DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Piotr Woźniak-Starak, jego matka i ojczym posiadają majątek wart 5,9 mld zł. Z czego się składa?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Grazyna Rebeca

Nie dziele sie ze swiatem wiadomosciami o sobie....

Piotr Woźniak-Starak, Anna Woźniak Starak i Jerzy Starak tworzą jedną z najbogatszych rodzin w Polsce. Z czego składa się majątek wart 5,9 mld zł? Polpharma to jego główny składnik, ale nie jedyny.

Piotr Woźniak-Starak, Anna Woźniak-Starak i Jerzy Starak są jedną z najbogatszych rodzin w Polsce. W oficjalnym rankingu Forbes z majątkiem wartym 5,9 mld złzajmują trzecie miejsce wśród polskich klanów. Wyprzedzają ich Grażyna, Dominika i Sebastian Kulczyk, cieszący się majątkiem wycenianym na 15,7 mld zł i Zygmunt Solorz wraz ze dziećmi – Aleksandrą, Tobiasem i Piotrem. Ich dobra warte są 10,1 mld zł.

Polpharma najcenniejszym składnikiem majątku rodziny Woźniak-Starak

Najcenniejszym składnikiem majątku rodziny Woźniak-Starak jest firma farmaceutyczna Polpharma. Jej właścicielem jest Jerzy Starak. Jeden z liderów branży to producent m.in. Etopiryny, Ibufenu, Polopiryny, Ranigastu czy Skorbolamidu. Jerzy Starak jest również właścicielem spółki Spectra Holding, przez którą formalnie kontroluje Polpharmę.

Anna Woźniak Starak

Farmaceutyczna firma swojego właściciela zmieniła w roku 2000. Imperium rozbudował o dwie inne firmy działające w tej samej branży – m.in. warszawską fabrykę Polfa produkującą Biseptol, Xylogel, Acard czy Allertec.  Dzięki odniesionym sukcesom możliwe było przejęcie zagranicznych firm farmaceutycznych.

Jerzy Starak jest absolwentem warszawskiej Akademii Rolniczej. Może pochwalić się również udziałami w Zakładach Tłuszczowych Kruszwica i Herbapolu Lublin. To za jego sprawą w Polsce ekspansję rozpoczęły duże zagraniczne koncerny – Nutrica (producent m.in. mleka dla dzieci) i Colgate-Palmolive.

Rodzina Staraków ma majątek wart blisko 6 mld zł

Anna Woźniak-Starak jest właścicielką restauracji Belvedere w Łazienkach Królewskich. Ma powiązania z kilkunastoma spółkami zajmującymi się m.in. produkcją filmową. Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, właścicielką licznych nieruchomości a także dzieł sztuki. W swoich zbiorach ma dzieła m.in. Magdaleny Abakanowicz, Xawerego Dunikowskiego i Wojciecha Fangora.

Piotr Woźniak Starak

Piotr Woźniak-Starakto producent filmowy. Założone przez niego Watchout Studio zajmuje się produkcjami filmowymi, reklamowymi i promocyjnymi. Widzom Woźniak-Starak najbardziej kojarzy się z filmami „Bogowie”, którego był producentem i „Sztuka Kochania: historia Michaliny Wisłockiej”. W tym wypadku był producentem wykonawczym.

Czytaj też: Lista 100 najbogatszych Polaków „Wprost”. Bardzo duży spadek Czarneckiego

Piotr Woźniak-Starak dzięki Watchout Studio osiągnął przychody na poziomie ponad 27 mln zł. Młody producent, według informacji medialnych, na samym filmie „Bogowie” zarobił ok. 4mln zł. Piotr Woźniak-Starak jest pasierbem Jerzego Staraka i mężem Agnieszki Woźniak-Starak, znanej dziennikarki.

 

 

zrodlo:http://next.gazeta.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: