DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Operacja „Chaos”. Wyciekł tajny raport brytyjskiego rządu o skutkach twardego brexitu [BREXIT Z BLISKA]

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

TAJNY RZĄDOWY DOKUMENT: TWARDY BREXIT TO BRAKI ŻYWNOŚCI I LEKÓW, CHAOS W TRANSPORCIE

W razie bezumownego wyjścia z Unii Europejskiej Wielka Brytania będzie borykała się z brakami żywności, leków i paliwa oraz z chaosem i opóźnieniami w transporcie przez kanał La Manche – wynika z niejawnych rządowych dokumentów, o których pisze „Sunday Times”.

 

„Zbiór dokumentów skompilowany w sierpniu przez Cabinet Office (instytucję wspierającą bieżącą pracę premiera i jego rządu, odpowiednik polskiej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów) pod kryptonimem „Operation Yellowhammer” daje rzadki wgląd w niejawne przygotowania podejmowane przez rząd, by uniknąć katastrofalnego załamania krajowej infrastruktury” – podkreśla gazeta.

Screenshot_2.jpg
„The Sunday Times” dotarł do raportu brytyjskiego rządu na temat konsekwencji wyjścia z Unii Europejskiej bez umowy 31 października.

Premier Boris Johnson otwarcie prze do brexitu bez umowy, więc w mediach pełno jest analiz dotyczących konsekwencji przejścia z dnia na dzień od wspólnego rynku do zasad Światowej Organizacji Handlu.

BBC opublikowała ostatnio wywiad z Justinem Kingiem, byłym prezesem zarządu sieci supermarketów Sainsbury’s, który tłumaczył, że „dziś w Zjednoczonym Królestwie jedzenia jest na dziesięć dni. Więcej, gdy doliczy się konserwy i mrożonki, ale świeżej żywności – tylko tyle.

Jak dodaje, zebrane akta „stanowią najbardziej wyczerpującą ocenę przygotowania Zjednoczonego Królestwa na bezumowny brexit”.

„Sundaj Times” podkreśla, że dokumenty, do których dotarł, opisują najbardziej prawdopodobne konsekwencje bezumownego brexitu, a nie najgorsze scenariusze w takiej sytuacji.

Chaos w transporcie

Autorzy prognoz wskazują, że aż 85 proc. samochodów ciężarowych transportujących towary najpopularniejszymi trasami przez kanał La Manche „może nie być przygotowanych” na przywrócenie kontroli celnych we Francji, co oznacza, że zakłócenia i opóźnienia w portach mogą potrwać nawet trzy miesiące, nim przepływ samochodów zacznie się poprawiać.

Rząd brytyjski uważa też, że w razie bezumownego brexitu prawdopodobnie na granicy Irlandii i Irlandii Północnej powróci tzw. twarda granica, bo obecne plany, by uniknąć powszechnych kontroli na tej granicy, już teraz oceniane są jako nie do utrzymania na dłużej.

Władze w Londynie liczą się też ze wzrostem świadczeń socjalnych.

Twardy brexit coraz bardziej prawdopodobny

Tymczasem bezumowny brexit wydaje się coraz bardziej prawdopodobny – wskazuje agencja dpa. Brytyjski premier Boris Johnson deklaruje, że zamierza wyprowadzić kraj z UE w wyznaczonym terminie 31 października, a jeśli strona unijna nie zgodzi się na ponowne negocjowanie warunków wyjścia, to będzie to brexit bez porozumienia.

Bruksela stanowczo odrzuca możliwość ponownego negocjowania porozumienia, uzgodnionego już z poprzednim rządem w Londynie.

W środę premier premier Boris Johnson ma spotkać się w Berlinie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel, a dzień później z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem w Paryżu. Oczekuje się, że w rozmowach z nimi oświadczy, że brytyjski parlament nie jest w stanie powstrzymać brexitu i konieczna jest nowa umowa, jeśli ma się on odbyć za porozumieniem.

Przeciwnicy bezumownego brexitu przekonują, że takie rozwiązanie miałoby katastrofalne skutki dla brytyjskiej demokracji, światowego wzrostu gospodarczego, rynków finansowych oraz dotychczasowej pozycji Londynu jako światowego ośrodka finansowego.

Zwolennicy dopuszczają, że bezpośrednio po brexicie mogą pojawić się krótkoterminowe zakłócenia, ale – jak twierdzą – w dłuższej perspektywie gospodarka będzie się świetnie rozwijać po uwolnieniu ze zobowiązań wobec UE.

PAP

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: