DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Pilna potrzeba szczepionki rośnie, gdy wirus niszczy świnie w Chinach

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

PEKIN (AP) – Naukowcy pracują nad szczepionką, aby chronić światowe zasoby wieprzowiny, ponieważ śmiertelny wirus niszczy stada świń w Azji.

Rolnicy już dawno powstrzymali rozprzestrzenianie się, poddając kwarantannie i zabijając zakażone zwierzęta, ale niszczycielski marsz choroby do Azji Wschodniej nasila poszukiwania innego rozwiązania.

Wirus był uważany za wysoki priorytet dla naukowców, dopóki nie pojawił się w ubiegłym roku w Chinach, gdzie mieszka połowa populacji świń na świecie, prawdopodobnie w Europie Wschodniej i Rosji. Od tego czasu rozprzestrzenił się na inne kraje azjatyckie, w tym Wietnam i Tajwan, zabijając po drodze miliony świń. Chociaż nie zabija ludzi, choroba ta jest wysoce zaraźliwa i śmiertelna dla świń.

„Dzisiejsza sytuacja, w której istnieje globalne zagrożenie, kładzie znacznie większy nacisk na te badania”, dr Luis Rodriguez, który przewodzi USA rządowe laboratorium ds. zagranicznych chorób zwierząt na Plum Island, Nowy Jork.

Jednym ze sposobów opracowania szczepionki jest zabicie wirusa przed wstrzyknięciem go zwierzęciu. Wyłączony wirus powoduje, że zwierzę choruje, ale skłania układ odpornościowy do identyfikacji wirusa i wytworzenia przeciwko nim przeciwciał. Jednak to podejście jest konsekwentnie skuteczne w przypadku wszystkich wirusów, w tym tego, który powoduje afrykański pomór świń.

Dlaczego naukowcy pracują nad innym rodzajem szczepionki wykonanej z osłabionego wirusa, a nie martwego wirusa. W przypadku afrykańskiego pomoru świń zagadka dokładnie wymyśliła sposób na ulepszenie wirusa.

W Wietnamie, gdzie wirus zabił 3,7 miliona świń w ciągu sześciu miesięcy, rząd powiedział tego lata, że ​​testuje szczepionki, ale podał kilka szczegółów swojego programu. W Chinach rząd wskazał, że naukowcy pracują nad szczepionką, która genetycznie zmienia wirusa, podejście USA. ścigają też naukowcy.

USA Departament Rolnictwa oświadczył, że niedawno podpisał poufną umowę z producentem szczepionki w celu dalszych badań i opracowania jednego z trzech kandydatów na szczepionki na wyspie Plum Island. Kandydaci zostali stworzeni przez genetyczną modyfikację wirusa w celu usunięcia niektórych genów.

Ale zanim szczepionka stanie się dostępna, należy ją przetestować na dużej liczbie świń w bezpiecznych obiektach z kojcami izolacyjnymi, spalarkami odpadów i tusz oraz prysznicami odkażającymi dla personelu, powiedziała Linda Dixon, biolog z londyńskiego Instytutu Pirbrighta, który bada choroby wirusowe w hodowla. Powiedziała, że ​​proces ten trwa od dwóch do pięciu lat.

Konieczne są szeroko zakrojone testy, aby szczepionki wytworzone przez osłabione wirusy miały niezamierzone skutki uboczne.

Na przykład w latach 60. Hiszpania i Portugalia przetestowały taką szczepionkę po wybuchu afrykańskiego pomoru świń. Leczone świnie na początku wydawały się w porządku, ale potem na skórze wybuchły zmiany, zapalenie stawów zamknęło stawy i zwierzęta nie utyły, powiedział Jose Manuel Sanchez-Vizcaino Rodriguez, który prowadzi laboratorium koncentrujące się na afrykańskim pomorze świń na uniwersytecie w Madrycie.

Oba kraje ostatecznie wyeliminowały tę chorobę, egzekwując ścisłe protokoły sanitarne, poddając kwarantannie i zabijając świnie zakażone i nosicielskie.

Nawet jeśli szczepionki staną się dostępne, mogą nie działać na całym świecie. Na przykład szczepionki opracowane dla wirusa w Chinach i Europie mogą nic nie robić w Afryce subsaharyjskiej, gdzie choroba trwa już dłużej.

Daniel Rock, który wcześniej kierował programem afrykańskiego pomoru świń na Plum Island, może być najbardziej pożądany w miejscach, w których choroba jest szeroko rozpowszechniona. Inne kraje mogą preferować metodę kwarantanny i zabijania.

Może tak być w Stanach Zjednoczonych, gdzie urzędnicy ds. Zdrowia szkolą producentów wieprzowiny, jak wykrywać i zgłaszać potencjalne objawy, które mogą obejmować krwawienie, letarg i utratę apetytu.

Mimo to Rock powiedział, że globalne rozprzestrzenienie się tej choroby sprawiło, że wybór szczepionki ma wysoki priorytet w Stanach Zjednoczonych.

___

Candice Choi relacjonowała z Nowego Jorku. Śledź Sama McNeila na Twitterze: @stmcneil

___

Wydział Zdrowia i Nauki Associated Press otrzymuje wsparcie z Departamentu Edukacji Naukowej Instytutu Medycznego Howarda Hughesa. AP ponosi wyłączną odpowiedzialność za całą zawartosc.

 

zrodlo:https://apnews.com/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: