteo Salviniego, znanego w całej Europie za jego twardą postawę wobec migrantów, kiedy wyciągnął wtyczkę z chwiejnej populistycznej koalicji wykutej zaledwie 14 miesięcy wcześniej między jego prawicową Ligą a antyestablishmentowym ruchem 5-gwiazdkowym. (AP Photo / Gregorio Borgia)

Lub, po sondowaniu szefów partii w konsultacjach, które mają się rozpocząć już w środę, Mattarella doszedł do wniosku, że inny przywódca polityczny lub postać niepartucjonująca może stworzyć realny rząd. Pilnym zadaniem tego rządu byłoby kierowanie krajem przynajmniej przez kilka następnych miesięcy, kiedy Włochy muszą dokonać bolesnych cięć budżetowych, aby zachować zgodność z przepisami finansowymi Unii Europejskiej.

W przeciwnym razie Mattarella może natychmiast rozwiązać Parlament, 3 i pół roku przed terminem, o co domaga się Salvini. Wyciągnięcie wtyczki na Parlament przygotowuje grunt pod wybory parlamentarne już pod koniec października, dokładnie w środku delikatnych manewrów budżetowych, które będą ściśle monitorowane w Brukseli.

Włoski premier Giuseppe Conte przemawia do Senatu, gdy wicepremier Matteo Salvini trzyma różaniec, siedząc obok niego, w Rzymie, we wtorek, 20 sierpnia 2019 r. Polityczne starcie we wtorek zostało wywołane dwa tygodnie temu przez twardego ministra spraw wewnętrznych Matteo Salviniego , znany w całej Europie ze swojej twardej postawy wobec migrantów, kiedy wyciągnął wtyczkę z chwiejnej populistycznej koalicji, wykutej zaledwie 14 miesięcy wcześniej między jego prawicową Ligą a antyestablishmentowym ruchem 5-gwiazdkowym. (AP Photo / Gregorio Borgia)

Conte, prawnik bez doświadczenia politycznego, jest nominalnie bezstronny, chociaż był wyraźnym wyborem 5 gwiazdek podczas tworzenia rządu.

Premier zjadliwie zacytował ostatnie żądania Salviniego dotyczące przedterminowych wyborów, aby mógł zdobyć „pełną moc”, zdobywając premierę. Conte przeklął Salviniego za okazanie „poważnej pogardy dla Parlamentu” i narażenie Włochów na „zawrotną spiralę niestabilności politycznej i finansowej” w nadchodzących miesiącach, powodując niepotrzebny kryzys, który załamuje działający rząd.

Premier Włoch Giuseppe Conte, środkowy, wita wicepremiera i ministra spraw wewnętrznych Matteo Salviniego, gdy przybył, aby przemówić do Senatu, w Rzymie, we wtorek, 20 sierpnia 2019 r. Premier Włoch Conte wysadził lidera ligi Salviniego za jego decyzję o powołaniu rządu kryzys, który grozi wywołaniem „spirali niestabilności politycznej i finansowej”. (Ettore Ferrari / ANSA przez AP)

Salvini, który siedział obok Conte, uśmiechając się niekiedy, gdy przemawiał premier, rozpoczął debatę w Senacie, wyzywająco: „Zrobiłbym to wszystko ponownie”.

Naciskając na jak najszybsze wybory, Salvini, który jako minister spraw wewnętrznych doprowadził do represji wobec migrantów, powiedział: „Nie boję się osądu Włochów”.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego trzy miesiące temu we Włoszech, a także w bieżących sondażach, partia Ligi Salviniego zyskała na popularności jako pierwsza siła polityczna wśród Włochów.

 

zrodlo:https://apnews.com/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: