DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Salwador: Evelyn Hernandez wychodzi z więzienia. Skazana za poronienie, teraz uniewinniona

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

21-letnia Evelyn Hernandez, ofiara drakońskiego prawa antyaborcyjnego w Salwadorze, doczekała się sprawiedliwości. Nie będzie musiała odbywać kary 30 lat więzienia za to, że poroniła.

W 2016 r. siedemnastoletnia Evelyn Hernandez, uboga dziewczyna z salwadorskiej wioski, poroniła. Zgodnie z obowiązującymi w tym kraju ultrakonserwatywnymi przepisami została po przewiezieniu do szpitala zatrzymana przez policję. Nie dano wiary jej wyjaśnieniom, że nawet nie wiedziała, że jest w ciąży, a zapłodnienie musiało być wynikiem zgwałcenia. Została oskarżona o morderstwo i w lipcu 2017 r. skazana na 30 lat pozbawienia wolności.

W grudniu 2018 r. salwadorski Sąd Najwyższy polecił powtórzenie procesu, uznając, że poprzedni wyrok zapadł mimo braku przekonujących dowodów. O to, by Hernandez została wysłuchana po raz drugi, walczyły latynoamerykańskie działaczki na rzecz praw człowieka. One też z największą radością przyjęły werdykt: niewinna! Sąd uznał, że nie można ustalić z całkowitą pewnością, jak przebiegał poród i dlatego wątpliwości muszą zostać rozstrzygnięte na korzyść oskarżonej. Prokuratura do ostatniej chwili upierała się, że Hernandez powinna zostać skazana powtórnie. Oskarżyciele żądali dla 21-letniej kobiety jeszcze surowszej kary, niż w pierwszym procesie: 40 lat więzienia.

Evelyn Hernandez powiedziała zgromadzonym przed sądem reporterom i kobietom, które demonstrowały solidarność z nią, że nigdy nie straciła nadziei na uniewinnienie i że teraz chce skupić się na studiach, jakie rozpoczęła za kratkami. Szesnaście kobiet, które poroniły lub dokonały aborcji wbrew absolutnemu zakazowi, nadal znajduje się w zakładach karnych; kilka innych zwolniono w tym roku.

Erika Guevara-Rosas

@ErikaGuevaraR

Today is a day to celebrate. Evelyn Hernandez, a rape victim who suffered stillbirth and faced murder retrial, was declared innocent. This was the result of the tireless efforts of Evelyn and many other women’s human rights defenders

Zobacz obraz na TwitterzeZobacz obraz na Twitterze
– Salwador nie może realizować swojego pełnego potencjału, dopóki kobiety boją się własnego rządu – powiedziała „Al-Dżazirze” Paula Avila-Guillen, działaczka feministyczna, jedna z tych, które walczyły o ponowne rozpatrzenie sprawy Hernandez. – Czas, by skończyć z całkowitym zakazem aborcji, zakończyć ściganie kobiet, które doznały poronienia i zrozumieć, że wolność do decydowania o własnym ciele jest podstawowym prawem.

zrodlo:strajk.eu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: