DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Putin, Macron prowadzi rozmowy francusko-rosyjskie przed G-7

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

PARIS (AP) – Prezydent Francji Emmanuel Macron i prezydent Rosji Władimir Putin przysięgli ożywić rozmowy pokojowe z Ukrainą i poprawić stosunki Moskwy z Unią Europejską podczas poniedziałkowego spotkania w południowej Francji.

Prezydent Francji Emmanuel Macron po prawej wita prezydenta Rosji Władimira Putina w forcie Bregancon w Bormes-les-Mimosas w południowej Francji, poniedziałek 19 sierpnia 2019 r. Prezydent Francji Emmanuel Macron i prezydent Rosji Władimir Putin spotykają się kryzysy, w tym na Ukrainie, w Iranie i Syrii, i starają się poprawić stosunki Moskwy z Unią Europejską. (Gerard Julien, Pool via AP)

Ale nie zgadzali się w innych kwestiach, w tym w Syrii i rosyjskim tłumieniu protestów opozycji.

Macron zaprosił Putina do swojej letniej rezydencji, Fort de Bregancon na Riwierze Francuskiej, na spotkanie, a następnie kolację, zaledwie kilka dni przed otwarciem spotkania Grupy Siedmiu Narodów w mieście Biarritz z prezydentem USA Donaldem Trumpem i innymi przywódcy.

Francja sprawuje prezydencję G-7 w 2019 r., Która obejmuje również Wielką Brytanię, Kanadę, Niemcy, Włochy i Japonię. Rosja została wykluczona z grupy po aneksji Krymu w 2014 r.

Macron zamierza podzielić się wynikami swojego spotkania z Putinem z innymi światowymi liderami w Biarritz w dniach 24–26 sierpnia.

Przemawiając na wspólnej konferencji prasowej przed spotkaniem, Macron mówił o swojej nadziei, że wybór nowego prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Żeleńskiego, stwarza okazję do wznowienia negocjacji w sprawie rosyjskiego konfliktu z tym krajem.

„Myślę, że punkty widzenia Zelenskiego, jego wybory zmieniają grę” – powiedział Macron.

Putin wyraził „optymizm” na ten temat.

Obaj prezydenci otworzyli drzwi do czterokierunkowego spotkania z udziałem Ukrainy, Rosji, Francji i Niemiec, być może w najbliższych tygodniach.

Konflikt we wschodniej Ukrainie od 2014 r. Zabił ponad 13 000 osób. Porozumienie z Mińska z 2015 r., Z udziałem Francji i Niemiec, pomogło ograniczyć walkę, ale konflikty trwały, a ugoda polityczna utknęła w martwym punkcie.

Francja i Rosja zgodziły się również naciskać na zmniejszenie eskalacji napięć między Iranem a USA

Macron odegrał wiodącą rolę w ratowaniu porozumienia nuklearnego z 2015 r., Które jest rozwikłane, odkąd Trump wyciągnął USA z porozumienia. Rosja wraz z Wielką Brytanią, Niemcami i Chinami pozostaje częścią porozumienia.

„W ostatnich tygodniach dużo pracowaliśmy, aby zapobiec niepokojom” w Iranie i całym regionie, powiedział Macron.

Macron i Putin zapowiedzieli, że będą rozmawiać o normalizacji więzi z UE, które pozostają napięte po aneksji Krymu przez Rosję i wsparciu dla separatystycznych powstańców na wschodzie Ukrainy.

Francuski prezydent przewidział długoterminowe stosunki między Moskwą a Brukselą oparte na środkach budowy zaufania i środkach bezpieczeństwa – pod warunkiem rozstrzygnięcia konfliktu z Ukrainą.

„Stosunki Francji i Rosji, Rosji i Unii Europejskiej są absolutnie decydujące” – powiedział Macron. „Znam wszystkie rzeczy, które nas podzieliły, nieporozumienia z ostatnich dziesięcioleci … Wiem jeszcze jedno, że Rosja jest bardzo głęboko europejska i wierzymy w Europę, która rozciąga się od Lizbony (Portugalia) po Władywostok (Rosja) – powiedział Macron.

Prezydent Rosji Władimir Putin przybywa z bukietem kwiatów, gdy środkowy prezydent Francji Emmanuel Macron i jego żona Brigitte patrzą na fort Bregancon w Bormes-les-Mimosas w południowej Francji, poniedziałek 19 sierpnia 2019 r. Prezydent Francji Emmanuel Macron i prezydent Rosji Władimir Putin spotykają się, aby omówić najważniejsze kryzysy na świecie, w tym Ukrainę, Iran i Syrię, i spróbować poprawić stosunki Moskwy z Unią Europejską. (Gerard Julien, Pool via AP)

Przełomowym posunięciem Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przywróciło mandat rosyjskiej delegacji w czerwcu, pięć lat po pozbawieniu jej prawa głosu po aneksji Krymu.

Putin podziękował Francji za odgrywanie kluczowej roli w tej decyzji i powiedział, że jest przekonany, że pomoże to zbudować relacje zaufania na kontynencie.

Obaj prezydenci nie ukrywali sporów dotyczących innych tematów.

Na początku tego miesiąca Francja zdecydowanie potępiła rosyjskie stłumienie protestów opozycji, potępiając aresztowania ponad 2000 osób i „wyraźnie nadmierne użycie siły”.

Putin bronił rosyjskiej policji, mówiąc, że nie chce, aby jego kraj był świadkiem zamieszek i innych aktów przemocy, które ogarnęły Francję podczas protestów przeciwko żółtej kamizelce przeciwko niesprawiedliwości gospodarczej i prezydenturze Macrona.

Macron powiedział, że sytuacji nie da się porównać, dodając, że we Francji protestujący byli w stanie startować w wyborach.

PLIK – w tym pliku zdjęcia z piątku, 28 czerwca 2019 r., Francuski prezydent Emmanuel Macron, po prawej, i rosyjski prezydent Władimir Putin pozują do zdjęcia podczas spotkania na marginesie szczytu G-20 w Osace w Japonii. Macron zaprosił Putina do swojej letniej rezydencji na Riwierze Francuskiej, w poniedziałek po południu 19 sierpnia 2019 r., Na rozmowy i kolację, aby poprawić relacje Moskwy z Unią Europejską. (Mikhail Klimentyev, Sputnik, Kremlin FILE Pool Photo via AP)

Macron i Putin również wykazali rozbieżności w Syrii.

Macron wyraził „głębokie zaniepokojenie” ofensywą wojskową dowodzoną przez reżim syryjski, wspierany przez Moskwę, w regionie Idlib, kontrolowanym przez rebeliantów obszarze w północno-zachodniej części kraju.

Paryż dąży do rozejmu, który zapobiegłby większej liczbie ofiar cywilnych i napływu uchodźców, ale Putin z zadowoleniem przyjął „starania syryjskiego wojska o położenie kresu zagrożeniu terrorystycznemu” w tym obszarze.

___

Daniel Cole w Bormes-les-Mimosas we Francji i Vladimir Isachenkov w Moskwie przyczynili się do tej historii

 

zrodlo:https://apnews.com/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: